Opcja przy pisaniu posta domyślnie zaznaczona - jak?

Założony przez  Elav.

wersja skryptu MyBB:1.6.1
adres forum:niedotyczy
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Potrzebuję aby opcja "wyłącz emotikony" przy pisaniu posta, bądź jego edycji była na stałe zaznaczona, a do tego najlepiej nie widoczna (i zaznaczona). Proszę o pomoc.

Screen o którą opcję mi chodzi:

[Obrazek: abc.PNG]
Aby opcja była niewidoczna:


ACP - Style i Szablony - Szablony - Twój styl - Nowy post- Newreply

i usuń

{$disablesmilies}


A żeby nie dało się używać emotikonek, najłatwiej będzie je po prostu usunąć:

ACP - Konfiguracja - Emotikony
i usuwasz wszystkie a następnie usuwasz je z FTP.
Jeśli dobrze twierdzę, że chodzi Ci o zablokowanie możliwości używania emotikonek na forum, to ja bym po prostu usunął wszystkie emotki. ^^
ACP -> Ustawienia -> Emotikony -> Masowa edycja -> Zaznaczasz przy każdej "Usunąć" -> Zapisz emotikony.
Chodzi o to, że pod emotki podstawiłem obrazkie z LaTeX'a, które dają mi odpowiedni kod do tego skryptu, ale wsyzstko działa, jeśli ta opcja (wyświetlania) jest wyłączona przy pisaniu posta. Jeśli ogólnie wyłączę emotkiony to zniknie również okno zaznaczone na screenie po lewej stronie.
Czy da się coś zrobić, aby w tym (ACP - Style i Szablony - Szablony - Twój styl - Nowy post- newreply_disablesmilies):

<br />
<label><input type="checkbox" class="checkbox" name="postoptions[disablesmilies]" value="1" tabindex="9"{$postoptionschecked['disablesmilies']} /> {$lang->options_disablesmilies}</label>

Zrobić, aby wysyłał informację, że checkbox jest zaznaczony? To tylko takie moje gdybanie na temat rozwiązania połowy problemu (jak to ukryć już wiem ;). Podsumowując, muszę zrobić tak, aby ten checkbox był cały czas zaznaczony.
Bardzo mi na tym zależy, powiedzcie mi czy da się i jak zrobić, aby ten checkbox był domyślnie zaznaczony, bądź jak odwrócić wartości

(niezaznaczone = wyłączone emotikony
zaznaczone = włączone) wtedy omijamy problem i nie musi być checkbox cały czas załączony.

Liczę na was, proszę o pomoc.
Aby checkbox był domyślnie zaznaczony wystarczy do znacznika input dodać w którymś miejscu
checked
W MyBB normalnie używają pełnego
checked="checked"
Ale pojedyncze słowo powinno wystarczyć. ^^
Działa! Dziękuję!
Niestety jak usunę to pole z pisania posta to nie działa, ale jakoś dam radę, zmienię w tłumaczeniu tekst przy checkboxie i będzie działać :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości