Jak zrobić przejścia miedzy zdjęciami GIMP

Założony przez  Brianfiki.

Szybko i na temat. Do grafików którzy znają GIMPa.
Mam założmy 2, 3, ewentualnie milion zdjęć ;D Chce je dodać na jeden obrazek. Ok, to wiem, ale chce, żeby były między nimi jakieś ładne przejścia. A nie żeby po prostu jeden kawałek był na drugim kawałku. Nie chodzi mi też o animację ;) Nie jestem w stanie tego prościej wytłumaczyć. Nie chcę, żeby to też było ustawienie krycie jednego zdjęcia na np 50% aby było widać drugie. Chcę aby między zdjęciami były przejścia, np. coś na styl błyskawicy, łączenia sięobu zdjęć, że przez kawałek jest zamazane, albo pixele. Obojętne.

Jesli w gimpie się nie da lub ktoś nie zna gimpa, a zna PS i się tam da to proszę o instrukcję, pobiorę wersję trial.
Najprostsze przejście to nałożyć jedno zdjęcie na drugie (tak, żeby 1/3 do 1/2 nachodziła), zaznaczyć kawałek zdjęcia na górnej warstwie (tak, każde na oddzielnej), zaznaczyć, użyć wtapiania zaznaczenia o 5-20 pikseli i wyciąć zawartość zaznaczenia.

Ogólnie wszystko można zrobić, wystarczy mieć pomysł i posiedzieć trochę nad jego realizacją.
Nie wiem, czy zrozumiałeś moje instrukcje, ale jest za pięć trzecia i nie będę teraz ściągał GIMPa i robił screenów do poradnika krok-po-kroku.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
@Brianfiki, chodzi ci o przejscia takie jak np. tutaj?
http://worm.ugu.pl/

Da sie to zrobic w zasadzie w kazdym programie graficznym (pomijajac Painta ;) ). Po prostu trzeba dluzej posiedziec i pokombinowac z roznymi opcjami. Wiecej pomocy w tym zakresie znajdziesz na forach poswieconych grafikom ;)
Ok dzięki, ale już dawno sobie poradziłem z tym :D



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości