stosunek MyBB do niektórych stron.

Założony przez  middio.

Witam.

Chce otworzyć forum Partii Politycznej jednak niektórzy autorzy skryptów nie życzą sobie aby na ich oprogramowaniu tworzyć tego typu strony.

Jaki jest stosunek MyBB do Polityki?
Przeszukałem oficjalną stronę MyBB, ze szczególnym uwzględnieniem licencji - i nie znalazłem ani słowa na ten temat. Co więcej, istnieje już parę anglojęzycznych forów opartych na MyBB, które w jakiś sposób dotykają polityki.

Myślę, że można śmiało założyć, że twórcy nie mają nic przeciwko takiemu wykorzystaniu swojego skryptu. Jeżeli jednak chcesz mieć 100% pewności - zapytaj ich samych na community.mybboard.net (jeżeli chcesz, mogę to zrobić w Twoim imieniu).
Witaj.

Forum miało być uruchomione na komercyjnym skrypcie (ze względów reklamowych nie napisze jakim)
po czym jak powiedziałem na co będzie te forum powiedzieli że nie chcą aby na ich skrypcie było coś takiego gdyż w pewien sposób by świadczył to ich stosunek do polityki a oni są neutralni politycznie. Zapytałem po tym czy może usunąć to że są autorami skryptu po czym powiedzieli że nikt nie jest głupi i dojdzie że na ich skrypcie jest forum.


Jeżeli możesz zapytaj się czy autorzy życzą sobie coś takiego.
http://community.mybboard.net/showthread.php?tid=31261

W skrócie:
1. Nie obchodzi ich o czym jest Twoje forum, pod warunkiem że przestrzegasz licencji (a w niej nie ma nic na ten temat)
2. Jedyne z czym może być problem to otrzymanie od nich pomocy, jeżeli twoje forum jest warezowe (czyli zawiera linki do pirackiego oprogramowania); to samo zresztą na naszym Polskim supporcie: nie wspieramy piractwa (ale z forum partii politycznej nie powinno być problemu, o ile nie będzie naruszać prawa)
3. Radzą Ci, żebyś dowiedział się, czy takie treści nie będą przeszkadzać Twojej firmie hostingowej
firma hostingowa nie będzie świadczyła usług naszemu forum.
DataCenter nie ma nic przeciwko takiego typu rzeczom.
Forum będzie na serwerze dedykowanym (ze względów bezpieczeństwa)
Nasi technicy stwierdzili a nawet nam pokazali że posiadając konto na hostingu można z łatwością skopiować pliki, modyfikować poprzez odpowiednią aplikacje w php (ma czarną kolorystykę ze względów reklamowych oraz aby nie propagować aplikacji hakerskich nie będę mówił jaka do dokładnie aplikacja) a w dodatku jak niektóre komendy w php nie są wyłączone to można dużo więcej zrobić z poziomu root.

Dlatego forum naszej partii jak i strona partii będzie na serwerze dedykowanym a nie jakimś hostingu.

jest gdzieś polskie tłumaczenie tej licencji?
middio napisał(a):jest gdzieś polskie tłumaczenie tej licencji?
Nie ma, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Zresztą, nawet gdyby było, to byłoby nieoficjalne, bo nikt z twórców nie miałby możliwości go zweryfikować ;)
powinno być nawet nie oficjalne.
w końcu Ja nie rozumiem angielskiego i pewnie nie tylko Ja
middio napisał(a):powinno być nawet nie oficjalne.
w końcu Ja nie rozumiem angielskiego i pewnie nie tylko Ja

Oczywiście pewnie kiedyś będzie, ale przynajmniej na razie nie mamy w planach tłumaczenia licencji. Dużo ważniejsze jest przetłumaczenie skryptu w wersji 1.4, co przy założeniu, aby było zrobione profesjonalnie - wymaga dużo czasu i pracy.

Zatem jeśli to forum partii - myślę, że znajdzie się w jej szeregach tłumacz :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości