Krzaki zamiast polskich znaków :)

Założony przez  Pietras.

wersja skryptu MyBB: 1.6.4
adres forum: http://handsupowo.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Otóż własnie przeniosłem baze danych z vbulletin 3.8 na mybb 1.6.4
I niestety zamiast polskich znaków mam krzaki :D

Jak to elegancko naprawic zeby nie edytować pokolei wszystkich postów/ tematów

Odrazu mówie że mam :

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
Daj screena, będzie można ustalić, czy problem jest w ogóle do naprawy (czasami kodowanie idzie tak, że nie da się tego naprawić bez ponownej konwersji, najczęściej objawia się to samymi znakami zapytania zamiast polskich liter).
screena czego?
Jakiegoś postu pełnego krzaków.
http://img97.imageshack.us/img97/2553/beztytuuntm.png
Czy wykonałeś konwersje w ACP>Narzędzia i konfiguracja>Konwersja do UTF-8 ?
tak wykonałem
To jest normalne, nie wiem czemu. Zawsze jeszcze po konwersacji pisałem system który zamienia znaki. Jeśli chcesz, mogę Ci go udostępnić, lub sam pobaw się z Notepad++ / Word'em.
Problem wynika z tego, że merge system używa niespecjalnie pewnej metody konwersji do UTF-8.
Konwersja znaków z zachowaniem polskich liter to jak gra w ruletkę ;)
Czyli co??
Mam kazdy temat, kazdy post z osobna edytowac?
Próbowałem przekonwertować za pomocą programów które podałeś i nic
Dołączam się do tematu... również wszędzie krzaki, nawet w postach.
Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi piszcie do mnie na PW na pewno pomogę.
Eh a nie lepiej wgrać prosty pliczek php o nazwie bigdump.php który wgrywa bazę danych bezpośrednio z pliku bazy danych? Ja też właśnie miałem problemy z krzakami i wyprawiałem jakieś cuda na kiju, a użyłem tego skryptu i wszystko śmiga.
To i tak by nic nie dało, bo nawet podczas pisania posta zamiast polskich znaków pojawiać się będą "??". Są dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu. Pierwszy to:

- Zamień kodowanie tabel na utf8_general_ci. Ponieważ oryginalny Merge System tego używa, a po konwercie troszkę się wali, własnie przez to...

Natomiast drugim sposobem jest:

Pobawienie się w programie (choćby w Notepadzie) i poprawienie tych krzaczków, nastepnie poprawioną bazę wgrywasz i powinno śmigać.

Do Administracji MyBB:

Proszę Administrację o rozważniejsze prace nad skryptem. Narazie to jest jedno wielkie nieporozumienie, otóż:

1) Merge System i kodowanie utf8_general_ci? Przecież to wiadomo, że po konwersji jakieś ruskie znaki wyjdą...
2) Na stronie głównej portalu daliście link do Downloadu z opisem Polska Paczka MyBB 1.6.4, wszystko fajnie, miło, ściągam, a tam zdziwienie - Wersja MyBB 1.6.3! Odinstalowuję, ściągam zwyczajną paczkę MyBB 1.6.4, instaluję, wgrywam spolszczenie, zmieniam język domyślny, a tu już na dzień dobry widzę byki w tłumaczeniu... Jakby ktoś to po pijanemu pisał ;/

Niby drobne błędy, a już na początku jakoś zawiedziony jestem ;/



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości