Software Opera 9.5 już jest :)

Założony przez Gatz.

Cytat:Norweska firma Opera Software udostępniła po długim okresie testów stabilną wersję swojej przeglądarki Opera 9.5.

W najnowszej wersji zintegrowano nowy mechanizm wyszukiwania, pozwalający łatwo przeszukiwać strony odwiedzane w przeszłości z polem adresu, zredukowano stopień wykorzystania zasobów procesora podczas pobierania plików za pośrednictwem sieci torrent oraz szybkość pobierania kanałów RSS, udoskonalono obsługę internetowego protokołu pocztowego IMAP i kompatybilność z interfejsem Gmailv2.

Ponadto dodano wsparcie dla matematycznego języka znaczników MathML, obsługę certyfikatów Extended Validation (EV), wprowadzono nowy mechanizm weryfikacji adresów, a także, w przypadku wydania dla systemów Windows, tryb pracy z nową platformą Microsoftu do wyświetlania i tworzenia bogatych graficznie multimedialnych treści internetowych Silverlight 1.1.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych. Autorzy zalecają aktualizację Opery do najnowszej wersji nie tylko ze względów na poprawę stabilności działania, ale również bezpieczeństwa. Najnowszą wersję przeglądarki Opera 9.50 Build 10063 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW
Źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9120&Opera+9.5+juz+jest!
Tak można przczytać w serwisie dobreprogramy.pl

Zapraszam do przetestowania. Forum wyglada na niej świetnie, ponadto odnoszę wrażenie, że chodzi sprawniej :)


Pobierz PL wersję: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=606&Opera+9.50+Build+10063+PL
TaniDedyk.pl
Ja odnoszę dziwne wrażenie że Opera próbuje dogonić FF ale jakoś daleko jej jeszcze..
Oczywiście, zmienili co nieco...
Nie działają mi wtyczki na przykład blipowe...

Czekam na FF3
Lordnever napisał(a):Ja odnoszę dziwne wrażenie że Opera próbuje dogonić FF ale jakoś daleko jej jeszcze..
/.../

Nie wiem tylko dlaczego w Operze starają się robić "inaczej". Nawet lubię tę przeglądarkę, choć na co dzień nie używam. Wiele stron interpretuje w dziwny sposób, lub w ogóle nie interpretuje i zaczyna jeśli chodzi o kompatybilność przypominać mi... IE ;)
Jest szybka - to fakt, nie zżera tyle pamięci co FF. Dziwnie mi się czasem czkała, więc... nie przekonała mnie jako moja główna przeglądara.

Aktualnie używam K-Meleona na silniku Mozilli i... jestem szczęśliwy. Czasem się bidok zwiesi, ale najważniejsze jest to, że go eksploatuję mocno, a daje radę :) Szybko, kompatybilnie, i mało pamięci z niego wycieka :D
DamYan napisał(a):Jest szybka - to fakt, nie zżera tyle pamięci co FF. Dziwnie mi się czasem czkała, więc... nie przekonała mnie jako moja główna przeglądara.

Aktualnie używam K-Meleona na silniku Mozilli i... jestem szczęśliwy. Czasem się bidok zwiesi, ale najważniejsze jest to, że go eksploatuję mocno, a daje radę :) Szybko, kompatybilnie, i mało pamięci z niego wycieka :D

Szybka, to fakt.. Denerwuje mnie jeszcze, to iż można podłączyć tam konto pocztowe... Niby człowiek umie wysyłać, a go to denerwuje... W końcu przeglądarka to przeglądarka, a nie program pocztowy.. A K-Meleona zassam i potestuję...
Brakuje jeszcze dodatków do Opery ala sprawdzanie pisowni itp.... Wielu właśnie dlatego korzysta z liska, gdyż zaznacza im błędy.
A u mnie jest to oczywiście Opera. Dojrzały i stablny kod, mała podatność na JS oraz dobry poziom bezpieczeństwa. Zwłaszcza wygodny i konfigurowalny interfejs to kolejny jej plus, a sam moduł blokowania reklam wręcz świetny - po edycji odpowiedniego pliku można filtr blokowanych stron wzbogacić szybko o całą zawartość adblocka z Firefox. Jednak ja osobiście wolę tradycyjnie bokować to co chcę i wiem co blokuję. Nie wiem czemu macie tyle problemów z Operą. Prawda jest taka, że czasem przy nie wyczyszczonych długo ciastkach może spłatać psikusa, lecz po odpowiednim ustawieniu cache, problem znika. Opera to fantastyczne i bardzo wygodne wygodne narzędzie pracy, niby sztywne trzymanie standardów to jej minus - dla mnie jak największy plus.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Moduł sprawdzania pisowni jest dostępny w Operze po zainstalowaniu dowolnego słownika.

Presto wraz z WebKit i KHTML są najbardziej zaawansowanym silnikami do renderowania stron. Błędna interpretacja stron na tych silnikach jest winą niepoprawnego kodu który nie jest zgodny ze standardami wyznaczonymi przez W3C.

Proszę na przyszłość nie głosić takich herezji :) (Internet to wspaniała sprawa ;))
htr dobrze prawi. a co do słownika to wystarczy prosty UserJS sprawdzający pisownie wg. słownika Googlowego.
htr napisał(a):/.../ Proszę na przyszłość nie głosić takich herezji :) (Internet to wspaniała sprawa ;))
matc napisał(a):niby sztywne trzymanie standardów to jej minus - dla mnie jak największy plus.
Więc proszę tu czegoś nie narzucać. Uogólniłem tutaj narzekania wielu byłych użytkowników Opery. A jestem tego samego zdania jeśli chodzi o silnik opery - sprawa fantastyczna.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Ja niczego nie narzucam, ja prostuję parę przekłamań które mogą wprowadzić kogoś w błąd.

Możliwości wymienionych silników doskonale weryfikuję Acid3.

PS W przypadku błędnej interpretacji strony tylko przez Opere proszę pobawić się opcjami 'useragent'...


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości