[S] Brak haseł

Założony przez  Marco.

nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: MyBB 1.6 -> PHPBB3 -> MyBB 1.4 -> MyBB 1.6
wersja skryptu MyBB: 1.6.3
adres forum: http://g-site.pl
opis problemu:

Witam.

Mam dosyć duży problem, wręcz poważny. Robiłem czyszczenie bazy danych z niepotrzebnych syfów, i zrobiłem przejście: MyBB 1.6 -> PHPBB3 -> MyBB 1.4 -> MyBB 1.6 .

Co się okazało, mam brak haseł, a wręcz na pewno chodzi o loginconvert.php, ale nie mam już siły przerabiania ponownie, i walczenia z błędami. Baza schudła o przeszło 1 MB .

Plus jest taki, iż mam tabele z hasłami, ale jak ją wlepić do nowej bazy ?

Podmiana mybb_users - Daje, ale wszystkie wątki są u innych użytkowników.

Ma ktoś pomysł, na przeniesienie tego automatycznie ? Ręcznie przy przeszło 3 koła użytkowników "......." . Chodzi o same hasła, reszta jest.
jeżeli masz cały kod sql ( zapytania INSERT do tabeli users ) z hasłami, solą i nazwami użytkowników (bo jak rozumiem id użytkowników się posypały), to możesz przebudować sobie zawartość tego pliku jakimś regexpem na zapytania typu update, gdzie zmieniane będą hasła i sole (nie zapominaj o nich) w rekordach wyszukiwanych po nazwach użytkowników
A mógłbym uzyskać szersze informację ? Na chwilę obecną moja wiedza została wyczerpana :)

Dodam, że mam taką tabele w nowej bazie:

passwordconvert: md5
passwordconverttype: phpbb3

Da się coś z tym zrobić ?
dobrze, to może pozwól, że się upewnię co mamy
masz postawione MyBB z poprawnie powiązanymi postami z userami
jedyne co jest źle, to hasła (brak?)

hasła masz gdzieś indziej, w bazie phpbb3, ale czy są to hasła zakodowane tak samo ? (sól+md5)
(20.05.2011, 20:39)SoulReaver napisał(a): dobrze, to może pozwól, że się upewnię co mamy
masz postawione MyBB z poprawnie powiązanymi postami z userami
jedyne co jest źle, to hasła (brak?)

hasła masz gdzieś indziej, w bazie phpbb3, ale czy są to hasła zakodowane tak samo ? (sól+md5)

Dziękuje, ale już sobie poradziłem, więc temat można zamknąć.

Powiem Ci, że są ( były ) zakodowane inaczej, i można było się logować bezproblemowo.

Może najwyżej opisać dalsze Twoje działania, i będę działać, żeby inni nie mieli takiego problemu. O ile chcesz, bo zaczyna się tutaj bardzo duży problem :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości