W związku z tym, że coraz częściej dostaję na PM pytania o paczkę polonizującą MyBB 1.4 informuję Was o tym, co powinniście wiedzieć. Każdy z użytkowników, który poczuł moc nowej wersji skryptu chce go mieć jak najszybciej po polsku, ale nie każdy bierze pod uwagę ilość pracy przy pracowaniu nad spolszczeniem, nie mówiąc już o poprawkach i zmianach.

Nasze spolszczenie w założeniu ma być perfekcyjne i oficjalne.

Biorąc pod uwagę powyższe założenie nie możemy kolportować niegotowego produktu, dlatego tłumaczenie nie będzie udostępniane nikomu poza naszymi tłumaczami, którzy będą je dopracowywać, oraz ekipą forum, która wspomaga tłumaczy.

Każdy jednak może włączyć się w tłumaczenie wyszukując błędy na naszej becie MyBB 1.4 i raportując je w odpowiednim dziale.

Tłumaczenie to przede wszystkim dawanie, a nie branie, jak niektórzy się do tego przyzwyczaili. Najlepszym przykładem niech będzie nasz apel o testowanie MyBB 1.4, które zostało postawione na naszym serwerze. Liczba betatesterów nie przekraczała zaledwie 20 osób (w tym ekipa supportu), co przy ilości użytkowników na naszym forum (~1000), jest naprawdę niewielkim odsetkiem.

Tłumaczenie nie zostanie opublikowane także ze względu na to, że twórcy MyBB zmieniają jeszcze sporo wewnętrznych mechnizmów, określeń, a co za tym idzie - tłumaczenia choćby do wersji wcześniejszej tylko o jeden numer, różnią się znacznie.

Podsumowując - zapraszam Was do testowania MyBB i sprawdzania tłumaczenia na naszym serwerze.

Oficjalne tłumaczenie MyBBoard.pl zostanie opublikowane wraz z pojawieniem się stabilnej wersji MyBB 1.4.