Walidacja

Założony przez  Daniel Praźmo.

Pojechałem moje forum walidatorem i przeraziłem się widząc ponad 100 błędów. Ale ja nie do końca o tym akurat. Validator zwraca mi:
Cytat:Line 118, Column 26: end tag for "caption" omitted, but OMITTAG NO was specified
</script></center></table></div><br />
You may have neglected to close an element, or perhaps you meant to "self-close" an element, that is, ending it with "/>" instead of ">".
O co biega z tym omittagiem? o_O
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Najczęściej tego typu zapisy pojawiają się w wyniku innych błędów - w Twoim wypadku np. użycia tego center, lub umieszczenia iframe w nieodpowiednim miejscu.
BTW. Jeżeli chcesz poprawiać te błędy i dokładniej to zrobić, zmień deklarację na "Strict", wtedy będzie "ostro", no ale wtedy wszelkie poprawki będą miały największy sens.
Akurat w Twoim bledzie sądze że chodzi o to, że nie otwierałeś <table> (tabeli) którą zamykasz.
@Victor
Tabelka jest otwarta. Błędem jest raczej fakt, że znajduje się wewnątrz div'a, albo rzeczywiście ten center :)

Usunąłem niepotrzebną tabelkę i pomogło. Uff, zszedłem do setki, jedziemy dalej. ^^
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Włącz sobie pokazywanie source code będzie łatwiej.
Większość błędów i tak można olać bo mimo wszystko validator nie jest do końca zgodny ze specyfikacją i pewne praktyki które są wymienione w specyfikacji np. xhtml validator wskazuje jako błąd.
Lukas, po co ma włączać stricta skoro ma deklaracje transitionala? Niech wrzuci html5...
Serwery CS REKSIO:))
@wujas, dzięki, nie wpadł bym na to z sourcem. Aktualnie większość błędów stanowią u mnie tabele, gdyż niektóre są umieszczone wewnątrz div'a a walidator ich nie lubi. Reszta to błędy związane z elementem marquee, który nie znajduje się w specyfikacji xhtml i skryptem reklam CPMProfit.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Cytat:Lukas, po co ma włączać stricta skoro ma deklaracje transitionala? Niech wrzuci html5...

HTML5 nie jest jeszcze w pełni skończony jakby to można było powiedzieć.
Oczywiście można go użyć, nikt nikomu nie broni (zresztą, sam wrzucam gdzie tylko mogę).
Niemniej, sporo osób woli zostać jeszcze przy xhtml, a przejście na html5 w przyszłości będzie prostsze ze stricta niż z transitionala.
Też mam w szablonie mnóstwo błędów, chce naprawiać, coś poprawie to kolejne 4 się robią ;/
Warto walidować mimo wszystko. U mnie kiedyś jak usuwałem errory jeden błąd validator traktował jako 20, także nieraz naprawde niewiele potrzeba.
Serwery CS REKSIO:))



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości