Software Google Chrome

Założony przez bryn.

Pewnie już niektórzy słyszeli - dziś wyszła pierwsza beta przeglądarki od Google, czyli Google Chrome. Co myślicie?

Ja jako wierny użytkownik (może i nawet po części fan ;)) rozwiązań od Google, przed chwilą ją zainstalowałem. Pierwsze wrażenie: "ładne". Drugie wrażenie: "a gdzie tu są gesty myszy?". Trzecie wrażenie: "a gdzie tu jest adblock albo block content?" :D

Ładna przeglądareczka z wbudowanym spellcheckerem i narzędziem dla developerów (a'la Opera Dragonfly, FF też coś takiego ma). Zdecydowanie szybciej niż w Operze działa GMail. Niemniej jednak dopóki nie dorobi się wspomnianych gestów myszy i adblocka - u mnie nie będzie przeglądarką numer 1 ;)
TaniDedyk.pl
A kolega patrzył na zapisy licencyjne? ;>
Wszytkie Twoje hasła nie hasła, informacje gdzie wchodziłes, ile razy i kiedy - idzie dla Google. Jak wiemy, Google lubi prywatne informacje. U mnie tą przeglądarke dyskfalifikuje to na samym starcie.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Zarzućcie screenem, ja ostatnio się na linuxa przezuciłem a pod linuxa jeszcze nie ma.
(03.09.2008, 18:11)szulcu napisał(a): A kolega patrzył na zapisy licencyjne? ;>
http://www.webhosting.pl/Obawy.o.zapisy.w.licencji.Google.Chrome.sa.wyssane.z.palca

(03.09.2008, 18:32)matc napisał(a): Wszytkie Twoje hasła nie hasła, informacje gdzie wchodziłes, ile razy i kiedy - idzie dla Google. Jak wiemy, Google lubi prywatne informacje. U mnie tą przeglądarke dyskfalifikuje to na samym starcie.
Nie wydaje mi się. Zresztą, nawet jeżeli, to jakoś nie paraliżuje mnie strach na myśl o tym, że Google pozna kolor moich skarpetek :S

A nawet gdyby potwierdziły się najgorsze spiskowe teorie i Google miałby wykorzystywać te dane do wyświetlania mi profilowanych reklam - to ja osobiście z dwojga złego wolę reklamy dostosowane do moich zainteresowań niż reklamy proszków do prania i pieluchomajtek.

Tak jakoś.


Victor, cała sieć o tym trąbi, więc i screena gdzieś znajdziesz.
Jeśli chodzi o screeny, to wykonałem swój własny test przeglądarki Google. Wynik i opis obiektywny dostępny na moim blogu:

http://custom.site90.com/Wpisy/id24,google-chrome-na-windows.html

Z samej przeglądarki korzystam już jakieś dwa miesiące. Denerwuje mnie, że jeszcze nie wydano wersji dla mojego kochanego Debianka. Ale lubię Google Chrome, bo jest innowacyjny, ładny i intuicyjny.
(02.09.2008, 21:11)bryn napisał(a): Drugie wrażenie: "a gdzie tu są gesty myszy?".
Tak :) Też mnie to zaciekawiło. Ale nie ma tu niepotrzebnych mi przycisków typu EDYCJA, PLIK, POMOC, OPCJE itp. Wszystko jest ładnie pochowane :)

Pozdrawiam
Lordnever napisał 05.11.2008, 19:50:
"Error 404 - Not Found" - link nie działa...
Dlaczego na gmailu nie ma spamu?

Bo roboty googli skanują każdą wiadomość, w tym przypadku też google będą zbierać o nas dane...

Z Chrome będą korzystać ci, którzy o tym nie wiedzą.
a co ma bot google do chrome? gdyby google chciało skanować mejle użytkowników to z pewnością nie używałoby do tego celu Chrome. ;)
(25.04.2009, 17:24)gynio napisał(a): Dlaczego na gmailu nie ma spamu?


Załączone pliki Miniatury
   
Sam z niej korzystam - działa jak trzeba :P . Szybka, prosta w użyciu to lubię :)
Całkiem mi się podoba, ale zrezygnowałem ze względu na brak dodatków: ani dobrego blokowania reklam (jak w Adblock), ani też szybkiego dostępu do poczty nie mam, a tego przeboleć nie mogę...

Poza tym dziwi mnie zachwalanie w chrome wymagań - przy otwartych 8-10 zakładkach ubywa nam znacznie więcej pamięci, niż ma to miejsce w wypadku firefoxa (oddzielne procesy niestety mają tą wadę).


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości