Tapatalk - w końcu pod MyBB

Założony przez  fastlone.

Dzisiejszego dnia na świat wyszedł nowy plugin do MyBB - Tapatalk. Ale co to jest?
Plugin to program umożliwiający bezpośrednią komunikację forum z aplikacją na telefonie zaopatrzony w system Android, Windows Phone, Blackberry, WebOS czy iPhone'y. Umożliwia ona przeglądanie tematów oraz zarządzanie tematami (edycja, usuwanie itp.), odpisywanie bądź pisanie nowych. Zawarty w niej jest także silnik prywatnych wiadomości, zarządzanie własnym kontem czy przeglądanie innych profili. Innymi słowy: zoptymalizowane forum.
Do tej pory plugin Tapatalk dostępny był dla for opartych na silniku vBulletin, Invision Power Board czy SMF.
A czym się różni od GoMobile MyBB ?
Różnica jest taka że Tapatalk jest natywną aplikacją dla wyżej wymienionych mobilnych systemów operacyjnych.
Natomiast GoMobile MyBB jest mobilnym stylem dla mybb.
Moim zdaniem niezbyt interesujące rozwiązanie, Opera Mini pozwala na bardzo komfortowe przeglądanie witryn mobilnie, nawet jeżeli nie zostały one w ogóle dopasowane do takich przeglądarek.
@up
Jeśli chodzi o przeglądanie mobilne, to większość przeglądarek jest dostosowanych. Tapatalk jest po to, by nie używać przeglądarek, przez co strony ładują się szybciej, gdyż nie ładują się obrazki itp.
W Operze Mini / Mobile a nawet w wbudowanej w S60 (nie wiem jak to wygląda w np. iPhone czy na Androidzie) mogę wyłączyć obrazki, a reszta będzie ładnie dopasowana. Poza tym dzięki użyciu serwerów Opery będę miał naprawdę minimalną ilość pobranych danych, dzięki wysokiej kompresji i ich wyspecjalizowanej metodzie przesyłania danych (własny zbiór znaczników, taki a'la xml).
Testowałem to na BlackBerry i neobot.org.pl.

Jezeli ktos chce zobaczyc ficzery to w swojej natywnej aplikacji niech szuka "neobot".

IMO - syf nie aplikacja.
Co jak co, ale na androidzie działa świetnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości