Import bazy - pytanie

Założony przez  hotroxy777.

Witam.
Ostatnio eksperymentowałem z bazą danych swojego forum. Import/Export te zagadnienia są mi doskonale znane chociaż mam kilka pytań, które mogą się wydawać niektórym głupie.
Otóż moja zagwozdka wygląda następująco:
Mam Backup w którym mam wiele wątków, które chciałbym przywrócić gdyż zostały usunięte przez niekompetentne osoby. Teraz powstaje pytanie czy muszę przed importowaniem tabel bazy danych w phpMyAdmin usunąć stare? (Tak się zazwyczaj robi). Czy istnieje możliwość nadpisania tabel?
Nie chcę tracić wątków które powstały w międzyczasie. Wiem, że mogę "manualnie" wrzucać pojedyńczo tabele z wątkami i postami, ale to trwa wieki. Czy mogę po prostu importować tabele i zostaną one nadpisane (znaczy pominięte zostaną przy imporcie te duplikujące się)?
Mam nadzieję, że opisałem to w dosyć zrozumiały sposób. :)
http://www.xaprb.com/blog/2005/09/25/ins...-in-mysql/
Dziekuję koledze bardzo za wskazówki. Jednakże chodzilo mi o troche bardziej łopatologiczną odpowiedź, żebym mógł szybciej to ogarnąć :)
Najprosciej mowiac nie jest to takie proste.

Ja bym to rozwiazal w nastepujacy sposob.

Ten backup co masz gdzies zaimportowal i z glownej bazy pobral id tematow (a potem postow). Pobral je tak by wynikiem byly wlasnie te id oddzielone np. "OR tid = ". Są odpowiednie funckje w mysql od tego (czyli sformulowanie select + jakas funkcja ktora scali, chyba concat). Gdy masz juz te zapytanie to odpoiwednio zmodyfikowac poczatek i koniec i z bazy backupu wyrzucic te watki i posty co masz w glownej. POtem eksport z backupowej i import do glownej.

Pozno jest i nie wiem czy to zrozumiale, ale nie wiem czy cos wiecej wypoce.
Jezeli chcesz mozesz podeslac glowna baze i kopie i jakos Ci to sklekoce /info PW/.
Hejka. Zaginąłem w akcji troszkę. College i te sprawy. My tu w UK wcześniej zaczynamy naukę i też zaległości się nazbierało. Wracając do tematu. To co piszesz to nie jest to samo co już robiłem?
Mianowicie zrobiłem backup plików i starej bazy (z tymi wątkami które chciałem przywrócić w nowej bazie), przeniosłem na inną domenę na swoim Vpsie (wiem...głupota na maksa bo mogłem to zrobić na localhoście) i z tego exportowałem poszczególne wątki i posty importując je później do nowej bazy. W ten sposób działało wszystko jak trzeba, ale jest jedno ale. Proces ten jest cholernie żmudny (nie wiem czy o to Ci chodziło).

Miałbym pytanie i wiem, że głupie...bo sam niedawno o tym gdzieś czytałem i zapomniałem :)
(strasznie kiepska pamięć :) )
Mianowicie chodzi mi o export-import użytkowników z jednego forum do drugiego. Wszystki idzie pięknie i w ACP użytkownicy są, ale w footerze się nie wyświetlają...???


Nie ważne już...Przypomniałem sobie o tym, że forum trzeba zamknąć przed importem użytkowników i przebudwoać cache oraz zatwierdzić ustawienia strony głównej...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości