Nasze pomysły na stronę lub forum

Założony przez  Ashoka.

Elo... ;d

Macie może jakiś pomysł na strone? Już od 3 miesięcy opłacam stronkę, 3GB, 480GB Transferu... Nie mam pomysłu na stronkę. Mam już tam wrzucone forum (nie zainstalowane). Ale w dalszym ciągu nie mam pomysłu. Tego co próbowałem - jest dużo.

Może wy chcielibyście jakąś stronkę? Dajcie propozycję... a rozwarze każdą. :]

//hosting:
webd.pl
Pakiet: Extra
wielkość: 3GB,
transfer: 480Gb

UwAgA!
Jeśli liczba osób udzielających sie na stronie przekroczy 50 wykupuje od Webd domene .ORG/.NET, jej cena na rok to 53pln i odnowienie po roku 53pln, myślę że nie drogo. ;]


MÓWCIE CZY STRONKA MA MIEC TYLKO FORUM CZY DODAC JAKIS PORTAL :]

PS.
Cytat:Witam,

Koszt domeny .net lub .org - 53 PLN/rok.

Pozdrawiam

JA:
Tak, a jaka cena jest odnowienia po roku?

Webd:
Witam,

Jezeli nadal bedzie Pan mial u nas serwer to koszt domeny bedzie taki
sam - jesli nie - koszt domeny wyniesie 59 PLN.

Więc chyba 53zł :D
zrób o czym co lubisz i na czym się znasz. i tyle.
I tu się zawsze zaczyna problem, bo sam pomysł na start to nie wszystko. Trzeba się dobrze zastanowić, jak będzie przebiegać rozwój danego serwisu, jakie będą pojawiać się możliwości rozwoju, czy się wypalimy, czy nie, czy będzie wreszcie odbiorca dla naszej strony.
Stąd sprawa tematyki musi wypłynąć od Ciebie IMHO. Największym grzechem webmasterów jest zrobienie "koszmarka" w necie, utrzymywanie go "na siłę", po czym dezercja i zostawienie samemu sobie, na pastwę losu.
Dla przykładu - tak było z Supportem MyBB -> http://mybb.pun.pl/
Jest świetnie wypozycjonowany, pojawia się tam sporo ludzi, mimo tego, że ostatnie aktywne wątki pochodzą sprzed roku. Ciągle pytają oczekując odpowiedzi. Agonia tego serwisu na naszych oczach jest czymś okropnym...
I tak właśnie powstaje wiele dzikich miejsc (nie)żyjących własnym życiem, bo ktoś, kto początkowo wziął się za dany projekt rzekł któregoś pięknego dnia "zabieram grabki".
Podsumowując - robiąc stronę trzeba mieć pomysł, później go realizować i kontynuować, rozwijać. Pomysł na stronę OK, ale pomysł na rozwój - to równie ważny aspekt.
pytanie dość nietypowe ;)

ogólnie rada Lukas'a powinna być dla ciebie priorytetem. Tylko jeśli coś lubisz i czujesz się w tej dziedzinie expertem ma szanse przetrwać.

Popatrz na mybboard.pl - paru pasjonatów 'małoznanego' skryptu i się rozkręciło.
Jeśli się nie znasz na czymś i chcesz w tym iedzieć, każdy wyniucha, żeś laik.

Jak sam zauważyłeś, tego co próbowałeś jest dużo... kwestią nie jest ilość, ale jakość. No i poparcie paru przyjaciół, którzy na forum będą z tobą.
Osobiście, gdy szukam czegoś w necie, to pomijam strony, które są 'o wszystkim dla wszystkich'.
Dodatkowo - jeśli szukałem głośników (bez obudowy, bo sam projektowałem) to odwiedziłem ze 100 stron, ale tylko dwie mnie zatrzymały na stałe. Co było w nich szczególnego?
1) obie były na 10-tej stronie w google :)
2) ludzie na forum byli fachowcami i byli przyjaźnie nastawieni do nowych
3) mieli duży download aplikacji do projektowania z recenzjami pisanymi przez ludzi, którzy w tym siedzą, a nie samych autorów czy jakichś nowicjuszy. Co więcej recenzje były wydawane po uprzednim sprawdzeniu
4) Dużo publikacji na temat nie tylko obudów do głośników, ale też samych głośników (parametry, zawodność) oraz innych komponentów jak cewki, podkładki różnych firm.
5) Nie pluli konkurencji w twarz
6) byli prawdziwymi entuzjastami tematu - dzielili się nawet najbardziej błachymi odkryciami, zdjęciami... jeden zeskanował nawet cały katalog starych głośników tesli...


Jeśli wciąż masz problemy ze znalezieniem tematu - otwórz kilka stron ;) masz duży serwerek.
Pomysł na stronę.... Powiedz najpierw czym sie interesujesz, czy chcesz, żeby to było coś w rodzaju portalu, cyklicznie uzupełniane??
Ashoka napisał(a):MÓWCIE CZY STRONKA MA MIEC TYLKO FORUM CZY DODAC JAKIS PORTAL :]
jeśli masz więcej niż jedną bazę danych + kilka kont pocztowych możesz zrobić większy portal - nie marnuj potencjału serwera.
Poza tym portal jest wiele bardziej wartościową rzeczą niż samo forum. Forum pozwala ludziom na wypowiedzi, pytania... Ale jeśli chcesz być kimś, kto się liczy w swiecie - musisz mieć jakiś portal: dział z publikacjami, jakaś galeria, itp.

Jeśli chodzi o kupno domeny - jeśli wybierzesz już tematyke, nie wachaj się kupić domenę. Wbrew pozorom 53 złote to nie aż tak dużo a jesteś bardziej godny zaufania. Wyobraź sobie poważny serwis internetowy http://TwojDoradca7645.superhost.com/forum/ :D


i jeszcze jedno przed podjęciem decyzji. Piszesz, że masz 3gb miejsca. Ale czy twój host umożliwia 'file stock'. Możesz poszukać w umowie klauzuli typu
"nie możesz przestrzeni na serwerze używać jako miejsca na składowanie plików. Każdy plik powinien byc pozwiązany z treścią strony (linki, dział download)"
Jeśli nie możesz znaleźć - zapytaj support o to.

Jeśli nie ma takiej klauzuli, to możesz zrobić coś w stylu imageshack :)

Wiele hostów zastrzega sobie, ze strony nie mogą być dostępne tylko przez zalogowanie (ukryte strony). Jeśli twój też, to znaczy, ze nie możesz zrobić takiego imageshack, w którym każdy zarejestrowany mógłby mieć przyznane ileś miejsca na prywatne fotografie/pliki udostępniane tylko rodzinie/znajomym a ty sam miałbyś zaledwie kilka stron (O nas, kontakt, rejestracja, faq) + jakieś małe forum


Opisałem tak trochę na skróty, ale mam nadziej, że wskazówki się przydadzą.
Dzięki, byłem u nich i gadałem (ich biuro jest w gdańsku :D). Wszystko jest możliwe, mogę sobie podzielić przestrzeń i każdemu użytkownikowi dawać miejsce, bazy, ftp i wszystko :)
Hm... jeżeli aż tak bardzo masz problem z założeniem własnej strony to może zacznij sponsorować strony/fora? Jeżeli możesz podzielić przestrzeń, a 480GB jest na rok, to wychodzi 40GB Transferu na miesiąc. Statysfakcja gwarantowana z tego, że pomagasz w rozwoju ;] No ale mimo wszystko przy wykupionym hostingu przydałoby się mieć własną stronę.
A więc czego nie polecam robić:
- stron wielotematycznych - masa tego w sieci...
- stron z erotyką - sieć od tego kipi... W osobistym odczuciu nienawidze takich stron. Trochę moralności :/
- stron, gdzie będziesz zarabiał pieniądze - np. za rejestracje opłata SMS'em - to się nie uda, mało userów, a i brak takiej "prawdziwej satysfakcji".
- stron z aktualnościami - jest sporo "dużych" stron i nie ma raczej szans się wśród nich "wybić", ze stałymi bywalcami też jest różnie w takich wypadkach,

Co polecam?
- strony/fora rozrywkowe - zawsze jest na to wzięcie - szczególnie w ciągu kilku ostatnich lat widać przyrost ;] Chodź tego też jest dużo, to napewno znajdziesz stałych bywalców.
- warezy - tego też jest dużo, ale takie fora mają również stałych bywalców. Wśród "gigantów" raczej nie masz szans, ale forum z atmosferą zrobisz - wbrew pozorom istnieją takie warezy ;]
- jednotematyczne strony/fora - muzyka, informatyka - tego też jest dużo ale... również możesz zrobić forum z atmosferą ;]
- fora graficzne - tego jest też sporo (tak jak już chyba wszystkiego w sieci), ale ze stałymi bywalcami raczej nie będzie problemu.
- inwencja twórcza - czyli coś oryginalnego od Ciebie - na to zawsze ktoś się znajdzie ;]

Uwaga - strony warezowe są niezgodne z polskim prawem i jeżeli już chcesz takie forum - ostrożnie ;]

Co do strony ala imageshack - 480GB na rok to za mało. Przy większej popularności braknie transferu, a tak jak mówie, wychodzi 40GB miech ^^

Moje zdanie na ten temat ;]

Pozdrawiam, Lampard :)
Forum o Telefonach Komórkowych i Komputerach w jednym
Takie forum nowych technologii. Poradniki Software, Hardware,
Jest tez dział download freeware. A 'motto' forum to:
"Telefony i Komputery to cała nasza pasja"
Uwaga! Wazne aby dla danej nazwy była wolna jedna z domen
.pl
.com
.eu
.info
itp

Moja stara nazwa forum to TechZone niestety juz zajete domeny.
techzone.net.pl, techzone.fm,
niee
nie chce domeny fonkconajnej typu net.pl
a .fm jest zbyt droga :/
Może mobile-pc.pl lub mobile-pc.info?
Jak masz konto na nazwa.pl to domeny eu teraz są za free...
Ale uprzedzam o haczyku. Domeny globalne nie obejmują ustawy o ochronie danych osobowych klienta, rejestrując domenę, oświadczasz i akceptujesz regulamin, o dopisaniu Siebie to ogólno światowej bazy whois. Twoje dane jak: Imię, Nazwisko, adres zamieszkania, telefon, itd. są widoczne dla wszytkich jak na talerzu.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Ja jednak bym polecił domenę mobile-pc.info za którą w www.cal.pl zapłacisz 8zł. a za przedłużenie jeśli się nie mylę 25zl. Chyba że dopłacisz do .pl



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości