Windows 7 która wersja najlepsza

Założony przez Gutaj.

Witam, mój znajomy niedługo jedzie do hurtowni po części komputerowe i przy okazji może kupić mi nowego windowsa 7, teraz pytanie która wersja będzie najlepsza? Do wyboru mam

- Starter (x86)
- Home Basic (x86)
- Home Premium (x86)
- Professional (x86)
- Enterprise (x86)
- Ultimate (x86)

- Home Basic (x64)
- Home Premium (x64)
- Professional (x64)
- Enterprise (x64)
- Ultimate (x64)

I paramety mojego komputera to

[Obrazek: beznazwy2d.png]


Dodatkowo jako drugi system mam najnowsze Ubuntu 10.10, przerobione przeze mnie, ale zastanawiam się także czy nie używać innego :-)
TaniDedyk.pl
Sam sobie odpowiedz do czego...
Jak widzisz masz procesor 64 bitowy wiec cos z x64, osobiscie wybralbym home premium bo z tych lepszych i tak nie skorzystasz
Zależy do czego zamierzasz go używać. Ale skoro masz 4GB pamięci RAM to odpuść sobie wszystkie systemy 32-bitowe [obsługują max.3,5 GB pamięci]. Ja bym Ci poleciła jeden z tych dwóch:

- Home Premium (x64)
- Professional (x64)

Ultimate ma dużo opcji, których i tak byś nie wykorzystywał. ;)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Ogólnie to do grafiki, grania, tworzenia filmów itd... gmeram dużo w kompie ;-)
Nie kupuj Home Premium! Co ja się z tym badziewiem męczę. Home Premium nie obsługuje Visual PC i w tym problem... Możesz mieć problemy z uruchomieniem starszych programów czy coś (przynajmniej u mnie tak jest ale u mnie to też specyfikacja komputera przeszkadza w poprawnym działaniu systemu). Jeżeli już polecam ci Windows 7 Ultimate (najlepiej 64-bit). Na oficjalnej stronie Microsoftu może znaleźć czym się te systemy różnią ;)
Najlepiej będzie jak zapoznasz się z informacjami zawartymi pod tym LINKIEM
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Biorę Ulimate x64 ;]
(20.01.2011, 11:10)Errorer napisał(a): Nie kupuj Home Premium! Co ja się z tym badziewiem męczę. Home Premium nie obsługuje Visual PC i w tym problem... Możesz mieć problemy z uruchomieniem starszych programów czy coś (przynajmniej u mnie tak jest ale u mnie to też specyfikacja komputera przeszkadza w poprawnym działaniu systemu). Jeżeli już polecam ci Windows 7 Ultimate (najlepiej 64-bit). Na oficjalnej stronie Microsoftu może znaleźć czym się te systemy różnią ;)

Możesz to jakoś potwierdzić?
Ja zarządzam łącznie 4 komputerami, wszystkie mają Windows 7, z czego aż trzy Home Premium i nie ma żadnych problemów, pomimo używania sporego zbioru oprogramowania.
Osobiście polecam Home Premium x64 - instalowanie x86 jeżeli mamy 3 lub więcej GB RAM nie ma sensu, a wyższe wersje mają rzeczy których raczej nie wykorzystasz. Tryb XP z wersji Professional i wyższych nie jest zły, ale znacznie lepiej użyć VirtualBox'a i Windows XP nieaktywowanego, w 30 dni można zrobić naprawdę dużo :)
-Home Premium x64 , ja ją używam , dlatego polecam :) Oficjalnie najlepsza jest wersja Ultimate , ale kosztuje około 1300 zł.
[Obrazek: wineh.jpg]
Ultimate ma specjalny emulator programów działających jedynie na XP (gdyż trzeba zaznaczyć, że programy z problemami zgodności czasami bez emulatora nie ruszą ;d).
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(22.01.2011, 20:36)Nidrax napisał(a): Ultimate ma specjalny emulator programów działających jedynie na XP (gdyż trzeba zaznaczyć, że programy z problemami zgodności czasami bez emulatora nie ruszą ;d).

Nie emulator, a tzw. Tryb XP (używający Virtual PC), czyli wirtualizację. Aby to w ogóle działało, procesor musi sprzętowo obsługiwać wirtualizację.
Lepiej użyć VirtualBoxa, większe możliwości i pójdzie na procach bez VT-x.

Poza tym, Tryb XP działa nie od Ultimate, a od Professionala (czyli obejmuje wersje Pro, Enterprise i Ultimate). Dodatkowe rzeczy to np.:
- pełna obsługa BitLockera (ale zamiast tego lepiej użyć TrueCrypta)
- obsługa do 192 GB RAM
- pełna obsługa pulpitu zdalnego

No i nieco innych dupereli raczej pod profesjonalne wykorzystanie. Dla zwykłego użytkownika zupełnie nieprzydatnych i niewartych dopłaty.
@Lukasamd: Tryb XP już nie wymaga wirtualizacji sprzętowej, znieśli to ograniczenie dawno temu. ^^ Ale podobną funkcję (Nazywa się Unite), ma np. VMWare Workstation. ^^
Home Premium - Pro. Sam mam Ultimate, ale już u mnie było. ^^
Najlepiej bierz Home Basic (x64) ;) Sam mam i5 oraz 4 gb ramu i ładnie śmiga :)
co jak co ale ja wybrałbym W7 home basic najbardziej oszczędnościowa wersja mało miejsca zajmuje jest szybka, i stabilna dotego ja okroic z zbęnego balastu a jest tego sporo to zasuwa jak szalona.wiem bo mam na kompie w7 homebasic i viste home basic najmniej jest w nich szajsu od ms
Panowie bez offtopu... już dawno wybrałem system Oo


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości