Google SEO

Założony przez  Victor.

Changelog:
http://mods.mybb.com/change-log/google-seo

Wyszla nowa wersja google seo mode 1.6.0.
Zmian jest sporo.

Zaraz biore sie za czytanie dokumentacji i powiem jak przebiegla u mnie aktualizacja.

Wyczekujcie edita!
Też dzisiaj to zauważyłem, gdy przeczytałem newsa o nowych przyjęciach do ekipy MyBB.com.. Ciekawe jakie zmiany zaszły, oczekuje z niecierpliwością relacji Pietrek :D
Hmm, wychodzi na to, że lukasamd niepotrzebnie tworzył swój plugin ;)
Jak odpale "ciekawesze" linki to napewno tutaj opisze zmiany.

Tymczasem odnoszac sie do powyzszej odpowiedzi - nie zapominajmy ze sami musimy dodac odpowiednia zmienna do <title> odpowiednich szablonow, a plugin Łukasza jednak w/g mnie robi to lepiej.

Nie musimy martwic sie o <title> w szablonach a on obrabia wszystko jak nalezy.
Nareszcie jest jakieś cache.
Mnie ciekawi fakt, gdzie nowe SEO zapisuje dane; uprzednio wszystko zapisywane było w sql, teraz wymaga dodatkowego pluginu, jak więc to jest? Dalej obciąża bazę?
Dalej obciąża ale ma cache.
No zmiany mi się podobają, szczególnie linki nofollow i system noindex z poziomu wtyczki :)
Coraz bardziej rozkminiam te nowe linki i tak jak w vB to mieć nie będziemy.

Próbuje skonfigurować takie:
/f-My.category/t-Test
/f-My.category

i jeszcze sie nie udalo.
U mnie działa schemat typu:

forum/temat

Z tym, że linki robią się koszmarnie długie (acz to da się ograniczyć wyłaczając rodzica w linku do for). Poza tym robi się straszny mix adresów działają wszystkie:

t-temat
f-forum/t-temat
d-dzial/f-forum/t-temat

+3 kolejne takie same tyle że z numerami...
Dobrze że jest canonical w meta.
na początku wyskoczyło mi zapytań do bazy 450 ale po chwili wróciło do 11 a się bałem.... Przydało by spolszczenie i bedzie gites. Fajnie sie spisuje na forum, ale zobaczymy później.
Właśnie zauważyłem wczoraj że wyszło to GS 1.6 i zainstalowałem to na forum...
Tylko nie wiem co to się działo, ale nie chciało mi tworzyć linków do tematów z polskimi literami.

Potem zobaczyłem w dokumentacji dokładnie o co biega i sobie poradziłem! :)

Fajnie że po takiej długiej przerwie wyszła nowa wersja Google SEO.
"Once all the new files are in place, go to your Admin CP -> Plugins page and deactivate the plugin, then activate it again. Further instructions may be given in the plugin status. New settings might be available in the Admin CP -> Configuration page."

Przed aktualizacją z 1.1.13 należy pierw skopiować pliki, a później aktywować ponownie?
Czy dezaktywować, podmienić pliki i aktywować?
Wiele problemów miałem z tym SEO, dlatego pytam ;)
Kiedy będzie można się spodziewać spolszczenia i jakiegoś tutorialu, jakie najlepiej skonfigurować to
.
Po co ci nowy tutorial? Masz już pod 1.1.3, kieruj się tymi samymi wskazówkami. W nowej wersji masz praktycznie tylko kilka opcji więcej.

PS: Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości