Logo bez headera

Założony przez  Analog.

wersja skryptu MyBB: 1.6.6
adres forum:
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Powracając, nowy temat. Pewien użytkownik wpadł w końcu o co mi chodziło po tym, jak opisywałem problem. Tak więc jeszcze raz:

Chciałbym mieć logo czyli header - tak to na górze - tak jak tutaj:
http://omnibussimulator.pl/ - czyli w jednym całym kawałku, a nie w dwóch, że jest logo osobno i header osobno. Chcę mieć razem logo, w jednej okazałej całości!
To musisz w pliku stylu zastąpić header.
To tak. Możesz zrobić nowy plik header i dać tło przeźroczyste. Dajesz na serwer i nadpisujesz. Takim oto sposobem masz tylko logo w jednej okazałej postaci :)
Pomogłem - daj pomógł :)
(12.02.2012, 15:10)DominikKroll napisał(a): To musisz w pliku stylu zastąpić header.

Napisz jak to zrobić dokładnie ;-)

(12.02.2012, 15:18)MrKamil napisał(a): To tak. Możesz zrobić nowy plik header i dać tło przeźroczyste. Dajesz na serwer i nadpisujesz. Takim oto sposobem masz tylko logo w jednej okazałej postaci :)

Pomysł pomysłem, ale pytanie czy logo jakbym dał na całą długość to będzie można na całej długości na niego kliknąć, aby przenosiło na stronę główną?

Jeszcze ktoś wie jak to zrobić?
Więc tak:
- Tworzysz własną grafikę o wymiarach takich, aby pasowały jako header.
- Zapisujesz ją najprawdopodobniej jako plik o nazwie: header_bg.jpg, jak nie pasuje taka nazwa, to spróbuj jeszcze nazw: header_left.jpg, header_right.jpg
- Wchodzisz w Panel FTP(Total Commander czy coś w tym stylu) > public html > images > thecure(to chyba u mnie nazwa stylu)> style > nadpisz swój plik o tych nazwach, co wcześniej podałem.
Robisz sobie nowy plik w gimpie (lub photoshopie) i w ustawieniach zaawansowanych dajesz tło przeźroczyste. Zapisujesz jako header.png . Później wysyłasz ten plik przez ftp na serwer do katalogu images ---> nazwa folderu z obrazkami twojego stylu, pyta czy nadpisać dajesz tak.
Drugie pytanie - tak, na całej długości.
(12.02.2012, 15:44)DominikKroll napisał(a): Więc tak:
- Tworzysz własną grafikę o wymiarach takich, aby pasowały jako header.
- Zapisujesz ją najprawdopodobniej jako plik o nazwie: header_bg.jpg, jak nie pasuje taka nazwa, to spróbuj jeszcze nazw: header_left.jpg, header_right.jpg
- Wchodzisz w Panel FTP(Total Commander czy coś w tym stylu) > public html > images > thecure(to chyba u mnie nazwa stylu)> style > nadpisz swój plik o tych nazwach, co wcześniej podałem.

To co Ty podałeś to ja o tym wiedziałem. Mi chodzi o to, jak zrobić żeby był header tylko 1 plik, nie dwa.
Ale header a logo to co innego. Logo to jest to co jak klikniesz przechodzisz na strone główną forum. A header to tylko tło.
No właśnie, a ja chcę się pozbyć headera, i logo ma zastąpić header, żeby na całej długości właśnie to było i można w to klikać.
Zrób kopię zapasową plików związanych z headerem, usuń je z ftp i zobacz co się stanie.
Już tak próbowałem to się zrobiło jakieś tło szare bez formy obrazka.
JUŻ WIEM! testowane na swoim forum.
Włazisz do Style i szablony --> szablony a później szablon twojego stylu. Włazisz i wciskasz "Nagłówek" na liście, a dalej wciskasz header i usuwasz dwie pierwsze linijki. testowane na własnym forum. Podaj link do loga bo chcę zobaczyć jak by tu je zrobić by było na całą szerokość strony. Pomogłem? daj pomógł.
PS. ja bym wolał tam mieć header i logo tak jak teraz mam...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości