Aktualizacja MyBB 1.6.4

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Zobacz w Portalu - Aktualizacja MyBB 1.6.4Zgodnie z ostatnimi informacjami, doczekaliśmy się  kolejnej aktualizacja dla MyBB z serii 1.6, tym razem oznaczonej jako 1.6.4. Nowa wersja poprawia prawie 100 zgłoszonych błędów (w tym 3 błędy bezpieczeństwa niskiego zagrożenia), a także dodaje 2 niewielkie aktualizacje: możliwość włączania / wyłączania wszystkich pluginów za jednym zamachem, oraz automatyczne sprawdzanie czy została zmieniona nazwa portalu.
Najnowsze wydanie MyBB wnosi ze sobą również pewne zmiany w zmiennych stosowanych w szablonach i plikach językowych, a także liczne poprawki zwiększające wydajność działania skryptu.

Z racji ilości wprowadzanych zmian, aktualizacja wymaga nadpisania wszystkich oryginalnych plików - jest to podyktowane chęcią uzyskania pewności, że korzystamy w 100% aktualnego skryptu, bez jakichkolwiek pozostałości po starszych wersjach i uniknięcia ewentualnych konfliktów. Oprócz nadpisania plików, wprowadzenie opublikowanych poprawek na forum wymaga uruchamiania skryptu aktualizującego.
Paczki aktualizacyjne dla MyBB 1.6:
Jak przeprowadzić aktualizację?
Jak dokonywać aktualizacji – opisaliśmy w Wiki MyBB: Ze względu na usunięcie problemów związanych z bezpieczeństwem skryptu, oraz zwiększenie wydajności jego działania, zalecamy jak najszybszą aktualizację forów do najnowszej, opublikowanej właśnie wersji.
Czy będzie wydana kiedys taka paczka, czy mybb zaprzestało takich w nowszej wersji?
Aktualna wersja zmienia zbyt wiele i autorzy zalecają nadpisanie wszystkich plików.
W następnych wersjach już raczej powinny być paczki zawierające jedynie zmienione pliki.
to może napiszecioe poradnik jak zrobic aktualizacje z 1.6.0 do 1.6.4 to sie przyda na przyszłosć innym, bo macie nieaktualne poradniki.
(26.07.2011, 14:11)krzysztof903 napisał(a): to może napiszecioe poradnik jak zrobic aktualizacje z 1.6.0 do 1.6.4 to sie przyda na przyszłosć innym, bo macie nieaktualne poradniki.

Nie rozumiem - zostało napisane, że należy podmienić wszystkie pliki i odpalić skrypt aktualizacji - co w tym trudnego i wymagającego?
dobra ale dla laików (nie o mnie mowa) przydąło by sie taki poradnik, ale skoro dla was jak zawsze problem, to nie było tematu. Ponadto skrypty sie zmieniaja a poradniki nie sa wiecznie aktualne, no i dobrze by owas świadczyło.
(26.07.2011, 14:41)krzysztof903 napisał(a): dobra ale dla laików (nie o mnie mowa) przydąło by sie taki poradnik, ale skoro dla was jak zawsze problem, to nie było tematu. Ponadto skrypty sie zmieniaja a poradniki nie sa wiecznie aktualne, no i dobrze by owas świadczyło.

https://webboard.pl/aktualizacja

Co jest nieaktualnego w tym poradniku?
Aktualizowaliście już? Jak zachowują się pluginy po przeprowadzeniu uaktualnienia?
Mam na myśli tu czy działają poprawnie, czy trzeba z niektórych zrezygnować.
Piszą wyżej że masz wrzucić wszystkie pliki z paczki 1.6.4 na serwer i podmienić, następnie uruchomić aktualizacje "/install/upgrade.php"
aktualizowałem wszystko działa poprawnie.
"2 niewielkie aktualizacje: możliwość włączania / wyłączania wszystkich pluginów za jednym zamachem, - tego
nie widze w acp. Wiecie gdzie to jest ukryte?
Mi niestety nie działają prefiksy w działach.
Więcej na ten temat >TUTAJ<.

Pozdrawiam.
(26.07.2011, 15:59)krzysztof903 napisał(a): "2 niewielkie aktualizacje: możliwość włączania / wyłączania wszystkich pluginów za jednym zamachem, - tego
nie widze w acp. Wiecie gdzie to jest ukryte?

W opcjach głównych na samym dole pojawiła się możliwość wyłączenia wszystkich pluginów.
Duże są zmiany w szablonach?
Trochę kusi ta opcja z wyłączaniem pluginów, ale nie aktualizuję :p za dużo problemów z pluginami etc.
A czy pliki config.php zamienić ?? , bo jak tak to aktualizacje przeprowadzę dopiero jak wyjdzie 2.0



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości