Rebranding MyBB

Założony przez  Emillo.

Hej. Wczoraj na mybb.com pojawił się ciekawy nius odnośnie rebrandingu loga mybb ;)



Na początku zeszłego roku ogłosiliśmy początek prac nad oficjalną maskotką, która byłaby wykorzystywana na wszelkie sposoby do promowania MyBB i jego oficjalnego wizerunku. Po niezliczonych godzinach ciężkej pracy mamy zaszczyt pokazać wam wyniki naszej pracy.

[Obrazek: mybb-new-mascot-2012.png]

Podczas planowania nasz zespół toczył zażarte dyskusje na temat przedmiotu/postaci która najlepiej reprezentowałaby MyBB. Po wielu różnych pomysłach zdecydowaliśmy się na astronautę, ponieważ sądzimy, że najlepiej oddaje on cechy naszego oprogramowania: siłę, stabilność, przyjazność użytkownikowi oraz przewagę nad innymi.

Jednakże astronauta wciąż nie ma imienia, ale możecie nam w tym pomóc. Wkrótce ogłosimy konkurs na najlepsze imię dla naszej maskotki, więc oczekujcie nowych informacji.

[Obrazek: mybb-new-logo-2012-300x180.jpg]

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To nowe logo MyBB! To niesamowite, na ile różnych sposobów nasi użytkownicy potrafią użyć naszych "chmurek", ale niestety zestarzały się one i postanowiliśmy zmienić nasze logo wraz z maskotką.

Maskotka oraz logo zostaną wprowadzone wraz z MyBB 2.0, ale już teraz nie możemy się doczekać ich premiery!

Chcielibyśmy podziękować również Mike'owi Creuzerowi, bez którego nie byłoby to możliwe. Jeśli jesteście zainteresowani jego usługami, możecie znaleźć jego portfolio na stronie Audentio Design. Mieliśmy zaszczyt wspólnie pracować z nim przy wdrażaniu nowego wyglądu MyBB.



Tłumaczone na szybko, jeśli znaleźliście jakieś błędy to dajcie znać ;)
Źródło/oryginał: http://blog.mybb.com/2012/01/12/mybb-reb...nd-mascot/
Nowe logo MyBB jest po prostu epickie! :D
Logo jest okey, co do astronauty zacytuję jedno z forum: "Nie widzę związku między astronautą ze wzwodem a skryptem forum internetowego."[1][2] ;)
Mi się nie podoba, po prostu. Uważam również, że zmiana logosa po tak długim czasie zdobywania popularności jest strzałem w stopę zespołu MyBB. jakiś lifting itd. owszem, mógł być, no ale nie zupełnie coś nowego.
Łukasz ma rację, jednak logo jeszcze jako tako wygląda, natomiast astronauta w ogóle nie przypadł mi do gustu :/, szkoda bo zapewne mieli dużo lepsze propozycje maskotek.
astronauta nie pasuje tu raczej, także mi się nie podoba, logo jeszcze przejdzie, tylko się zastanawiam po co zmienić coś co jest dobre
Im astronauta kojarzy się z siłą, stabilnością, przyjaznością użytkownikowi oraz przewagą nad innymi mi z kolei bardziej kojarzy się z kamikaze - jest się wielkim przed lotem, a później ginie się w atmosferze. Oby tak nie było z myBB. Mogli wymleć jakąś fajną maskotkę - wykazać się oryginalnością. Logo nie jest złe, ale jak dla mnie jest trochę za proste. Myślę, że "nasi" graficy z tego forum stworzyliby dużo lepsze logo.
Ręce tego astronauty przypominają nieroba - luźno zwisają.


Pozdrawiam!
No mam bardzo pomięszane uczucia względem tego astronauty...bardzo.

Co do logo , jeszcze przejdzie .Co do samej zasady zmiany to nic specjalnego tym bardziej ,że teraz ma to być MYBB ,zbliżone do finalnego więc i okazja ku temu jest.

Ale ten ufoludek ni przypiął ni przyłatał.
ja mam jak inni zdanie, głupota, głupota, głup[ota i jeszcze raz głupota. Ręce opadają, zespół mybb, nie ma pojęcia co robi, przez taki syf może sobie zaszkodzić, bo to raczej świadczy o niepoważnym podejściu do reklamowania, promowania i zachęcania. Ale to moje zdanie.
Ale narzekacie, ale narzekacie. Widocznie taka już mentalność Polaków - zrobią dobrze - Polakom źle, zrobią źle - Polakom też źle. Logotyp ładny, a maskotka... no cóż, nie każdemu się musi podobać, każdy ma inne gusta i nie ma takiej opcji, aby każdemu się podobała. Wpada w oko - mówcie co chcecie.
Miałem właśnie napisać to co XemiX napisał (wyprzedził mnie skubaniec :D), że taka mentalność Polaków, jakby nie było to i tak jest powód do narzekań.
Maskotka... hmm... jest wykonana profesjonalnie i to jest największy atut, jest wykonana, tak aby pasowała do nowego stylu MyBB 2.0, a logo proste, eleganckie bez zbędnych wodotrysków - podoba mi się, może dlatego, ze lubię zmiany. ;)
Ja też, ja jestem zwolennikiem prostoty, im mniej bajerów tym lepiej :)
Szkoda ,że ta sławetna "chmurka" to już historia. Maskotka silniku jest po prostu... dziwna .Nie podoba mi się i nie będę tego ukrywać -to tak @Xemix.
Tak samo z logo ,które już lepsze od maskotki ,ale szału nie ma.
Nie chodzi o to czy ładna czy nie tylko o to czy pasuje do tego co ma reprezentować, i jaki niesie ze sobą przekaz. To nie jest grafika "od tak", tylko maskotka która ma reklamować i reprezentować jakiś produkt, tymczasem jaki jest związek między skryptem forum a astronautą?

Do tego wszystkiego dochodzi kolejne oficjalne wyjaśnienie od MyBB:

Cytat:Strong and capable, as you may assume from his muscular physic, yet not too buff as to be slowed down - still agile. Also a sort of 'sky is the limit' thing we hope was implied.
Experienced and mature, he's an astronaut, he would have to be.
Easy going and friendly, as suggested by his hint of facial hair and cheeky smile.
Well connected and social with his ear piece/microphone thing.
Then he's got his backpack, full of customisations and things to help him on his (and your) adventures.

Nie wygląda mi to na przemyślane. Albo wybrali domorosłego grafika który uznał "I CAN DO BRANDS!" i narysował coś absurdalnego byle by napchać informacji obskurną symboliką... albo zwyczajnie wybrano najładniejszy obrazek i dorobiono ideologię, bo powiedzcie mi ilu z was dostrzegło rzeczy o których pisze w cytacie wyżej Ryan?
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wg mnie maskotka ma przede przyciągać tłumy a nie coś oznaczać.
Bo czym są sympatyczni Serce i Rozum z TP, czym kot z Heyah? I co mają wspólnego z sieciami i telefonami?

Co do kosmonauty - osobiście mnie nie przyciąga... To już kwestia gustu, a każdy ma swój. :)
Logo? Nawiązuje do kosmonauty, te dymki wyglądają jak hełm (moje pierwsze skojarzenie). Jest całkiem ok.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości