Przenoszenie a aktualizacja tabel

Założony przez wenu.

wersja skryptu MyBB:1.6
adres forum:
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam. Chce zrobić przesiadkę na mybb z przema. Posiadam troche postó i userów. Celem eksperymentu zrobiłem dziś konwersje wszystko poszło ładnie.

Chce przesiąść się na już w pełni funkcjonalne forum, musze je troszkę pomodować, przystosować dla siebie. I tutaj moje pytanie Jak to zrobić aby dograć różnice z np 2-3 dni na zmodowane już forum?(Wrzucenie nowych postów napisanych na starym phpbb2 w czasie customizacji mybb)

Pozdrawiam:)
TaniDedyk.pl
Wg mnie taka kolejnosc:

1. Robisz konwersje na aktualnym backupie
2. Dokonujesz wszelkich zmian i modyfikacji
3. Sprawdzasz czy wszystko dziala jak powinno
4. Jesli tak, informujesz uzytkownikow o planowanej przerwie technicznej, zostawiasz sobie zapas np kilka godzin lub nawet caly 1 dzien.
5. Dokonujesz konwersji i modyfikacji juz na oryginalnym forum (zachowujesz kopie zarowno bazy jak i plikow)

To jest najbezpieczniejszy sposob. Co prawda wszystko wykonujesz dwukrotnie ale za drugim razem niemal z pamieci. Pamietaj tez, ze szczegolowe ustawienia forum mozesz zmieniac juz po tym, jak otworzysz je dla uzytkownikow. Mozna kombinowac z kopia tabel postow, watkow, uzytkownikow ale to jest wg mnie wyzsza szkola jazdy i moga pojawic sie dodatkowe problemy.
Zgadzam się z OkweLem - to jest najlepszy sposób.
Najlepiej zrobić przerwę techniczną i mieć pewność, że nic się nie rozsynchronizuje. Takie dogrywanie danych z różnicy to najgorsza możliwa opcja.
właśnie obawiam się tego że podczas instalowania modow tworzą sie nowe tabele itp w momencie wrzucenia bazy prosto z konwertera może coś klęknąć. a jak wiadomo w takich przypadkach gra naprawiania jest nie warta świeczki bo szybciej i pewniej zrobimy to jeszcze raz bez utraty danych.

Dzięki Panowie oczywiście punkciki w Waszą strone


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości