Zakończenie współpracy z GłowaNET

Założony przez  DamYan.

Zobacz w Portalu - Zakończenie współpracy z GłowaNETW dniu 2.05.2011 postanowiliśmy zakończyć współpracę z firmą GłowaNET. Oferta, dzięki której można było uzyskać rabat na usługi w tej firmie, dostępna za pośrednictwem MyBBoard.pl przestaje mieć moc i zostaje usunięta z naszego serwisu.

Powodem takiej decyzji są zakulisowe poczynania firmy, które domniemanie mogłoby spowodować działania na niekorzyść naszych użytkowników chcących skorzystać z oferty GłowaNET. Jako serwis, w którym polecamy usługi firm hostingowych nadając im swój znak jakości, uważamy, że naszym obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi.
Czyli koniec oficjalnej podjary panem Adamem.
(02.05.2011, 17:24)Victor napisał(a): Czyli koniec oficjalnej podjary panem Adamem.

Masz coś konkretnego na myśli?
Właśnie mieliśmy wykuić od nich hosting :(
To co teraz polecacie ??
(03.05.2011, 09:06)poldek119 napisał(a): Właśnie mieliśmy wykuić od nich hosting :(
To co teraz polecacie ??
Np. to:
-->>>> KLIKNIJ MNIE <<<< --
(02.05.2011, 16:44)DamYan napisał(a): <a class="wordbb-full-post" href="https://webboard.pl/zakonczenie-wspolpracy-z-glowanet/" title="Zakończenie współpracy z GłowaNET">Zobacz w Portalu - Zakończenie współpracy z GłowaNET</a><br />W dniu 2.05.2011 postanowiliśmy zakończyć współpracę z firmą <a href="http://glowanet.pl/" target="_blank">GłowaNET</a>. Oferta, dzięki której można było uzyskać rabat na usługi w tej firmie, dostępna za pośrednictwem MyBBoard.pl przestaje mieć moc i zostaje usunięta z naszego serwisu.

Powodem takiej decyzji są zakulisowe poczynania firmy, które domniemanie mogłoby spowodować działania na niekorzyść naszych użytkowników chcących skorzystać z oferty GłowaNET. Jako serwis, w którym polecamy usługi firm hostingowych nadając im swój znak jakości, uważamy, że naszym obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi.
Podparte jakimiś dowodami? Może najpierw trzeba było zapytać Adama jak było naprawdę? Bo po płaczach Pana GrandBB na WHT to można wywnioskować że Adam DDoSował mu serwer, włamywał i... Nie wiadomo co jeszcze, kiedy po prostu normalnie wykupił u niego konto i zrobił to co mógł zrobić każdy inny user.
Serwery CS REKSIO:))
(03.05.2011, 10:44)wujas napisał(a): Podparte jakimiś dowodami? Może najpierw trzeba było zapytać Adama jak było naprawdę? Bo po płaczach Pana GrandBB na WHT to można wywnioskować że Adam DDoSował mu serwer, włamywał i... Nie wiadomo co jeszcze, kiedy po prostu normalnie wykupił u niego konto i zrobił to co mógł zrobić każdy inny user.

Tyle że to właśnie Adam na zlecenie właściciela Grand-Host.pl konfigurował serwer. Zresztą najlepiej jak przeczytasz cały wątek dotyczący tej (i nie tylko tej) afery na WHT.
Dla mnie osobiście ta firma jest skreślona: po co współpracować z firmą, która być może współpracuje z osobami dokonującymi ataków? Gdy zobaczyłem materiały dostępne na blogu (n3t5ky.nl) to uznałem, że jest to podejście po prostu niepoważne. Ja rozumiem co oznacza "luz", bardzo fajnie że można się dogadać co do hostingu, ale takie pierdoły? Toż to nawet krzaki z Allegro prezentują lepszy poziom :(
Nie wiem po cholerę mu to było, nie moja sprawa, grunt, że ja jego firmy znajomym już z pewnością nie polecę a i sam nie skorzystam, bo zaufanie poszło za sprawą tej afery...

BTW. Czy w tej sytuacji opinię Adama można uznać za w pełni wiarygodną?
A o co w ogóle poszło? Bo na WHT natrafiłem na trzy tematy napisane takim językiem, że aż mi się odechciało czytać, a nawet nie wspomnieli co się stało tylko same ogólniki.
Wydaje mi się, że moje słowa:
Cytat:Powodem takiej decyzji są zakulisowe poczynania firmy, które domniemanie mogłoby spowodować działania na niekorzyść naszych użytkowników chcących skorzystać z oferty GłowaNET. Jako serwis, w którym polecamy usługi firm hostingowych nadając im swój znak jakości, uważamy, że naszym obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi.
mówią wszystko. Dbamy o swoich użytkowników, a za pośrednictwem MyBB PL niektóre firmy mogą u nas reklamować swoje usługi, firmy wybrane przez nas, czyli podlegające naszej weryfikacji wewnętrznej. Jeśli ktoś nie spełnia warunków, które sobie postawiliśmy za najważniejsze, czyli tak jak napisałem wyżej - bezpieczeństwo i jakość obsługi, lub możemy domniemywać, że firma wymyka się z kręgu zaufanych - kończymy współpracę. Nie ma tu nic więcej do wyjaśniania.
DM, to też jest ogólnik :ninja: Może oznaczać zarówno, że losowo kasowali strony użytkownikom jak i że używali serwerów w jakichś nieczystych celach i teraz dostawca może im je zablokować ^^
(03.05.2011, 12:56)Emillo napisał(a): DM, to też jest ogólnik :ninja: Może oznaczać zarówno, że losowo kasowali strony użytkownikom jak i że używali serwerów w jakichś nieczystych celach i teraz dostawca może im je zablokować ^^

Jeśli firma wyrządza komuś straty - my jako MyBB PL nie jesteśmy stroną w sprawie, natomiast użytkownik powinien wnieść sprawę do prokuratury lub innego organu ścigania (sprawę reguluje polskie prawo, regulaminy świadczenia usług etc.). Natomiast my odpowiadamy niejako za to, co polecamy, dlatego GłowaNET już nie polecamy.
Kręcisz się w swoich słowach drogi administratorze.
Aż się musiałem zarejestrować, bo tych bredni czytać się nie da ;-)
Primo, wskaż tu jakiekolwiek dowody, iż firma Głowanet wyrządziła straty firmie GrandHost i jej wiecznie niezadowolonemu administratorowi.
To, że Adam wykupił hosting w firmie GrandHost jako osoba prywatna i nie zaszkodził w żaden sposób owej płaczliwej firmie ( nie bądźmy nienormalni, wgranie phpShella i przejrzenie danych dotyczących kernela nie jest przestępstwem, co zresztą inni, normalni administratorzy hostingów potwierdzają :) ), nie wiąże ani jego samego z oskarżeniami GrandBB, ani jego firmy, toteż wstrzymaj się trochę z oskarżeniami, bo jako administrator poważnego forum w tym momencie stajesz się niewiele lepszy od administratora hostingu, który bezpodstawnie oskarża swojego klienta o dokonanie czynu zakazanego prawnie.

@lukasamd
Nabrałbyś trochę własnego rozumu i przestał wierzyć w to, co wyczytasz gotowcem.
Jesteś kolejną osobą, która odgórnie stwierdza, bez uprzedniego przedstawienia jakichkolwiek treści będącymi bezpośrednio lub pośrednio dowodami, iż właściciel "włamał się" na serwer firmy GrandHost, bądźmy poważni a dyskusję zacznijmy od przedstawienia faktów, a nie własnych opinii.

Pozdrawiam.
Wszystkim z "branży" znany - KaMaZZ.
Kamilu, nie rozumiesz. To straszne zbesztanie reputacji forum i narażenie milionów użytkowników na czyhające zło ze strony Głowanet.
Serwery CS REKSIO:))
(03.05.2011, 15:19)kam821 napisał(a): Kręcisz się w swoich słowach drogi administratorze.
Aż się musiałem zarejestrować, bo tych bredni czytać się nie da ;-)
Primo, wskaż tu jakiekolwiek dowody, iż firma Głowanet wyrządziła straty firmie GrandHost i jej wiecznie niezadowolonemu administratorowi.
To, że Adam wykupił hosting w firmie GrandHost jako osoba prywatna i nie zaszkodził w żaden sposób owej płaczliwej firmie ( nie bądźmy nienormalni, wgranie phpShella i przejrzenie danych dotyczących kernela nie jest przestępstwem, co zresztą inni, normalni administratorzy hostingów potwierdzają :) ), nie wiąże ani jego samego z oskarżeniami GrandBB, ani jego firmy, toteż wstrzymaj się trochę z oskarżeniami, bo jako administrator poważnego forum w tym momencie stajesz się niewiele lepszy od administratora hostingu, który bezpodstawnie oskarża swojego klienta o dokonanie czynu zakazanego prawnie.

@lukasamd
Nabrałbyś trochę własnego rozumu i przestał wierzyć w to, co wyczytasz gotowcem.
Jesteś kolejną osobą, która odgórnie stwierdza, bez uprzedniego przedstawienia jakichkolwiek treści będącymi bezpośrednio lub pośrednio dowodami, iż właściciel "włamał się" na serwer firmy GrandHost, bądźmy poważni a dyskusję zacznijmy od przedstawienia faktów, a nie własnych opinii.

Pozdrawiam.
Wszystkim z "branży" znany - KaMaZZ.

Ten temat jest raczej zwątkiem tego co tworzy administracja serwisu na temat danych firm hostingowych. Oferta przedstawiona przez Administracje portalu jest tworzona dla osób korzystających z serwisu oraz osób które chcą mieć jakiś znak jakości. Tym znakiem jakości ze strony MyBBoard jest właśnie piecza nad tym, aby wg. administracji portalu wszystko przebiegało prosto i łatwo. Niestety dochodzi czasem do kontrowersji związanych ze złym funkcjonowaniem kontaktów Portal - Firma hostinowa. Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie dowiedzieć się czy firma jest godna polecenia, czy po prostu ktoś nie zapłacił więcej niektórym osobą z branży. MyBBoard chcę swoim użytkownikom zaproponować dodatkową korzyść z posiadania u nich konta z tego powodu organizuje zniżki dla w/w osób. Chcąc pilnować wszystkiego oraz mieć wszystko zapięte na ostatni guzik niestety czasem rezygnuje z współpracy z firmami które mogą mieć negatywny wpływ na użytkowników lub po prostu im szkodzić. Panie Kamilu, niestety nie znam dokładnej sytuacji wynikowej z tego powodu. Może jest to jakiś wyciek, sprawa dotycząca WHT, lub po prostu jakaś dziwna anomalia dotycząca Hostingu GłowaNet. Niestety, wg. mnie np. WHT jest to zbiór firm, które tam za przeproszeniem liżą du*ska innym firmą, aby pokazać się z najlepszej strony. Ale niestety - takie coś istnieje. Ostatnio pisałem to samo Panu Łukaszowi z innej firmy hostingowej, która opierała się tylko na opiniach na WHT, a nie ogólnym kontakcie z klientem. Tamta firma jest mi się wydaje jedną z najgorszych firm jakie istnieją. Piszą że nigdy nie mają padów, a 2 dni później mieli pad. Spytałem się go czemu jest pad. Skoro nigdy nie mają padów, a ten odpowiedział że na WHT jest napisane że pady mogą się zdarzać. Nie powinniśmy się wzorować na opiniach z niektórych serwisów, gdzie tylko się liże to i owo, aby zostać kimś. Taka jest moja opinia co do zajścia.


Jeżeli chodzi o cały temat wątku to myślę, że jest to lekko nie umotywowane zajście. Dobrze by było gdyby administracja napisała jakich dokładnie rygorów nie spełnia ta firm, aby uzyskać Statut Firmy, która jest godna zaufania / można w niej kupować bez obawy o szkody. Z tego co wiem to firma GłowaNet jest polecana przez użytkowników mniejszych for internetowych. GłowaNet posiada liczną klientele w świecie osób grających w powszechną Grę Counter Strike. Nie wiem teraz czy piszę o tej samej firmie co kiedyś, ale w w/w firmie można było łatwo i przejrzyście dostać sponsoring na usługi Hostingu Stron WWW. Co kiedyś dla niektórych osób było nie lada wyzwaniem. Uważam, że powinny być jasno i szczególnie określone zasady dla firm które znajdują się na liście Hostingów polecanych przez MyBBoard.pl.



Wskaż więc jeden przykład usera niezadowolonego z usług Glowanet(well, wyłaczając pana z WHT...). Oczywiście wiadome jest że wszystko sprowadza się do tego że Damian dla swojego dobra nie chce brać odpowiedzialności ani narażać się na komentarze że współpracuje z firmą o której ktoś niefajnie się wypowiadał.

Podsumowując, zakończenie współpracy z Głowanet zostało zmotywowane jedynie sporym zamieszaniem wokół tej firmy nie podpartym żadnymi dowodami ani ze strony krzykacza z WHT ani(co za tym idzie) administracji MyBBoard.pl, co dalej można nazwać po prostu zwykłym strachem.
Cytat:GłowaNet jest polecana przez użytkowników mniejszych for internetowych
Bujdy na resorach.
Serwery CS REKSIO:))



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości