Wywiady z Ekipą: Grzegorz ‘DarK15’ Nielubiak

Założony przez  kych0.

Zobacz w Portalu - Wywiady z Ekipą: Grzegorz ‘DarK15’ NielubiakKontynuujemy nasz cykl wywiadów z członkami ekipy mybboard.pl. Za pierwszą trójką wylądował moderator DarK15.

1. Witaj! Powiedz nam kilka słów o sobie: czym się zajmujesz na co dzień, ile masz lat, itp.

Nazywam się Grzegorz Nielubiak, mam 17 (w grudniu 18) lat. Na co dzień uczę się w liceum, na profilu biologiczno-chemicznym. Z chemią nigdy nie miałem problemów, zawsze wszystko rozumiałem i od początku mnie ta dziedzina ciekawiła.



2. Co lubisz robić w wolnych chwilach, masz jakies hobby ?

W wolnych chwilach lubię poczytać jakąś dobrą książkę, albo surfować po internecie. Moim hobby jest kolekcjonowanie długopisów/piór (mam ich ponad 3000 sztuk razem!). Często też oglądam jakieś różne edukacyjne filmy, oraz czytam na temat oprogramowania systemów Windows.

3. Na mybboard.pl pełnisz funkcje moderatora, czy masz dużo pracy przez to ?

Wiadomo, na brak pracy nie narzekam. Ale na szczęście na dodatkowe ręce do tej pracy też nie. Na forum mamy kilku moderatorów, co często odciąża innych, gdy któryś nie może z różnych powodów wykonywać swoich obowiązków.

4. Czy zdarzają sie sytuacje na forum kiedy któryś raz z rzędu musisz poprawić wątek który był poruszany paręnaście razy ? Jak myślisz dlaczego ludzie tak niechętnie używają opcji "szukaj" ?

Takie sytuacje to prawie codzienność. Ludzie bardzo często pytają np. o Google SEO, o legendę grup w stopce, dodawanie dodatkowych linków (odnośników) do headera itd. Wydaje mi się, że użytkownicy po prostu myślą, że ci "bardziej doświadczeni" ich naprowadzą na rozwiązanie tego problemu, nawet przez podanie setny raz linku do tematu z odpowiedzią na dany problem. Inni pewnie myślą, że ten problem nie był jeszcze poruszany, albo po prostu im się nie chce używać wyszukiwarki, wolą zadać kolejny raz to samo pytanie - "będzie szybciej". Myślę, że nasza nowa akcja trochę ograniczy tego typu przypadki.

5. Moderatorzy na forach często spotkają sie z nienawiścią czy nawet wulgaryzmami ze pełnienie swojej funkcji, czy zdarzyło Ci sie juz takie nieprzyjemności ?

Żeby to raz. Ale większość takich przypadków rozwiązuję odpowiadając na tą wulgarną wiadomość, tłumacząc dokładnie dlaczego, po co i jak poprawiłem wątek. Często też odwołuję się na konkretny punkt regulaminu, aby nie byś gołosłownym. Większość ludzi potem mnie przeprasza, bo wie co zrobiło źle i zrozumiało swój błąd. Jeśli delikwent nadal mnie obraża - wówczas zostaje on ukarany ostrzeżeniem.

6. Z moderatorów masz najdłuższy staż, może przypomnisz kiedy po raz pierwszy pojawiłeś sie na mybboard.pl i jak to sie stało że zostałeś niebieskim ?

Oj, to długa historia. Ogólnie na MyBBoard.pl pojawiłem się jakoś pod koniec lutego, zeszłego roku. Miałem wtedy kilka problemów ze swoim forum, byłem wtedy mało doświadczony.
Potem na jakieś trzy miesiące zawiesiłem regularne odwiedzanie MyBBoard.pl, bo znalazłem na swoje forum innego admina, który mnie zastępował, a jeśli ja musiałem rozwiązać jakiś problem, to starałem sobie poradzić z nim sam. Dopiero jakoś w końcówce maja ubiegłego roku wszedłem na forum, po dosyć długiej przerwie, podczas której nabyłem już trochę doświadczenia związanego z używaniem skryptu MyBB. Zacząłem wtedy pomagać innym. Byłem bardzo aktywny, ani myślałem być w ekipie, którą bardzo szanowałem jako "czarny użytkownik". Wiedziałem, że na pewno osoby tam znajdujące się są bardzo pracowite. Aż pewnego dnia zaproponowano mi posadę Beta testera. Zgodziłem się na tę funkcję, starałem się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Pod koniec lipca 2010 r., Zacząłem (początkowo jako BT) moderować działy z kategorii "Po godzinach", którymi wówczas "opiekował się" Lordnever. Po jakiś tygodniu zaproponowano mi bycie pełnoprawnym moderatorem. No, 3. sierpnia będzie już rok, odkąd jestem niebieski.

7. Jak wyobrażasz sobie swoje dalsze życie ? Praca, rodzina, itp ?

Moim marzeniem jest odwiedzić wszystkie kraje (choć wiem, że to niemożliwe). Zamieszkać na wyspie i tam założyć rodzinę. Oczywiście, bardzo chciałbym być tatusiem max. dwójki dzieci.
Praca to pewnie będzie związane coś z chemią. Być może wyląduję w laboratorium chemicznym?

8. Dlaczego akurat mybb a nie ipb, vb czy phpbb ?
Przyznam, że MyBB przyciągnęło mnie swoją prostotą, fajnym wyglądem, oraz możliwością zmodyfikowania skryptu do własnych potrzeb, i tworzenia cudów jakie tylko mi się przyśnią. Skrypt jest darmowy, a wcale nie gorszy od tych płatnych, komercyjnych i ciężkich silników forów.

9. Twoim zdaniem ekipa rządząca na mybboard.pl jest...

... pracowita, oraz zgodna.

10. Czy czegoś Ci można życzyć ?

Jedynie zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym i dobrej przyszłości. No i jak najmniejszej liczby użytkowników nieprzestrzegających regulaminu.

11. No i na koniec naszej rozmowy może jakieś twoje motto które lubisz?

Bardzo mi się podoba stwierdzenie: "Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym."



Dziękuję za rozmowę.

Już wkrótce wywiad z kolejnym członkiem Ekipy :)
Bardzo fajny, udany wywiad :).
Masz fajne nazwisko :) Mam nadzieję, że wbrew nazwisku jednak się polubimy xD
Nazwiska sie nie wybiera.

Darku od dluzszego czasu kawal dobrej roboty od...wala.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości