Obecna sytuacja MyBB

Założony przez  wi3z.

Witam,
piszę na forum, ponieważ zastanawiam się nad postawieniem
swojego nowego forum internetowego na skrypcie MyBB.
Wcześniej zawsze korzystałem z phpBB3.
Czy możecie mi powiedzieć, jak obecnie wygląda sytuacja MyBB?
Jak z bazą danych, bezpieczeństwem, pozycjonowaniem i ewentualną
konwersją bazy np. do IP.Board? Czy zdarza się jeszcze "wysypanie" bazy?
Z góry dziękuję za dyskusję.
Pozdrawiam
Hej, polecam Ci myBB w 100%. Sam kiedyś stawiałem fora na PhpBB3 i kończyły one swoją działalność już po kilku miesiącach. Z MyBB jest inaczej. Sytuacja myBB wygląda jak na razie dobrze, istnieje kilka niedopatrzeń (na przykład nie znikające automatycznie [trzeba kliknąć] po przeczytaniu ikony nowych postów, ale to mały problem. Mi jak na razie baza ani razu się nie "wysypała" i nie miałem żadnych problemów z winy samego MyBB (kilka z własnej lub serwera). Co do konwersji MyBB 1.6/1.4 > IPB 2/3 to poczytaj na invisionize.pl
Z pozycjonowaniem sprawa prosta - tagi itp. + GoogleSEO for MyBB

Mówię Ci gościu, stawiaj forum na MyBulletinBoard ;] PhpBB3 fajne, ale takie... nieintuicyjne.
A jak wygląda sprawa stylów/modyfikacji? Czy są kompatybilne z najnowszą wersją MyBB?
Czy trzeba coś przerabiać? Osobiście podoba mi się bardzo styl z http://forum-mma.pl/
Nie ma problemu z stylami i pluginami. Prawie każdy styl i plugin działa prawidłowo na nowszych wersjach mybb
Oczywiście bardzo dobrze wybrałeś. MyBB jest zdecydowanie lepsze od phpBB, no chyba, że umiesz sobie przerobić skrypt pod swoje możliwości, wtedy każdy jest dobry :P.
Sam osobiście nie słyszałem nic o tym, żeby przez MyBB komuś wszystko się rozleciało. Jeśli chodzi o pluginy to masz ich tutaj masę, a z konwersją też nie ma żadnego problemu ;)
MyBB na prawdę jest godny uwagi, wcześniej testowałem różne skrypty, ale najbardziej przypadł mi do gustu właśnie MyBB. Kiedyś chwaliłem fusiony, bo były szybkie, ale mało rozbudowane.
W myBB mamy możliwość szybkiej ingerencji w templatki, skórki itp.
Ja powiem tyle: jeżeli potrafisz używać phpBB3, to przesiadka na MyBB będzie oznaczać tylko i wyłącznie wielki krok w tył. Ten skrypt jest bardzo wygodny do użycia, ale nie daje takich możliwości a i działa znacznie wolniej. Na początku wydaje się lepszy, ale jak chcemy coś większego zmienić / dopasować pod siebie, to nagle okazuje się, że nie za bardzo możemy to zrobić (gdzie w phpBB3 najczęściej nie ma problemów).

Z tych dwóch zawsze wybieram phpBB3. Może MyBB 2.0 coś zmieni, ale z drugiej strony phpBB4 zapowiada się przebajecznie :)
Szczerze powiem tak...
Pod swój główny projekt wybrałem phpBB3 - kilka osób na znanych mi forach internetowych wskazało go jako lepszy skrypt niż MyBB. Teraz mam przed sobą otwarcie małego forum, które właśnie kusi mnie postawić na MyBB.

Czy czysty skrypt MyBB - bez modyfikacji pozwoli mi zaistnieć w sieci? Jak to jest w przypadku SEO?
Czy macie kilka modyfikacji, bez których nie wyobrażacie sobie tego skryptu?
Google SEO ; D
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Samo Google SEO niewiele daje odnośnie lepszego pozycjonowania. Ładne linki do tylko dodatek, a plugin obrósł już do miana niezbędnego (gdzie wcale taki nie jest).
Emmm... no to Style Usernames :D
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
A to znowu bajer, który zbędnie obciąża (niezależnie od sposobu cache), w phpBB3 takie kolorowanie jest w standardzie. Co więcej, jak user jest w kilku grupach, to sam wybiera domyślną = swój kolor :P
(07.03.2011, 15:54)lukasamd napisał(a): A to znowu bajer, który zbędnie obciąża (niezależnie od sposobu cache), w phpBB3 takie kolorowanie jest w standardzie. Co więcej, jak user jest w kilku grupach, to sam wybiera domyślną = swój kolor :P

To akurat niekoniecznie musi być zaletą. Dla mnie to wada. W IPB 2.x.x. Kolorowe nicki są tylko na liście osób online, na liście osób przeglądających dany dział oraz dany temat, a nazwa i kolor grupy do której należy wyświetla się tylko w profilach, przy postach oraz na liście użytkowników. I jakoś nikt na to nie narzeka :]

Może to trochę nie na temat, ale co lukas sądzisz o SMF?
Jest wydajny, ale IMO dla samych użytkowników niezbyt wygodny.
Poza tym, są tam cyrki z modami i themami (acz za mało używałem, aby szerzej się wypowiedzieć).
Ktoś w tym wątku pytał o podanie kilku "Must have" plugins. Oto moja subiektywna lista:

- Emergency Message System
- Favicon in address bar
- Extra Moderator Permissons
- View Groups
- Undo delete

To tyle. Pozdrawiam!
PS. lukasamd. PW.
PS 2: Co takiego fajnego będzie w phpBB4 że ma być "przebajeczne"?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości