Dotacje na rzecz MyBBoard.pl

Założony przez DamYan.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom - https://mybboard.pl/showthread.php?tid=276&pid=1244#pid1244 - spieszę z odpowiedzią na pytanie - w jaki sposób można dotować MyBBoard.pl?

W dolnej części forum pojawił się przycisk:
[Obrazek: x-click-but04.gif]
Klikając w niego - możecie za pomocą systemu PayPal przekazać na rzecz Polskiego Supportu MyBB dowolną kwotę. Liczy się każda złotówka, która zostaje przekazana na utrzymanie serwera oraz domeny.
Chcemy, by nasz Support rósł w siłę, ale jak wiemy, wszystko kosztuje, dlatego apeluję do wszystkich użytkowników korzystających z naszej pomocy - pomóżcie i Wy nam, byśmy razem mogli tworzyć i mieć miejsce, w którym będziemy sobie wzajemnie pomagać i pogłębiać wiedzę nt. MyBB.

Gorąco proszę Was w imieniu całej Ekipy MyBBoard.pl o wsparcie :)
TaniDedyk.pl
Na pewno niektórzy zdążyli polubić to miejsce w sieci. Zawsze staramy się Wam pomóc jak potrafimy najlepiej. Tym razem to my prosimy Was o pomoc.

Do tej pory na nasze konto dokonano zaledwie dwóch wpłat!

Jeżeli zatem nie chcesz, aby nasz Support zakończył żywot (bo do tego dążymy aktualnie ze względu na brak środków finansowych na dalsze utrzymanie serwera i domeny) - wpłać dowolną kwotę.

Uruchomiliśmy, oprócz usługi PayPal, możliwość dokonywania przelewów z kont znanych polskich banków lub kart kredytowych. Formularz jest bardzo prosty w obsłudze, więc gorąco namawiam Was, abyście wpłacali nawet symboliczną 1 PLN na nasze konto.

Formularz do wpłat znajdziecie tutaj: https://mybboard.pl/supportus.php

PS

Jeśli nie uzbieramy odpowiednich środków - nasze forum zniknie z sieci w przeciągu 1-2 miesięcy.
DamYan napisał(a):Jeżeli zatem nie chcesz, aby nasz Support zakończył żywot (bo do tego dążymy aktualnie ze względu na brak środków finansowych na dalsze utrzymanie serwera i domeny)
Z tego co wiem domene kupiłeś chyba 2-3 miesiące temu. A domeny kupuje się z góry na co najmniej rok. Więc chyba jest jeszcze trochę do odnowienie domeny.

Jakie są parametry tego serwera? Nadal jest na linuxpl?

Znacie takie słowo jak reklamy? Jeżeli tak to co za problem wrzucić je na forum?
[email protected]~ napisał(a):Z tego co wiem domene kupiłeś chyba 2-3 miesiące temu. A domeny kupuje się z góry na co najmniej rok. Więc chyba jest jeszcze trochę do odnowienie domeny.

Domena nie jest aż takim problemem, co nie zmienia faktu, że trzeba będzie ją opłacić.

[email protected]~ napisał(a):Jakie są parametry tego serwera? Nadal jest na linuxpl?

Nadal na LPL, jednak forum generuje coraz większy ruch i powoli nie wystarcza nam to, czym dysponujemy tutaj, tym bardziej, że korzystamy z tego serwera grzecznościowo. Nie jesteśmy jego głównym użytkownikiem.

[email protected]~ napisał(a):Znacie takie słowo jak reklamy? Jeżeli tak to co za problem wrzucić je na forum?

Doskonale znam słowo reklama - chyba nie śmiesz w to wątpić. Co do odpowiedzi na drugie pytanie - forum, które Supportujemy jest darmowe. Naszym celem jest utrzymanie projektu z datków od osób fizycznych i ewentualnych sponsorów bez zalewania go reklamami. Nie chcemy zrobić z tego miejsca kolejnej "choinki" reklamowej, jakich pełno w sieci.
DamYan napisał(a):Nie chcemy zrobić z tego miejsca kolejnej "choinki" reklamowej, jakich pełno w sieci.
A czy ja mówię o wielkich bannerach, bilbordach i pop-up? nie chodzi mi o małe reklamy które będą tak umiejscowione że będą dobrze widoczne oraz nie będą przeszkadzać. Np reklama tekstowa w drugim wątku by mi nie przeszkadzała. Na pewno lepsza od pop-up :P
[email protected]~ napisał(a):A czy ja mówię o wielkich bannerach, bilbordach i pop-up? nie chodzi mi o małe reklamy które będą tak umiejscowione że będą dobrze widoczne oraz nie będą przeszkadzać. /.../ Na pewno lepsza od pop-up :P

Problem polega na tym, że w tym wątku mowa jest o dobrowolnych datkach, bez użycia "dobrze wkomponowanych" reklam i to nie podlega dyskusji.
Wiemy dokładnie co możemy zrobić, czego nie chcemy i dlatego opracowując informacje publikowane w tym dziale - robimy to zawsze po przeanalizowaniu wielu aspektów.
Nasz Support na razie finansowany będzie z dotacji użytkowników, tym bardziej, że nie są to przecież horrendalne sumy, które jednak wydać trzeba, by utrzymać Support w sieci.
Jeśli użytkownicy uznają, że nie chcę mieć Supportu, bo żałują tych kilku PLN na jego utrzymaniu - polskiego supportu MyBB nie będzie.
hmmm że tak powiem czy aby nie zawcześnie na proszenie o datki ;) na dobra sprawe za małe to forum jest i nie sądze że generuje aż taki ruch :) są teraz naprawde tanie serwery z dobrymi parametrami , sam takiego używam i jakoś nic mi nie brakuje :) koszt utrzymania serwera to max 100zł na rok :)

Cytat:Jeśli użytkownicy uznają, że nie chcę mieć Supportu, bo żałują tych kilku PLN na jego utrzymaniu - polskiego supportu MyBB nie będzie.
a takie teksty to raczej nie zachęcają ;) napisałeś to jakby z łaską "nie to nie strony nie będzie" :) a po drugie jeżeli podjeliście się takiego forum to musieliście sobie zdawać sprawe że na poczatku trzeba ponieść koszty :)
Bonzo napisał(a):napisałeś to jakby z łaską "nie to nie strony nie będzie" :)

To nie łaska - po prostu stwierdzam fakty, bez żadnych podtekstów.

Bonzo napisał(a):A po drugie jeżeli podjeliście się takiego forum to musieliście sobie zdawać sprawe że na poczatku trzeba ponieść koszty :)

Podjęliśmy się tego już na własny koszt i nie prosilibyśmy nikogo o pomoc, gdyby nie była potrzebna. To naprawdę jest trudne do zrozumienia, że już "włożyliśmy" do tego "worka" i zwyczajnie kiepsko z możliwościami dalszego wkładania?! Przecież gdzieś stoi ten serwer i gdzieś wisi ta domena i ktoś za nią zapłacił, prawda? Czy były zbierane na to pieniądze - nie.
Stąd ten post i taki obrót rzeczy.
Jeśli potrzebujecie serwera i przedluzenia domeny to odezwijcie sie do mnie na PW, prowadzę http://www.sponsoring-stron.pl . Posiadam bardzo fajnego dedyka z nielimitowanym transferem jakby co. Czekam na PW ;).
Bonzo napisał(a):hmmm że tak powiem czy aby nie zawcześnie na proszenie o datki ;) na dobra sprawe za małe to forum jest i nie sądze że generuje aż taki ruch :) są teraz naprawde tanie serwery z dobrymi parametrami , sam takiego używam i jakoś nic mi nie brakuje :) koszt utrzymania serwera to max 100zł na rok :)
Uświadomie może Ciebie trochę bardziej, ale faktami. Oczywiście są serwery z opłatą za rok 100 zł, które potrafią w dowolnym momencie paść od tak sobie, bądź zniknąć z sieci.
Serwery z dużą pojemnością za małe pieniądze to teraz nie problem, większy z dostaniem po dobrej cenie solidnego serwera z dużym transferem. Takie forum bardziej potrzebuje serwera z dużymi parametrami transferu, który miesięcznie na takim "zwykłym" hostingu, dawno by przekroczył siebie 2 x razy. Warto podkreślić, że spory ruch na forum utrzymują "goście", przeszukujący forum (tak, tak nie tylko ci zarejestrowani), oni też zabierają transfer.

Policzmy, ile nas jest na forum zarejestrowanych? - "Razem mamy 340 zarejestrowanych użytkowników." No właśnie. Dajmy że 200 userów jest aktywnych, miesięcznie 1 złotówka od każdego, to 200 zł. Nie wydaje mi się to bardzo godzić po kieszeni każdego użytkownika.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Hmmm Mógłbym się zapytać jakie parametry posiada dany hosting? Chodzi o miejsce na dysku, transfer miesięczny. Bo sam mam wykupiony hosting, nic na nim nie stoi a może mógłbym jakoś pomóc :)
matc napisał(a):Uświadomie może Ciebie trochę bardziej, ale faktami. Oczywiście są serwery z opłatą za rok 100 zł, które potrafią w dowolnym momencie paść od tak sobie, bądź zniknąć z sieci.
Serwery z dużą pojemnością za małe pieniądze to teraz nie problem, większy z dostaniem po dobrej cenie solidnego serwera z dużym transferem. Takie forum bardziej potrzebuje serwera z dużymi parametrami transferu, który miesięcznie na takim "zwykłym" hostingu, dawno by przekroczył siebie 2 x razy. Warto podkreślić, że spory ruch na forum utrzymują "goście", przeszukujący forum (tak, tak nie tylko ci zarejestrowani), oni też zabierają transfer.

Policzmy, ile nas jest na forum zarejestrowanych? - "Razem mamy 340 zarejestrowanych użytkowników." No właśnie. Dajmy że 200 userów jest aktywnych, miesięcznie 1 złotówka od każdego, to 200 zł. Nie wydaje mi się to bardzo godzić po kieszeni każdego użytkownika.

Słuchajcie nie przesadzajcie. Przecież suport nie stoi na dedyku tylko macie go w linuxpl.com. Owszem kolesie z Rzeszowa lubią zdzierać kasę i są drodzy. Lubią zdzierać kasę z for warezowych które hostują i wołają za takie konta jak za dedyki (np. z miłą chęcią zgadzają się na forum warezowe pod warunkiem, że za konto które kosztuje normalnie około 30-40 zł zapłaci się 100-150zł). I mała uwaga róbcie często kopie zapasowe bo były już przypadki, że suporty które u nich były zostawały z dnia na dzień zamykane właściwie bez powodu i nie można było już od nich wyegzekwować kopi zapasowej. Jedynym ich wytłumaczeniem było, że forum generuje zbyt duże obciążenie i oni nie są zainteresowani hostowaniem takowych (pomimo iż nie zostały przekroczone limity.
Wracając do tematu obecnie jest zarejestrowanych około 344 użytkowników więc przypuszczam, że macie u nich wykupiony nie większy pakiet niż 5 Gb lub 10 Gb które kosztują 190 zł. netto / rok, 350 zł. netto / rok. Więc czemu wołacie o 200 zł miesięcznie?
Za taką kasę możecie mieć zagranicą konta o pojemności 500 GB i transferze nawet i 5 TB miesięcznie. Lub możecie poszukać firm sponsorujących a takich jest wiele.
Zakładając tego typu forum powinniście zdawać sobie sprawę, że jest to bardziej charytatywna działalność niż materialna.
Z tego co widzę to właściwie tylko jeden człowiek tu robi wszystko. Odkąd się tu zarejestrowałem to jakoś nie widzę oprócz niego innych adminów czynnie udzielających się.
Sorki za tą epopeję ale czytając to co piszecie nie mogłem sie oprzeć pokusie wyrażenia swego zdania.

Pozdrawiam
Ktoś napisał(a):Przecież suport nie stoi na dedyku tylko macie go w linuxpl.com. Owszem kolesie z Rzeszowa lubią zdzierać kasę i są drodzy./../
Wracając do tematu obecnie jest zarejestrowanych około 344 użytkowników więc przypuszczam, że macie u nich wykupiony nie większy pakiet niż 5 Gb lub 10 Gb które kosztują 190 zł. netto / rok, 350 zł. netto / rok. Więc czemu wołacie o 200 zł miesięcznie?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś intencje matc. Próbował wytłumaczyć, że przy tak dużej ilości użytkowników 1 PLN, który wpłacą (i ich miesięczny bużdżet na tym nie ucierpi) dla nas wystarczy na rok. To przecież zrozumiałe. Nie wymagamy cudów - tylko prosimy o pomoc i wsparcie. To wszystko.

Ktoś napisał(a):Za taką kasę możecie mieć zagranicą konta o pojemności 500 GB i transferze nawet i 5 TB miesięcznie. Lub możecie poszukać firm sponsorujących a takich jest wiele.

Nie ma takiej potrzeby, nie mamy aż takich wygórowanych wymagań. Spokojnie damy sobie radę ze shared-hostingiem, ale o przyzwoitych parametrach, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na forum (ewentualnie + portal, który planujemy uruchomić).

Ktoś napisał(a):Zakładając tego typu forum powinniście zdawać sobie sprawę, że jest to bardziej charytatywna działalność niż materialna.

Oczywiście i nie zamierzamy na tym zarabiać. Jesteśmy wolontariuszami i jak każdy wolontariat staramy się utrzymać na własną rękę, ale szukamy sponsorów, którzy nie będą oczekiwali nic w zamian (może oprócz naszej pomocy i stabilnego działania supportu MyBB). Takimi "sponsorami" może stać się 'bylejaki' użytkownik i jego 1 PLN.

Ktoś napisał(a):Z tego co widzę to właściwie tylko jeden człowiek tu robi wszystko. Odkąd się tu zarejestrowałem to jakoś nie widzę oprócz niego innych adminów czynnie udzielających się.

Spokojnie - wkrótce się to zmieni, ale to nie czas i wątek na takie rozmowy ;) -> https://mybboard.pl/showthread.php?tid=614

Ktoś napisał(a):Sorki za tą epopeję ale czytając to co piszecie nie mogłem sie oprzeć pokusie wyrażenia swego zdania.

Każda opinia jest ważna - nawet ta najbardziej krytyczna, byleby poparta argumentami i nie będąca "biciem piany" dla sztuki.
Nie chcecie tego konta u mnie na dedyku?
Hmm, Twoja propozycja nie przeszła niezauważona - po prostu póki co mamy na oku inną ofertę, i wszystko wskazuje na to, że właśnie z niej skorzystamy. :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości