Obciążenia cpu na hostingu mzone

Założony przez  Rivan.

Witam. Dwa razy dostałem wiadomość o znacznym obciążeniu cpu przez moją stronkę, i w obu przypadkach dostałem poradę o optymalizacji forum by tego uniknąć. Niestety nie podziałało. Mam kilka pluginów, ale te wtyczki mam już dość długo i wcześniej nie było problemów, więc nie sądzę że to może być powodem takich obciążeń. Czy jest możliwość sprawdzenie, co na forum może takie obciążenia wywoływać? Zaznaczam, że forum nie jest duże, ledwie 80 userów i ostatnio niewiele się dzieje.
Wymień pluginy jakie masz, podaj adres forum.
Z fusów wróżyć nie będziemy :)
www.fishermann.pl
pluginy
-
Inline Downloads (1.0)

Emergency Message System (4.1.3)

Fit on Page (2.3)

Hide Links to Guests (1.0)

Avatary przy ostatnich postach (1.2)

Modnotice (1.5.2)

MyShoutbox (1.6)

Page Manager (1.5)

Private Messages Admin (2.4.3)

PM On Registration (1.2.0)

Polski Cenzor (1.3)

Profile Comments (0.9.2)

Sidebox (1.2.0)

Stop forum spam (1.2)

Thanks (3.9)

Top Posters (0.1)

Kto przeglądał temat (1.0)

View Groups (1.4)

Wiki (Beta 3)

Dodatkowe pytanie antyspamowe podczas rejestracji (1.0)

Kto Był Dzisiaj Online (1.2)

Dodam jeszcze, e problemy zaczéy sié po zmianie serwerów na mzone i propagacji domeny. A to logi z ostatnich obciazen:
fisherm fishermann.pl 112 /usr/bin/php /home/fisherm/public_html/search.php

fisherm fishermann.pl 90.0 /usr/bin/php /home/fisherm/public_html/portal.php z dnia 02/02/2012


Dziś człowiek z obsługi mzone powiedział,że z takim forum nikt nie przekracza limitu prócz mnie i mam prawdopodobnie błędy w skrypcie. Albo to naprawię, albo upgrade na hostingu lub zablokowanie konta. Ma ktoś pomysł co może wywoływać takie obciążenia?
Dzisiaj ponownie skrypt wygenerował aż 156% na jeden rdzeń:

fisherm fishermann.pl 156 /usr/bin/php /home/fisherm/public_html/portal.php

Powyłączałem trochę pluginów, ale sądząc po logach problem chyba leży gdzie indziej.
Jeszcze cytat z korespondencji z obsługą mzone;
"MyBB nieoptymalizowany może zrobić psikusy na serwerze, proponowałbym najpierw podmienić skórkę na jakąś lżejszą i wyłączyć niepotrzebne moduły"

Jest jakaś skórka lżejsza od domyślnej?
Sytuacja nadal sie powtarza mimo wyłączenia części pluginów. Teraz obciążenie idzie z pliku index.php.
miał ktoś podobny problem?
Sprawdź w logach lub zapytaj hosting - może to roboty spamowe lub indeksujące tak się dobijają do serwisu. Przede wszystkim, jeżeli nadal jest aktywny, to wyłącz shoutbox.
Wyłączyłem shoutboxa, w logach nic nie mam.
Jeszcze mam pytanie... Czy czat generuje obciążenia nawet gdy nic sie na nim nie dzieje?
Jeżeli działa po ajaxie, to tak, bo skrypt co kilka sekund odpytuje serwer.
Gdy nawet tylko 1 osoba zostawi otwarte 10 kart z shoutboxem, który co 10 sekund odpytuje serwer, no to całość będzie się zachowywać tak, jakby co sekundę na Twoją stronę ktoś wchodził. Dlatego shoutboxy są ogólnie mówiąc kiepskim pomysłem.
Czy ten sposob catchowania dziala na mybb 1.6.5 i faktycznie jest skuteczny? W ACP nie trzeba już nic wtedy zmieniać?
https://webboard.pl/wybor-sposobu-cache-...zacja-mybb
Działa, musisz sprawdzić czy zmiana np. na files da jakiś spadek obciążenia.
Zmieniłem na files. Zmiana jest, choć nieznaczna. Wcześniej miałem serwer load 0,40 teraz 0,38. Pamięć niezmiennie 7,25MB.
Zastanawiam się jak przy takich wartościach może występować obciążenie 70% procecora :(
No niestety zmiana z "db" na "files" nie działa prawidłowo. Moze i nieznacznie zmniejszyła obciążenie, ale jednocześnie przy wejściu do działów wyskakiwał błąd pliku forumdisplay.php
Musiałem zmienić na powrót "db"
Temat do zamknięcia, problemem był myshoutbox.
DarK15 napisał 28.02.2012, 20:00:
[Obrazek: modnotice_howto.png]
Okazuje sie, ze shoutbox to nie jedyny problem:( Kolejne obciążenie związane z. ..Drukowaniem? Wklejam log.
fisherm fishermann.pl 165 /usr/bin/php /home/fisherm/public_html/printthread.php
czy to faktycznie drukowanie?
Możliwe, że roboty indeksujące intensywnie wchodzą na te podstrony (przydałaby się statystyka, ile razy było odpalane). Tak w ogóle, to jaki masz pakiet? Najniższy?
Pakiet shared hosting two, czyli drugi z kolei. Gdzie sprawdzić te statystyki? Z indexujących to googlebot jest non stop. Zablokowanie strony dla gosci cos da?
Co prawda odpowiedziałem w innym Twoim temacie już ale... blokowanie google mija się z celem, bo tracisz pozycję w Google (= nie istniejesz). Możesz w narzędziach dla webmasterów google zmniejszyć szybkość indeksowania przez ich robota.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości