Janota - "developer" pluginów

Założony przez  Emillo.

Witam wszystkich użytkowników MyBBoard.pl :D

W tym wątku chciałbym ukazać wam prawdziwą twarz znanego "developera" pluginów do mybb - janoty.
Udało mi się do tej pory wyłapać tylko jednego zripowanego przez niego plugina - Thread Enhancer. Jest to po prostu zrzynka My Threads Decoratora autorstwa Ghazala. Janota po prostu go sobie przywłaszczył - prawdopodobnie zmodyfikował lekko kod, wygląd podpisał jako swój i teraz sprzedaje go za 2.50$ na swojej stronie :)
Przeglądając mybbextras trafiłem też na kilka innych ripów (oczywiście wszystkie płatne), ale je ignorowałem bo jako tako nie były w 100% podobne do oryginałów, dopiero ten plugin przyciągnął mój wzrok.

[Obrazek: preview_1_1302648554_8c3770d3396042ef994...d0d9c7.png]
[Obrazek: 19441-1280472924-screenshot_5.png]
Wygląda podobnie, prawda?

Oprócz tego znalazłem ciekawą rozmowę właśnie janoty z Ghazalem.
Cytat:Ghazal: Hello janota(11:06pm)
janota: Hello(11:06pm)
Ghazal: How r u ??(11:07pm)
janota: Not 2 bad(11:07pm)
janota: u?(11:07pm)
Ghazal: Well, I have an obtrusive feeling today... You said that to use signaures, you must have 50 posts, and now ehen I completed, its say that I have to do 100 posts for using signatures.. What is this ?(11:08pm)
janota: Oh yea ive increased it to 100(11:09pm)
Ghazal: why ?(11:10pm)
Ghazal: If I reach to 100, then it would say to complete 150 posts... ? Is it true ?(11:11pm)
janota: Advertising is not allowed and most members prob use sigs to advertise(11:12pm)
Ghazal: Advertisers are spammers, who register just to advertise.. I'm not an spammer BTW. I've just to join your forum to bring some traffic to my own site..(11:13pm)
janota: You joined my site to bring traffic to your own site ?(11:14pm)
Ghazal: Yes from signatures only.(11:17pm)
janota: But then your breaking my rules , why cant you understand that this is a rule that applys to my forum, not just to you but everyone.(11:17pm)
Ghazal: Using signatures is meant as breaking rules ?(11:19pm)
janota: what the f*** are u doing ?(11:19pm)
Ghazal: Mean ? I just said that I've to use signature. and why are you going to saying those words ?(11:20pm)
janota: bye(11:20pm)
janota: ur banned buy(11:20pm)
janota: Youur f***ing advertising again(11:20pm)
Ghazal: You received a ban from mybbz.net too.(11:25pm)
janota: No prob(11:26pm)
janota: Im gonna post on mybb about you now anyway(11:26pm)
Ghazal: Your an idiot, I've proofs that you are selling Comet Chat. I'm going to contact comet chat website to shut down your website. Imagine what would be done your work leaving your website Bye Bye. Wink(11:27pm)
Ghazal: Enjoy the taste.(11:27pm)
Ghazal: F. u times ten, idiot(11:27pm)
janota: Your true colours are coming out now(11:27pm)
janota: now i know why mybb staff banned you(11:27pm)
janota: Im gonna rip all you plugins 2(11:28pm)
janota: and add them to my donators plugins(11:28pm)
janota: thanks(11:28pm)
Ghazal: Then I'll contact to your host idiot(11:28pm)
janota: there mine lmao(11:28pm)
janota: my name is on them(11:28pm)
janota: thanks(11:28pm)
Ghazal: Your conversation has been recorded and now going to tell all of the staff their about your ripiong activities.
Oryginał

Najciekawszy kawałek:
Cytat:janota: Im gonna rip all you plugins 2(11:28pm)
janota: and add them to my donators plugins(11:28pm)
I zrobił to co mówił :)


Więc zgłoście to do odpowiednich osób i zróbcie co chcecie - na jego stronie w kategorii płatnych pluginów jest mnóstwo innych ripów. Mnie po tym jak napisałem, że jego kradzież została już zgłoszona do zespołu mybb zbanował na ip (co tylko świadczy o jego winie i o niczym więcej - może ewentualnie o jego głupocie) więc nie mam zbytnio dostępu do jego strony.

Pozdrawiam :ninja:
Z tego co widać to koleś ma nie po kolei w głowie, ale zaraz, to jest polski support, tak więc myślę, że tutaj MyBB nie ma żadnego wkładu, jedynie sam fakt pluginów. Ghazal powinien to na policję zgłosić i tyle.
Napisałem to tutaj, żeby was ostrzec przed kupnem "jego" pluginów których darmowe odpowiedniki można znaleźć na MyBB.com :D Oprócz tego można to śmiało zgłosić do jego hostingu - hostgatora.
płatne hosty maja to gdzieś ze tak powiem.dla nich liczy sie kasa tylko a nie co zawiera strona, proponuje napisać to głównemuu suportu mybb oni ząłatwią sprawę my nic nie możemy jesli nie jest to polski hosting, polska domena lub poprostu polski obywatel.Mozemy mu tylko forum zasmiecać postami, watkami niczym więcej.Osobiście nie popieram piractwa.
Jeśli mogę się wtrącić ;) co do Janoty to nie pierwszy wybryk, wystarczy zajrzeć na stronę Nickmana, gdzie wystawił opinię owemu developerowi: http://mybbsource.com/thread-5043.html
Jeżeli natomiast chodzi o Ghazala to lepsze kabarety odwalał wraz z ziomalami z Iranu :D
Próbowali zhackować niemiecką stronę poświęconą MyBB mianowicie MyBBCoder.info za co otrzymali banicję nie tylko tam, ale i na MyBB.com :)
Oprócz bana na IP dostałem też na konto:
Cytat:Your forum account is currently banned. Ban Reason: Cya
Ban will be lifted: Never
Nawet nie potrafi podać powodu :)
Rzuciłem okiem na jego forum, znalazłem tylko 1 mój plugin (Mark Edited as Unread) acz jest on dostępny za darmo, bez żadnych zmian no i autor zaznaczony.
Jeżeli coś mojego by zmienił i tak się zachował, to postarałbym się uprzykrzyć mu życie.
Lukas, przejrzyj te płatne... Ja tak na oko to z 4 zripowane tam znalazłem.

http://community.mybb.com/thread-92836.html
Super. Mentalność mybb.com - ktoś zgłosił jakiegoś złodzieja to od razu go zbanuj.

Cytat:Your forum account is currently banned. Ban Reason: Duplicate Account - ghazal
Ban will be lifted: Never

Nawet IP nie potrafią sprawdzić... Co za idioci.
No to się zaczyna robić ciekawie...
Na MyBBExtras trafiłem dawno temu, słysząc o rzekomo "legalnym" Comet Chat (bardzo mi się spodobał i szukałem informacji). Jakoś mi tam coś nie pasowało... Potem zobaczyłem ostrzeżenia na MyBBSource.
Po pierwszych postach pomyślałem "Hm, chyba nic nowego...", ale skoro zbanowali Emillo i to za nic, to wg mnie powinno to zostać wyjaśnione.
A ten temat już jest usunięty. Zasada równych i równiejszych?
Taaa, równość. Szkoda tylko, że chłopaki nie wiedzą w co się pakują zaczynając ze mną...

Poza tym mam w planach napisanie kilku pluginów i na pewno nie zostaną one opublikowane ani na mybb.com ani na mybbextras tylko na stronach Nickmana i Labrocci, którzy zawsze służyli mi pomocą :)
Jakieś pół roku temu kupiłem tam właśnie "konto płatne", tzn... Wspomogłem go na Paypalu za co dostałem wyższą rangę, która daje mi możliwość pobierania "płatnych pluginów"... Zrobiłem to głównie dla CometChatu, bo bardzo mi się ten plug spodobał, teraz trochę żałuję :(
Przeczytałem tę dyskusję Ghazala i Janoty... Żenada, ale nawet nie ze strony Janoty, tylko obu panów. Przeklinanie, obrzucanie się błotem, a później działanie na złość (ripp pluginów), to dziecinada. To ich prywatna sprawa - te jakieś podjazdy z umieszczaniem prywatnych rozmów publicznie (istnieje coś takiego jak tajemnica korespondencji...). Świat MyBB na tym nie cierpi, a oni sami sobie wystawiają świadectwo. Nawet jeśli na razie tylko Ghazal ma banicję, to Janota prędzej czy później się wypuści z jakąś głupotą, która zostanie zauważona na Comm., a nic tak nie boli jak utrata zaufania społeczności.

Wg mnie sprawa pusta jak bańka mydlana. Emillo - lepiej jak pluginy umieścisz u nas :) U Nickmana jak najbardziej, ale jak piszesz u labrocca, to nie wiem co masz na myśli, bo MyBBCentral już dawno nie jest jego własnością...
Ten cały Janota do nie "developer" lecz pseudo-developer" .

Moje zdanie , a wypowiedzi DamYan-a i Its'me tylko to potwierdzają..
(23.04.2011, 11:41)Emillo napisał(a): Super. Mentalność mybb.com - ktoś zgłosił jakiegoś złodzieja to od razu go zbanuj.

Cytat:Your forum account is currently banned. Ban Reason: Duplicate Account - ghazal
Ban will be lifted: Never

Nawet IP nie potrafią sprawdzić... Co za idioci.

Słuchaj, skoro im nie zależy na tym być mieć uczciwych userów to olej ten serwis, szkoda Twoich nerwów.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości