Google+

Założony przez  wojteksc.

Witajcie. Chciałbym poruszyć jedną sprawę. Mianowicie Google +

Cytat:Google+ (znany także jako Google Plus) to serwis społecznościowy firmy Google Inc.

Może nie każdy słyszał, ale mniejsza o samo to (obecnie w fazie beta). Niektórzy pewnie widzieli takie plusiki w google. Teraz powoli zaczynają strony dodawać sobie to u samej góry (a przede wszystkim na konkurencyjnych skryptach). Poniżej obrazek, żeby pokazać o co chodzi.

[Obrazek: xx_hspaqep.jpg]

Od kogoś słyszałem (a wiadomo że takie wiadomości nie takie wiadomości nie są pewne), że to pomaga nawet dać stronę wyżej w google. No i tutaj chciałbym, się dowiedzieć, jak to z tym jest. Czy to jest warte zaimplementowania do forum. No i jak to zrobić (ale to najmniej ważne, bo chcę pogadać o tym, po to ten temat tutaj). Powiem szczerze, że sam mało o tym wiem.

Widzę, że tutaj też to jest, dlatego może więcej o tym powiecie, czy to tylko do społeczności czy coś więcej.
(16.07.2011, 21:01)wojteksc napisał(a): Widzę, że tutaj też to jest,

Że u nas? :huh:
(16.07.2011, 21:06)bryn napisał(a):
(16.07.2011, 21:01)wojteksc napisał(a): Widzę, że tutaj też to jest,

Że u nas? :huh:

Patrz na głównej na forum po prawej w społeczność.
Masz tu Brynie obrazeczek pomocniczy. :D
   
(Pewnie sam dodałeś...)


A ja też chętnie się dowiem, czy to jest warte świeczki.
bryn napisał 16.07.2011, 21:24:
Alem wtopił :ninja:
Na szczęście to nie ja dodawałem - aż takiej sklerozy nie mam :P
Zacytuję odpowiedź pewnego użytkownika, jaką dostałem na G+:
Cytat:najpierw bez +1 dwa słowa kluczowe (niekoniecznie najważniejsze), strona zaindeksowana na 2-3 stronie. Potem +1 i te same słowa kluczowe - strona w połowie pierwszej strony wyszukiwania. Fakt to mało profesjonalny test ale pokazuje, że jeżeli tylko +1 się przyjmie to jest duża szansa na indeksowanie dobrych stron wysoko.

Oraz artykuł na temat +1: http://ittechblog.pl/2011/06/16/16-fakto...-wiedziec/
E tam - to się ewentualnie pozycja zmienia u tego kto dał +1, a nie w całych wynikach wyszukiwania... wyobrażacie sobie co by było gdyby to miało wpływ na pozycję? Cała praca pozycjonerów na nic...
(16.07.2011, 21:32)XemiX napisał(a): E tam - to się ewentualnie pozycja zmienia u tego kto dał +1, a nie w całych wynikach wyszukiwania... wyobrażacie sobie co by było gdyby to miało wpływ na pozycję? Cała praca pozycjonerów na nic...

"Powiedz całemu światu..." kto tam to wie. Pozycjonowanie samego w sobie pewnie nie przebije, ale bazując na artykule co podał albatros, ma to trochę sensu.
Sprawa jest dosyć zawiła, ale bierze się to tylko z jednej przyczyny - nowość. Akurat przy produktach Google, które jak wiadomo jest standardem jeśli chodzi o wyszukiwanie, pocztę i inne aplikacje, użytkownicy ufają w moc :) Do końca nikt nie wie jak to działa poza developerami Google, a wg mnie to wstęp do rozwoju ich facebooka - Google+, gdzie pewnie dodane linki będzie można udostępniać.
Dodatkowo - wszyscy aktualnie wiemy, jak ważne są społecznościówki i jak to wpływa na popularność strony, więc jeśli nie pomoże... to nie zaszkodzi. Zawsze można usunąć :)
No i nawet systemy wymiany plusikami powstały :P
Jeżeli ktoś ma ochotę potestować to jestem w stanie podesłać mu zaproszenie.
Kontakt: pw

IMHO narazie G+ to nic ciekawego, ale kto wie co z tego wyrośnie.
W sieci krązą też ploty że +1 jest jednym z czynników "pozycji" w Google.
Chyba już od dwóch tygodni jestem w posiadaniu tam konta i powiem wam że troszkę trzeba się skupić by zrozumieć wszystkie funkcje tego portalu:)
(17.07.2011, 10:31)DamYan napisał(a): gdzie pewnie dodane linki będzie można udostępniać.

Nie pewnie, tylko napewno.
Już jest zamknięta wersja (jak gmail na początku - na zaproszenia).

Udostępnianie jest o tyle lepsze niż na FB że mamy kręgi. Ale o samych kręgach i działaniu nie bede sie tutja rozpisywal bo w necie jest *pewnie* tego masa.
Czy ja wiem czy skupić. Na początku zdziwiłem się z tymi kręgami - ale de fakto jest to bardzo przyjemna funkcja jezeli chodzi o pozniejsze udostepnianie.
Zgadzam się. W ogóle w Google+ wszystko jest IMO lepiej poukładane i bardziej przejrzyste niż na twarzoksiążce.
Tak wczoraj doszedłęm do wniosku że brakuje mi wpisywania się u kogoś na wallu.

No i przede wszystkim brakuje aplikacji na telefony inne niz z pod znaku robota.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości