[F] [ACP] Nowe pole profilu

Założony przez DamYan.

   

Nie wiem czy nazwa "Dodatkowe pola profilu" jest odpowiednia. Chyba lepiej zabrzmi Pola w profilu, a co za tym idzie - przy nowym polu powinno być Nowe pole :D
TaniDedyk.pl
Mi się wydaje, że jest dobrze tak jak teraz. Przyjęło się to dobrze w wydaniu 1.2 - nie ma co kombinować na siłę. Można i uznać to za nowe pole, bądź dodatkowe. Na jedno w sumie wychodzi.
# Among the blind one - eyed man is a king.
matc napisał(a):Mi się wydaje, że jest dobrze tak jak teraz. Przyjęło się to dobrze w wydaniu 1.2 - nie ma co kombinować na siłę. Można i uznać to za nowe pole, bądź dodatkowe. Na jedno w sumie wychodzi.

Nie chodzi tutaj o takie samo znaczenie dodatkowe = nowe, tylko po prostu o określenie tych narzędzi w ACP, a to istotne. Sporo rzeczy w 1.2.x było źle przetłumaczonych lub tłumaczonych "na wprost", co jak dla mnie jest błędem i czyni tłumaczenie bezużytecznym dla przeciętnego Kowalskiego.
Dlatego starajmy się pisać najprostszym językiem i kierować się pewnym schematem, jednolitym słownictwem, stąd dowalanie się do takich niby prozaicznych zwrotów :)
DamYan napisał(a):Nie wiem czy nazwa "Dodatkowe pola profilu" jest odpowiednia. Chyba lepiej zabrzmi Pola w profilu(...)
Tyle, że polem w profilu jest tak samo "Strona domowa" czy "E-mail". A tu chodzi o dodatkowe (tak, właśnie - dodatkowe!!!) pola, takie jak np. u nas "Płeć", "O mnie" czy "Skąd".

IMO tam jest wszystko OK i nie należy ruszać. :P
bryn napisał(a):/.../
IMO tam jest wszystko OK i nie należy ruszać. :P

OK - przekonałeś mnie :) W każdym razie:
- na pewno pole w profilu
- na pewno nowe, tam, gdzie je powinno się dodawać w ACP ;)
Opisany przez Ciebie błąd został poprawiony w najnowszej wersji tłumaczenia.

Dziękujemy :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości