przeniesienie na inny serwer

Założony przez  papi.

Strach się pytać.Tu nie wolno tam nie wolno.

Nie wiem czy tu mogę coś napisać o swoim problemie?


Ale myślę ,że w Hyde Parku wszystko wolno , wszak staro londyńskim zwyczajem stoję na drewnianej skrzynce a to ziemia niczyja.

Ad rem


Nie mogę połapać się w kwestii przeniesienia całego forum na inny hosting.

Gdy do tej pory przenosiłem tylko subdomeny na inne serwery nie było z tym żadnego problemu.

Teraz jest problem z domeną i tymi dnsami ...bazę wgrałem ale to chyba przedwcześnie bo nie mogę zainstalować forum na tym nowym hoście.


Gdy chcę tam na tym nowym hoście zaparkowac swoja domenę to mi krzyczy ,że : Error from park wrapper: Nie możesz parkować swojej domeny głównej!


To już teraz nie wiem co mam robić.
Może ktoś pomoże ...


jak nie trudno zostanę na tym starym koncie.


Chyba mi wpłatę za rok zwrócą z tego niedoszłego nowego?


pozdrawiam





Nie pomogę Ci odnośnie problemu głównego, ale mogę odpowiedzieć na to pytanie:

(07.07.2011, 18:56)papi napisał(a): Chyba mi wpłatę za rok zwrócą z tego niedoszłego nowego?

W firmach hostingowych istnieją pewne zasady. Polegają one m.in. na tym, że pieniądze, które przelejesz na konto danej firmy należą już do nich. Firma pieniędzy nie odda, tym bardziej, że aktywowałeś już usługę i zapewne działa ona prawidłowo. Ewentualna korzyść, niestety nie w postaci pieniędzy w firmach hostingowych to rekompensata za źle działającą usługę. Jednak podejrzewam, że takie coś u Ciebie w tym momencie nie ma miejsca, podsumowująć, nikłe szanse, że odzyskasz pieniądze, nie mówiąc, że żadne...
Niech to będzie przestrogą dla innych , przynajmniej tyle korzyści z tego będzie.

Dobra dam se spokój z tym całym mybb , trochę mnie to zniesmaczyło .

Bo nie sądzę żeby tutaj byli tylko sami oblatani spece od tego typu sytuacji...Skoro nikt nie może pomóc.


Adieu mesje , dam.... było miło.


Nie umiesz przenieść forum i za to oskarżasz silnik? żałosne...
Sam przenosiłem z tydzień temu serwis na vihost.

1. Zmien adresy DNS u usługodawny domeny na ns1.vihost.pl i ns2.vihost.pl, jeśli jest to domena podana przy zamawianiu, to nie musisz nic robić.
2. Wejdź do cPanelu (dane masz w mailu), zrób bazę danych i użytkownika (masz opcje "Kreator baz MySQL").
2. Wejdź do phpmyadmin poprzedniego usługodawcy i zrób eksport całej bazy forum (Pamiętaj o zamknięciu forum!), potem zrób import w vihost, do nowej bazy.
3. Przenieś wszystkie pliki forum na nowy host.
4. Wejdź do inc/config.php, masz na początku zmienne PHP, ustaw je tak:
$config['database']['type'] = 'mysql';
$config['database']['database'] = 'NAZWA BAZY';
$config['database']['table_prefix'] = 'mybb_';

$config['database']['hostname'] = 'localhost';
$config['database']['username'] = 'UZYTKOWNIK BAZY';
$config['database']['password'] = 'HASŁO DO BAZY';

GOTOWE. Trudne? Pamiętaj, że odświeżenie DNS może potrwać trochę.
To wszystko wykonałem na samym początku.Pewne rzeczy potrafię robić sam ,więc...

A rzecz się rozbiła ,wynikło to z mojego pośpiechu, że dałem nie ten config.php co być powinien i stąd te moje kłopoty na początku ale dzięki podpowiedziom ludzi z hostingu viHost od dzisiaj jestem już tam .

Hosting , który zdecydowanie polecam każdemu.

ps. nic nie mam do samego skryptu mybb ale ...no nieważne już teraz ... ważne ,że forum mam już tam i wszystko działa i armaci.

A przenosiłem swoje forum już na trzy kolejne hosty i obyło się bez problemów . Teraz jakaś "pomroczność jasna " mnie zaślepiła :P i stąd ten mój błąd.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości