HyperVM - VPS

Założony przez  Matif.

Witam, jako że nie znam się totalnie na VPS'ach, a zapewne wielu z was ma z nimi do czynienia, jak to jest z tym HyperVM

Czy to jest panel typu Cpanel / DirectAdmin ?
Posiada wbudowanego phpmyadmina czy trzeba instalować?

Zastanawiam się nad przejściem na próbę ze zwykłego hostingu na VPS
tylko nie wiem czy taki server trzeba mocno przygotowywać, czy raczej jest to prosta operacja?
W polecanych Hostingach znalazłem tą ofertę:
https://www.billing.mzhost.co.uk/cart.ph...roduct&i=2
I właśnie na nią chciałbym przejść ;)

czekam na odpowiedź
z góry dzięki ;)
Tak, jest to panel w rodzaju DirectAdmina/cPanelu tylko oczywiście mający o wiele większy zakres i uprawnienia.
Tutaj możesz przetestować: http://demo.hypervm.com:8888/
Co do phpmyadmina to nie jestem pewien, ale raczej HyperVM go nie posiada, aczkolwiek mZone na pewno go doinstalowuje.
HyperVM wydaje się podobny do cP/DA, ale służy do czegoś zupełnie innego.
DA oraz cPanel pozwalają na bardzo wygodne zarządzanie kontem (konta ftp, bazy, domeny, strefy DNS, konta email), oraz niektórymi tylko ustawieniami serwera.
HyperVM to natomiast panel pozwalający na kompleksową obsługę serwera, uruchomionych na nim usług itp. ogólnie można by powiedzieć, że to takie solidne uproszczenie zamiast używania konsoli. Niemniej nie realizuje on funkcji cP/DA, czyli nie pozwala na podpinanie domen jako takich, tworzenie kont ftp. itd.
Gdyby decydować się na VPSa, zakup HyperVM nie ma sensu (chyba że mamy już go od razu), co najwyżej Direct Admin, ale ten znowu wymaga dosyć mocnej maszyny aby sensownie działał. cPanel ze względu na wymagania to albo bardzo mocny VPS, albo dedyk.
A istnieje panel typu DA/cPanel który jest darmowy i nie wymaga tak mocnej maszyny?
ew. w jaki sposób zainstalować na vps forum, nie instalując powyższych oprogramowań?
Łukaszu, czyli na słabszej maszynie trzeba zadowolić się samym HyperVM (jeśli jest zainstalowane domyślnie)? :P

Cytat:A istnieje panel typu DA/cPanel który jest darmowy i nie wymaga tak mocnej maszyny?
ew. w jaki sposób zainstalować na vps forum, nie instalując powyższych oprogramowań?

Dołączam się do obu pytań.
(02.07.2011, 16:13)Matif napisał(a): A istnieje panel typu DA/cPanel który jest darmowy i nie wymaga tak mocnej maszyny?
ew. w jaki sposób zainstalować na vps forum, nie instalując powyższych oprogramowań?

W sumie z darmowych i ciekawych to jest np. Kloxo.
Niemniej każdy panel wymaga więcej zasobów niż czysta konfiguracja. Bez panelu i na nawet słabym VPSie pójdzie np. lighttpd albo nginx (na apache bym się nie rwał bo robi się przyciężki jak się pojawia nieco więcej osób), to tego PHP po cgi/fcgi. Problemem może być natomiast baza MySQL, która nieco zasobów również bierze.

(02.07.2011, 16:16)Emillo napisał(a): Łukaszu, czyli na słabszej maszynie trzeba zadowolić się samym HyperVM (jeśli jest zainstalowane domyślnie)? :P

Słabszej tzn? Dla przykładu: na VPS z gwarantowanym 512 MB RAM przy domyślnej instalacji DA wolne zostaje około 150-200 MB RAM, ale kilka jednoczesnych wejść na serwer i już tego nie ma.
Wrzucając zamiast panelu coś innego i obslugując to przez konsolę jest znacznie lepiej nginx + php5-fpm + mysql + vsftpd robi nam na SG ~300 MB pamięci i obecnie największym problemem jest w sumie baza - jeszcze nieco za dużo dyskiem mieli, acz staramy się wolny ram w nią właśnie pchnąć. No oczywiście np. przy optymalizacji tabel cpu jest obciążony na dłuższą chwilę w 100%, oczywista sprawa.

Ogółem wszystko zależy od sprzętu, od konfiguracji i oprogramowania jakie wybierzemy, od sposobu wirtualizacji (VZ/XEN). W kwestii konfigurowania tego wszystkiego pomocne może być:
http://www.howtoforge.com/
ale trzeba pamiętać, że standardowe konfiguracje to baaardzo ogólnikowe ustawienia no i wszystkiego trzeba pilnować i poprawiać pod potrzeby.

No na przykład taki VPS 2 z oferty ViHost.
Jaki system byłoby najlepiej tam wybrać? Najlepiej jakiś dobry do nauki ogarniania tego wszystkiego i prosty w obsłudze (do tej pory z VPSem nie miałem w ogóle kontaktu, jedynie z FreeBSD 7.1 na dedyku).
Czy przy tym gwarantowanym 1 GB dałoby się zainstalować DirectAdmina/Kloxo?
Czy Kloxo jest tylko pod CentOS? Czy posiada również polską wersję językową (znam angielski bardzo dobrze, ale jednak mogę nie zrozumieć wszystkich pojęć z administrowaniem vpsem)?
Co z phpmyadminem - trzeba również samemu doinstalować?
Instalacja phpmyadmina to zazwyczaj "wklepaniu" 1 linijki w konsoli ponieważ znajduje się on w reprezytorum (pomyliłem nazwę <-) - oczywiście jest on wtedy z domyślną konfiguracją co tak naprawdę na dłuższą metę nie da rady.
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pozostałe pytania?
@Emillo:
To zależy od zbyt wielu czynników, najlepiej jakbyś na miesiac wziął sobie tego najsłabszego VPSa z ich oferty i popróbował.
u nas w panelu SolusVM są 3 szablony systemu Debian z darmowymi panelami hostigowymi, aby jeszcze łatwiej zarządzać serwerem VPS:
- ISPConfig 3 PL
- Kloxo
- Webmin

http://vihost.pl/serwery-vps.php
Kiedyś zerkałem na różne panele hostingowe, ISP Config 3 jest naprawdę fajny. Niezły interfejs, bez znacznych komplikacji, wg mnie dobry na początek.
Webmin jest trochę skomplikowany, ze względu na modularną budowę. Natomiast po poświęceniu chwili na przyzwyczajenie jest niezły.
Kloxo to (bodajże) wytwór autorów HyperVM. IMHO ma skomplikowany interfejs - po lewej drzewko, na górze mnóstwo ikonek, w centrum widok a la cPanel.

Przed podjęciem decyzji radzę też zerknąć na dema paneli, wszystkie 3 takie posiadają.

Cytat:Jaki system byłoby najlepiej tam wybrać? Najlepiej jakiś dobry do nauki ogarniania tego wszystkiego i prosty w obsłudze (do tej pory z VPSem nie miałem w ogóle kontaktu, jedynie z FreeBSD 7.1 na dedyku).
Na początek warto wybrać, Debian, jest łatwy w konsoli i od razu możesz się z tego przesiąść na Ubuntu.

Cytat:Czy przy tym gwarantowanym 1 GB dałoby się zainstalować DirectAdmina/Kloxo?

Da się zainstalować ale pamiętaj, że nie tylko Directadmin będzie na serwerze. Serwer wybierasz pod konkretne zastosowanie i to ma bardzo duże znaczenie. Odnośnie Kloxo, masz to panelu HyperVM, wystarczy kliknąć ikonkę i zostanie zainstalowany.

Cytat:Czy Kloxo jest tylko pod CentOS? Czy posiada również polską wersję językową (znam angielski bardzo dobrze, ale jednak mogę nie zrozumieć wszystkich pojęć z administrowaniem vpsem)?

Jest jeszcze na Red Hat, ale tak szczerze nie wiem czy jest po polsku. Do instalacji Kloxo potrzebujesz co najmniej 256 MB RAM, po instalacji wystarczy już tylko około 30 MB RAM.

Cytat:Co z phpmyadminem - trzeba również samemu doinstalować?

Na każdym serwerze root VPS wszystko sam instalujesz, dostajesz "puste" środowisko z systemem operacyjnym.

(05.07.2011, 19:19)mzone napisał(a):
Cytat:Czy Kloxo jest tylko pod CentOS? Czy posiada również polską wersję językową (znam angielski bardzo dobrze, ale jednak mogę nie zrozumieć wszystkich pojęć z administrowaniem vpsem)?

Jest jeszcze na Red Hat, ale tak szczerze nie wiem czy jest po polsku.

Jest po polsku. ^^ http://project.lxcenter.org/issues/274
(05.07.2011, 19:19)mzone napisał(a):
Cytat:Jaki system byłoby najlepiej tam wybrać? Najlepiej jakiś dobry do nauki ogarniania tego wszystkiego i prosty w obsłudze (do tej pory z VPSem nie miałem w ogóle kontaktu, jedynie z FreeBSD 7.1 na dedyku).
Na początek warto wybrać, Debian, jest łatwy w konsoli i od razu możesz się z tego przesiąść na Ubuntu.

Zdecydowanie na odwrót. W domciu może się pobawić na Ubuntu ale jeżeli serwer to IMO tylko Debian. Ubuntu na serwer to zły pomysł (pewnie chodzi Ci o odmiane Ubuntu Server ale to nadal zly pomysl).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości