Wydajność MyBB a inne skrypty forów

Założony przez  MaciejH92.

Witam. Mam zamiar wykupić niedrogi(do ok 50zł) i dobry hosting o pow. ok 400mb. Pomyślałem o cal.pl, ale słysząc w necie opinie lekko się zniechęciłem ze wzgl. takich, że blokują strony nadmiernie obciążające serwer. Dlatego wysłałem do nich emaila z zapytaniem i dostałem dzisiaj odpowiedź:

Cytat: Problemem najczęściej w tego typu przypadkach są fora oparte na phpBB by Przemo. Niestety w podstronach jak listowanie postów ilość zapytań niekiedy dochodzi nawet do kilkudziesięciu. Z uwagi na troskę o innych klientów zwracamy uwagę, a jeśli to nie przynosi skutku blokujemy i prosimy o optymalizację danych elementów skryptu przez naszych klientów. Oczywiście nikt nie będzie Panu zwracał uwagi, jeśli raz na jakiś czas nastąpi skok obciążenia. Niestety jeśli na okrągło, dla przykładu od rana do wieczora serwer współdzielony jest obciążany przez dane konto nie z samego powodu dużej ilości odwiedzin, ale złego zaprojektowania skryptu to chyba rozumie Pan, że nasza reakcja jest oczywista.

I teraz moje pytanie: Czy MyBB bardziej obciąża niż PHPBB by Przemo? Chyba, że znacie jakiś lepszy serwerek?
<lol>

Ja zrezygnowałem właśnie z przemka na rzecz mybb
usunąłem forum i zacząłem od nowa...

Powiem tak

Przemo: 30zapytań
Mybb: 10...

Mybb jest o wiele lepsze, nie ma dodatkwó, dzięki czemu nie musi wykonuwać wiele zapytań do mysql...
Zdecydowanie Mybb polecam... ;]
W porównaniu do Przemo - MyBB jest o wiele bardziej wydajne...

Na pewno MyBB nie zostanie uznane za nieoptymalnie napisany skrypt... chyba, że dorzucisz do niego jakiś tragicznie napisany plugin, ale takich jest na szczęście mało.
Witam,
zamierzam przejść z okrytego złą sławą phpbb by Przemo na MyBB.

Jak wygląda w wypadku tego skryptu sprawa wydajności i obciążenia? Wiem że to polski support właśnie mybb ale chciałbym zobaczyć jakieś w miarę obiektywne opinie na ten temat...

Czy MyBB obciąża bardziej czy mniej niż popularny od pewnego czasu phpbb3, jak wygląda jego porównanie z SMF?
mybb nie obciąża mocno serwera. MyBB działa dość szybko, nie ma setek pustych zapytań do bazy.

Co do porównania z innymi skryptami to powiem Ci tak: tworząc kiedyś forum zainstalowałem dużo skryptów i testowałem je przez jakiś czas i z darmowych wybrałem MyBB. Nie da się jednak tak dokładnie określić, który skrypt działa wydajniej, ponieważ wszystkie skrypty działają inaczej, mają inne funkcje. Każdy patrzy inaczej, dla jednego coś jest niebieski a dla innego błękitne. Najlepiej sam po testuj i się przekonasz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości