Oficjalny support

Założony przez  marines.

tylko na pierwszej stronie wyników w google znajdują się 3 "oficjalne polskie supporty" w tym ten. :D czy są prowadzone jakieś rozmowy z supportem autorów w sprawie "uoficjalnienia" tego supportu? czy będzie miało ono jakieś wsparcie z ich strony?
Na oficjalnej stronie mybb to my jesteśmy oficjalni ;)
[Obrazek: jump.gif] http://mybboard.net/support
a to chyba, że tak. najwyraźniej nie zauważyłem. ;)
marines napisał(a):a to chyba, że tak. najwyraźniej nie zauważyłem. ;)
Prawdę mówiąc to jest w ogóle mało widoczne. Całe życie MyBB toczy się na forum i na stronę główną chyba nikt nie zagląda. no chyba ze po nowszą wersję skryptów
Powiem tak - do tej pory używałem http://www.mybb.cal.pl/ które zniknęło bez informowania o tym użytkowników.

Pierwszy podstawowy błąd poprzedników - zero rozesłania maili do i tak małej liczby użytkowników.
Drugi - słaba reklama, pozycjonowanie NOWEJ strony
Trzeci - co z tego, że forum jest wreszcie oficjalne, skoro. nikt o tym nie wie? Może warto byłoby się tym porządnie zająć i może nawet wywalczyć kącik, a nie jeden czy dwa polskie wątki na http://community.mybboard.net/.

Pozdrawiam i lekki mam niesmak, że nikt mnie nie poinformował o tym, gdzie przeniosło się forum.
Cóż, jeśli chodzi o rzetelną informację na community.mybboard.net, był tam wątek poświęcony oficjalnemu supportowi - niestety z pewnych względów trzeba było go usunąć.

Z tego co wiem tutejsza ekipa walczyła o polskie subforum w community.mybboard.net, ale nam odmówiono.

Słaba reklama - jak najbardziej. Ja używam mybb i zamieściłem tam link do polskiego suportu, dobrze byłoby gdyby inni choćby w stopce - pod copyrightem mybb - zamieścili jakiś link

DamYan napisał(a):Pozdrawiam i lekki mam niesmak, że nikt mnie nie poinformował o tym, gdzie przeniosło się forum.
nie jestem na 100% pewny ale tamto forum padło z powodów technicznych, więc podejrzewam, że nie było szans na powiadomienie - ale nie jestem pewny, może ktoś inny da Ci lepsze wyjaśninie
patryk napisał(a):/./ nie jestem na 100% pewny ale tamto forum padło z powodów technicznych, więc podejrzewam, że nie było szans na powiadomienie - ale nie jestem pewny, może ktoś inny da Ci lepsze wyjaśninie

Zarządzający doskonale wiedzieli, kiedy skończy się działalność forum (może nie było dokładnej daty, ale wiadomo było, że to się stanie) - wystarczyło wysłać do wszystkich mail lub PM (obydwie opcje są dostępne w panelu ADM :D).
Niesmak nie oznacza, że wycofuję się ze współpracy - jedynie podkreślam, że przez taką "organizację" przenosin - forum odradza się bez "wiarusów", automatycznie będzie dziać się to dłużej i w większych bólach.
DamYan: kto powiedział, że wiemy kiedy zniknie forum?
Ja do końca o tym nie wiedziałem. Poinformowanie kogokolwiek o upadku tamtego forum było nie możliwe.
Bardzo źle, że mybb.cal.pl padło.

Gdyby była jakaś kopia bazy można by to było odbudować. Kurde już nawet bym mógł opłacić serwer i domenę, żeby tylko to działało.

A co do tego forum, dobrze się zapowiada ale jest mało użytkowników. Za słabo się reklamujecie, skorzystajcie z jakiegoś systemu wymiany linków.

Mam nadzieję, że te forum nie padnie.
dewholer napisał(a):DamYan: kto powiedział, że wiemy kiedy zniknie forum?
Ja do końca o tym nie wiedziałem. Poinformowanie kogokolwiek o upadku tamtego forum było nie możliwe.

pagenoare dawał do zrozumienia, że przenosi forum, kupuje domenę i zmienia całkowicie to, co było tam. Kiedy - nie było wiadomo, ale że będzie się dziać - było doskonale wiadomo. Przez jakiś czas wisiała też informacja z datą, kiedy support wraca, więc proszę Cię.
Tak jak podkreślałem - nie zależy mi na rozpamiętywaniu błędów, ale wyciągnięciu wniosków :) To wszystko.
A ja mam tylko nadzieję, że kopia zapasowa bazy tego forum, które teraz działa, jest robiona codziennie. (;
Powiedzcie mi o co chodzi znowuż z tą stroną: http://www.mybb.com.pl/
Jest nieźle wypozycjonowana w Googlach.

Zaproponowałem tamtemu administratorowi popatrzenie na możliwość współpracy - http://www.mybb.com.pl/showthread.php?tid=5 między forami i adminami. Wystarczyłoby wrzucić naszą bazę tam (bo tam z frekwencją jeszcze gorzej niż tu) i oficjalny support miałby wreszcie oficjalny adres :D

Co Wy na to?
Jeśli mam być szczery, to taką propozycję powinien wysunąć nasz admin :P

ale poza pozycjonowaniem, to tamto forum. jest trochę martwe i tylko raz udało mi się je zobaczyć: od godziny otrzymuję jedynie info o zresetowaniu połączenia. Tutaj przynajmniej wszystko działa :)

Może lepiej jest ogłosić się w serwisach z darmowym oprogramowaniem, bedzie to jednocześnie reklama myBB (za co mybb będzie wdzięczne ;)) ale też uświadomienie Polakom, ze jest i zdrowo funkcjonuje polski support.
patryk napisał(a):Jeśli mam być szczery, to taką propozycję powinien wysunąć nasz admin :P

ale poza pozycjonowaniem, to tamto forum. jest trochę martwe i tylko raz udało mi się je zobaczyć: od godziny otrzymuję jedynie info o zresetowaniu połączenia. Tutaj przynajmniej wszystko działa :)

Przecież domena domeną, a możemy zostać na serwerze tym, co jesteśmy - kwestia dogadania się. Domena to nie to samo co serwer :) A co do tego, by zajął się tym admin - też jestem za :)

patryk napisał(a):Może lepiej jest ogłosić się w serwisach z darmowym oprogramowaniem, bedzie to jednocześnie reklama myBB (za co mybb będzie wdzięczne ;)) ale też uświadomienie Polakom, ze jest i zdrowo funkcjonuje polski support.

Oczywiście - co nie lepiej, ale też jako dodatek - nie pamiętam, ale gdzieś w jakimś piśmie skrypt MyBB miał być opisany, pamiętacie gdzie?

Zerknijcie:    
DamYan: cal.pl zdjeło naszemu hosterowi konto, bez informacji, nie mieliśmy czasu na info.

pzdr.

PS Ciesze się, że nas zauważono.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości