Kolorowe nicki

Założony przez Łukasz Tkacz.

Kolorowe nicki
  • Wersja

    1.5.0

  • Data aktualizacji

    03.04.2017

  • Autor

    LukasAMD

  • Licencja

    LGPL v3

  • Liczba pobrań

    6 731 (25,28 KB)

Ten plugin koloryzuje nicki wyświetlane na forum zgodnie z ustawieniami grup. Działa on na podobnej zasadzie do Username Styles, ale wykonuje mniej zapytań do bazy danych i jest w pełni zgodny z MyBB 1.8.

Inne uwagi:
  • Modyfikacja jest zgodna z MyBB 1.8
  • Jeżeli na jakichś podstronach przydałoby się jeszcze kolorować, proszę dać mi znać.

Plugin w najnowszej wersji dostępny w oficjalnej bazie dodatków MyBB:
http://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=128

Instalacja

Instrukcja jest zawarta w paczce.
Widok listy for, widok listy tematów i wyniki wyszukiwania.
Z tym, że jak ktoś ustawi sobie moderatorów nie jako grupę a konkretnych użytkowników to ich w spisie modów danego forum kolorować nie będzie, brak hooka niestety.
Czy mógłbyś do tego pluginu dorzucić funkcje działającą na zasadzie get_user()? To gorąca prośba z mojej strony i na pewno przyda się innym.
Wersja 1.1:
- poprawki w metodach klasy plugina, teraz nie powinno już zamieniać nickow na nieprawidłowe
- dodana metoda getUser do ręcznego pobierania ostylowanego nicka usera o podanym uid


Pierwszy post został zaktualizowany o nową wersję:
https://webboard.pl/thread-16911.html?pi...9#pid65319


Gdybyście zauważyli jakieś problemy, tradycyjnie dajcie znać :)
Wersja 1.2:
- poprawione znikanie nicka osoby, która w danym dziale tworzyła ogłoszenia (problem który zgłaszano)
Moderatorzy są kolorowani przez samo MyBB. Oczywiście mówię o sytuacji, gdy już wejdziemy do działu i tak najczęściej u góry po lewej jest ich spis.
Na pełnej liście for lista moderatorów nie jest i nie będzie kolorowana, bo nie ma odpowiedniego hooka. Próbowałem zrobić to inaczej, ale tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że bez edycji pliku się nie da.
Wersja 1.3:
- Dodana kompatybilność z MyBB 1.6.5 - plugin powinien działać poprawnie również z wersją 1.6.4 oraz niższymi, w razie problemów proszę o zakładanie wątków na forum i ewentualne informowanie mnie poprzez pw.
Szukam osób, które chciałyby przetestować wersję 1.4 którą właśnie "popełniam". Oto główne zmiany:
  • "dramatyczny" wzrost wydajności - tylko 1 zapytanie do bazy i znacznie mniej kodu
  • kolorowanie moderatorów w widoku działów

Jestem otwarty na nowe propozycje, może warto kolorować nicki gdzieś jeszcze?
Jak ktoś chętny, pisać na pw.

Wersja 1.4:
- dramatyczny wzrost wydajności (w szczególności gdy używamy Google SEO) - obecnie plugin wykonuje tylko 1 zapytanie do bazy danych i stara się używać jak najmniej pamięci poprzez wykorzystanie referencji
- ze względu na zupełnie inny sposób "kolorowania" usunięte wcześniejsze sposoby cache oraz ustawienia pluginu (teraz jest tylko aktywacja)
- dodane kolorowanie moderatorów oraz grup moderatorów


Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w beta-testy tej wersji, w szczególności użytkownikowi Nidrax za zgłoszenie kilku poważnych problemów oraz udostępnienie swojego forum do testów poprawek.
Wersja 1.5:
- szybki hotfix naprawiający dwa zgłoszone na międzynarodowym forum błędy (nieistniejący użytkownicy* oraz problem z wyświetlaniem wielu użytkowników na liście moderatorów).


* - przy okazji znowu wyszło, że przez złe zaprojektowanie bazy danych (i/lub mechanizmów działających w pełnych sytuacjach) plugin musi gromadzić teoretycznie zupełnie zbędne mu dane :(
Wersja 1.6:
- poprawka działania przy cache innym niż DB (dzięki dla Nidraxa za zgłoszenie problemu!)
Wersja 1.7:
* zmiana licencji na LGPL v3
* zmiana oznaczenia w hookach
* uporządkowanie kodu
Wersja 1.8:
Poprawka kompatybilności z Google SEO (ogłoszenia)
Wersja 1.9:
Dodane kolorowanie nicków gości.


Download aktualnej wersji z mojej strony domowej:
https://tkacz.pro/mybb/kolorowe-nicki/

Niebawem paczka będzie dostępna także w oficjalnej bazie modyfikacji MyBB.
Wersja 20:
- poprawka błędu kolorowania z kolumny ostatni post
- zmiana numeracji (teraz wersja 20, każdy kolejny update to po prostu +1)
- plugin ma zmienione nazewnictwo - jest przeznaczony dla MyBB 1.6 (przygotowania do obsługiwania pluginów dla MyBB 1.8).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości