Pieniądze za pisanie postów?

Założony przez  DamYan.

Moim zdaniem to hipokryzja

(18.01.2011, 17:32)wujas napisał(a): Uplinkerzy na moim forum wrzucają z własnej woli, bo wiedzą że ich wrzutki pojawią się wysoko w google i na tym zarobią
Czyli dla korzyści.

(18.01.2011, 17:32)wujas napisał(a): natomiast płacąc komuś za wrzucanie zwyczajnie meczyła by mnie świadomość że ktoś pisze tylko dla korzyści.
Zaprzeczasz powyższej części wypowiedzi.
Daruje sobie ironicznych komentarzy bo nie o to chodzi.


(18.01.2011, 17:32)wujas napisał(a): Co nie oznacza że jakoś mnie to żenuje czy coś. Każdy ma swój sposób na rozwinięcie i zarabianie na forum, jedni płacą za posty, inni nieco naginają prawo. Życie.:)
Natomiast z tym się zgodzę.


Jednak dzięki twojej wypowiedzi mogę łatwo sformułować kolejny argument.
Po co prowadzi się fora/strony/robi cokolwiek?
Dla korzyści.
Po co rejestruje się na forach/stronach?
Dla korzyści.
Można zadać jeszcze wiele tego typu pytań.

Takie jest życie. Korzyści są różne ale całe życie sprowadza się do tego samego. Dlatego nie rozumiem waszego zdziwienia/szoku.

Pojawił się argument dotyczący spamerów.
Faktycznie, to może być problem, ale staramy się aby regulamin zapobiegał tego rodzaju praktykom.
(18.01.2011, 18:07)Taxido napisał(a): Jednak dzięki twojej wypowiedzi mogę łatwo sformułować kolejny argument.
Po co prowadzi się fora/strony/robi cokolwiek?
Dla korzyści.
Po co rejestruje się na forach/stronach?
Dla korzyści.
Można zadać jeszcze wiele tego typu pytań.

Są dużo bardziej wartościowe korzyści, niż korzyści materialne, a Wy właśnie takie proponujecie. Nie podoba mi się to, uważam to za sprzeczne z ideą społeczności.

Blue: co do rejestracji na forum - to jedyny wkład, jaki użytkownik daje np. u nas. I tak jest na wielu forach. Nasze forum ma otwartą rejestrację, więc nie widzę tu żadnego problemu. Znam fora dla zamkniętych społeczności, na których nie dość, że musisz być dobrze przeskanowany na podstawie podania, to jeszcze wymagane jest, abyś był aktywny. Oczywiście za dostęp do dóbr, które są na forum. Tam wylatuje się za słabą aktywność, u nas na MyBB PL odeszliśmy od tego, by usuwać mało aktywnych użytkowników.

Jest całe mnóstwo alternatyw i tzw. programów partnerskich na forach. http://literka.info/ - przykład forum, na którym jest jakiś sklepik, są jakieś literki, czyli wirtualna waluta. Można? Można.

(18.01.2011, 18:07)Taxido napisał(a): Takie jest życie. Korzyści są różne ale całe życie sprowadza się do tego samego. Dlatego nie rozumiem waszego zdziwienia/szoku.

Szok jest mój, a jeśli Twoje życie się sprowadza zawsze do tego samego, to ubogo w nim. Życie nie jest takie. Życie jest takie, jakie chcemy by było. Tymczasem takie wyznania może raczej napisać zgorzkniały 70-latek tuż przed położeniem się do trumny.

(18.01.2011, 18:07)Taxido napisał(a): Pojawił się argument dotyczący spamerów.
Faktycznie, to może być problem, ale staramy się aby regulamin zapobiegał tego rodzaju praktykom.

Pożyjemy zobaczymy :) Regulamin nigdy jeszcze nie uchronił nikogo przed spamem.
DamYan napisał(a):Blue: co do rejestracji na forum - to jedyny wkład, jaki użytkownik daje np. u nas.

Ale jest to również sztuczne powiększanie liczby użytkowników, którzy niewiele wnoszą w życie forum więc nie powinieneś nam tego zarzucać.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
(18.01.2011, 20:38)DamYan napisał(a): Są dużo bardziej wartościowe korzyści, niż korzyści materialne, a Wy właśnie takie proponujecie. Nie podoba mi się to, uważam to za sprzeczne z ideą społeczności.

Zauważ że nie są to jedyne korzyści. A dodatek do korzyści oferowanych przez społeczność.

(18.01.2011, 20:38)DamYan napisał(a): Jest całe mnóstwo alternatyw i tzw. programów partnerskich na forach. http://literka.info/ - przykład forum, na którym jest jakiś sklepik, są jakieś literki, czyli wirtualna waluta. Można? Można.
Na początku (w cytacie wyżej) potępiłeś korzyści materialne, natomiast tutaj je popierasz. Zauważam tylko różnicę formy, nic poza tym.

(18.01.2011, 20:38)DamYan napisał(a): Szok jest mój, a jeśli Twoje życie się sprowadza zawsze do tego samego, to ubogo w nim. Życie nie jest takie. Życie jest takie, jakie chcemy by było. Tymczasem takie wyznania może raczej napisać zgorzkniały 70-latek tuż przed położeniem się do trumny.
To już wyższa filozofia. (Średnia życia mężczyzny to 68lat. Niestety :( )

(18.01.2011, 20:38)DamYan napisał(a): Pożyjemy zobaczymy :) Regulamin nigdy jeszcze nie uchronił nikogo przed spamem.
I tu niestety masz racje.

(18.01.2011, 20:46)Blue napisał(a): /.../
Ale jest to również sztuczne powiększanie liczby użytkowników, którzy niewiele wnoszą w życie forum więc nie powinieneś nam tego zarzucać.

Zarzucam sposób, ostrzegam przed następstwami, więc proszę, nie myl tych dwóch różnych płaszczyzn.

(18.01.2011, 20:53)Taxido napisał(a): Zauważ że nie są to jedyne korzyści. A dodatek do korzyści oferowanych przez społeczność.

Odpowiedz na pytanie, co oferuje społeczność Hajlo? Tak w paru zdaniach. Może łatwiej będzie mi zrozumieć, że płacenie za posty jest rzeczywiście tylko dodatkiem.

(18.01.2011, 20:53)Taxido napisał(a): Na początku (w cytacie wyżej) potępiłeś korzyści materialne, natomiast tutaj je popierasz. Zauważam tylko różnicę formy, nic poza tym.

Dopóki w grę nie wchodzą prawdziwe pieniądze, to takie zabawy forumowe można potraktować jako grę w EuroBussines czy Monopoly. Niech popularność tej gry będzie odpowiedzią na to pytanie. Zgadza się. Forma gratyfikacji za każdą pracę jest ważna. Uważam jednak, że poprzez dawanie można dużo więcej zyskać, mówiąc w Twoich kategoriach, czyli korzyści. Ja potępiam korzyści materialne na forach, nie jakiekolwiek korzyści, czyli mnogość poruszonych tematów, ciekawe dyskusje, ciekawych ludzi dzielących się doświadczeniem, nowinkami i po prostu sobą.

(18.01.2011, 20:53)Taxido napisał(a): To już wyższa filozofia. (Średnia życia mężczyzny to 68lat. Niestety :( )

No comment :D

(18.01.2011, 20:53)Taxido napisał(a): I tu niestety masz racje.

Nie jest moim celem w tym wątku mieć rację :) Cały czas próbuję znaleźć w tym rodzaju "promocji" coś wartościowego i ni chu chu nie widzę.
DamYan napisał(a):Zarzucam sposób, ostrzegam przed następstwami, więc proszę, nie myl tych dwóch różnych płaszczyzn.

Dziękujemy za troskę, ale zanim wprowadziliśmy tą promocję dla userów rozważaliśmy różne problematyczne kwestie.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
(18.01.2011, 21:05)DamYan napisał(a): Odpowiedz na pytanie, co oferuje społeczność Hajlo? Tak w paru zdaniach. Może łatwiej będzie mi zrozumieć, że płacenie za posty jest rzeczywiście tylko dodatkiem.
-wymiane pogladow
-stabilna platforme komunikacji
-niepowtarzalna atmosfere
-rozrywke
-kontakty międzyludzkie
-wymianę informacji
-pomoc
-informacje
-uniwersalną tematykę

(18.01.2011, 21:05)DamYan napisał(a): Dopóki w grę nie wchodzą prawdziwe pieniądze, to takie zabawy forumowe można potraktować jako grę w EuroBussines czy Monopoly.
Przyznaje się iż nie zapoznałem się dokładnie z zasadami i nagrodami (że są wirtualne) powyższego forum.

(18.01.2011, 21:05)DamYan napisał(a): Ja potępiam korzyści materialne na forach,
Dziwne... https://webboard.pl/thread-5594.html?highlight=konkurs
Bardzo dawno zmieniłeś poglądy? Mówią że człowiek zmienia się co 7lat
(18.01.2011, 21:05)DamYan napisał(a): Cały czas próbuję znaleźć w tym rodzaju "promocji" coś wartościowego i ni chu chu nie widzę.
Pieniądze mają wartość.
Damian, odbije tylko piłeczkę jeśli chodzi o korzyści. Nikt nie mówi o wyłącznie materialnych.
Ktoś kto rejestruje się na moim forum korzysta, bo ma dostęp bo plików, poradników, opisów i artów.

Ktoś kto rejestruj się o Taxida ma to samo, tyle że dodatkowo dostanie za to hajs 'jak sie postara'.

Ktoś kto rejestruje się na mybboard.pl też korzysta, ma dostep do pomocy itd.
Ale Ty też na tym korzystasz, zgarniasz hajs(i nie wazne na co go przeznaczasz) za adtaily w którym gdyby nie Ci userzy którzy korzystają nikt by nie kupował.
Mam racje?
Serwery CS REKSIO:))
(18.01.2011, 21:17)Blue napisał(a): /.../
Dziękujemy za troskę, ale zanim wprowadziliśmy tą promocję dla userów rozważaliśmy różne problematyczne kwestie.

Pyszałek twierdzi, że wszystko wziął pod uwagę, bo jest "naj". Nic na siłę :)

(18.01.2011, 21:58)Taxido napisał(a): -wymiane pogladow
-stabilna platforme komunikacji
-niepowtarzalna atmosfere
-rozrywke
-kontakty międzyludzkie
-wymianę informacji
-pomoc
-informacje
-uniwersalną tematykę

Skoro uważasz to za tak wartościowe, to czemu chcesz płacić pieniądze za to, by nowi mieli do tego dostęp?

(18.01.2011, 21:58)Taxido napisał(a):
(18.01.2011, 21:05)DamYan napisał(a): Ja potępiam korzyści materialne na forach,
Dziwne... https://webboard.pl/thread-5594.html?highlight=konkurs
Bardzo dawno zmieniłeś poglądy? Mówią że człowiek zmienia się co 7lat

Kto mówi? Łasice? :D Kontekst wyłapany przez Ciebie jest poniżej krytyki. Konkurs urodzinowy, w którym są książki przekazane przez PWN mojej organizacji vel. płacenie za pisanie na co dzień na forum. Albo jesteś mało inteligentny, albo w tym wypadku czepiasz się jak rzep psiego ogona. Wybieram to drugie.

(18.01.2011, 21:58)Taxido napisał(a): Pieniądze mają wartość.

Więc życzę Ci jak najwięcej wartości :D :facepalm:

(18.01.2011, 22:21)wujas napisał(a): Damian, odbije tylko piłeczkę jeśli chodzi o korzyści. Nikt nie mówi o wyłącznie materialnych.
Ktoś kto rejestruje się na moim forum korzysta, bo ma dostęp bo plików, poradników, opisów i artów.

Ktoś kto rejestruj się o Taxida ma to samo, tyle że dodatkowo dostanie za to hajs 'jak sie postara'.

Korzystać, a być wykorzystywanym do zarabiania pieniędzy, to dwie różne rzeczy.

(18.01.2011, 22:21)wujas napisał(a): Ktoś kto rejestruje się na mybboard.pl też korzysta, ma dostep do pomocy itd.
Ale Ty też na tym korzystasz, zgarniasz hajs(i nie wazne na co go przeznaczasz) za adtaily w którym gdyby nie Ci userzy którzy korzystają nikt by nie kupował.
Mam racje?

"Zgarniasz hajs"... wujas, palnij się porządnie w czoło i poczytaj nieco o historii MyBB, wtedy będziesz wiedział, że Twoje słowa są nie na miejscu.
Nie wszystko jest takie prostackie, jak kapitalizm. Nie wszystko oparte jest o pieniądze. Są ważniejsze wartości, o które apeluję w tym wątku, ale ograniczeni nie wiedzą o czym mówię, stosując zasadę "taki czas, wszyscy tak robią, tak jest OK". Spoko, żyjcie sobie w swoim małym matrixie, gdzie swoim dzieciom będziecie płacić, żeby wyniosły śmieci, matce, żeby Was kochała, a ojcu, żeby się wyniósł z domu. Słodko. Materializm. Lubujecie się w tym jak zgniłe owoce, do których lecą muchy. Jedzcie to, smakujcie, i mówcie, że tak jest dobrze. Ale jak przyjdzie Wam liczyć na przyjaciół, kumpli, czy kolegów nawet, przekonacie się gorzko, że ich kupiliście. Jak zwykłą rzecz. Wtedy Wam pokażą jak dużo im płaciliście.

Smacznego. Żyjcie sobie w swoim materialistycznym życiu. "Takie jest życie". Bzdura i populizm. :plask:
DamYan napisał(a):Nie wszystko oparte jest o pieniądze. Są ważniejsze wartości, o które apeluję w tym wątku, ale ograniczeni nie wiedzą o czym mówię, stosując zasadę "taki czas, wszyscy tak robią, tak jest OK". Spoko, żyjcie sobie w swoim małym matrixie, gdzie swoim dzieciom będziecie płacić, żeby wyniosły śmieci, matce, żeby Was kochała, a ojcu, żeby się wyniósł z domu. Słodko. Materializm. Lubujecie się w tym jak zgniłe owoce, do których lecą muchy. Jedzcie to, smakujcie, i mówcie, że tak jest dobrze. Ale jak przyjdzie Wam liczyć na przyjaciół, kumpli, czy kolegów nawet, przekonacie się gorzko, że ich kupiliście. Jak zwykłą rzecz. Wtedy Wam pokażą jak dużo im płaciliście.

DamYan Ty mnie nie przerażaj! To, że daliśmy promocję, w której użytkownik może dostać drobną kwotę pieniężną nie oznacza, że jesteśmy materialistami! Owszem, pieniądze to nie wszystko, ale jak bez pieniędzy np. nakarmisz rodzinę, zdobędziesz lekarstwa dla chorej drugiej połowy? Moim zdaniem ocenianie nas z punktu widzenia jednej promocji jest niewłaściwe i niesprawiedliwe.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Hiperbolizujesz Damian.

Płacić synowi... To jest powszechne. Dzieci otrzymują kieszonkowe. Ale dajesz mu również inne przydatne wartości.

Pieniądze są wabikiem i dodatkiem do standardowych korzyści, a nie przekreślają ich. Być może porównujesz do zastosowania takiego rozwiązania na mybboard. Nic bardziej mylnego. Mybboard ma limitowaną tematykę i ogranicza userów co do tematów wypowiedzi. My nie limitujemy, dlatego też ten system może się sprawdzić gdyż każdy może pisać o tym co chce. A dodatkowa korzyść jest czymś dla czego w pierwszym momencie wybrał to forum a nie w innym.
Przecież przed rejestracją user nie zazna kontaktu, nie poczuje atmosfery.

Kapitalizm jest powszechny i to nie matrix a rzeczywistość. Nasza gospodarka rynkowa się na nim opiera. Nie rozumiem zdziwienia.

W dodatku podnosisz o tak wysokie ideały przy naprawdę drobnych kwotach mających raczej charakter upominku,.
Zapraszam do walki z rządem. I jak Diogenes z Synopy zamieszkanie w beczce.
Cytat:"Zgarniasz hajs"... wujas, palnij się porządnie w czoło i poczytaj nieco o historii MyBB, wtedy będziesz wiedział, że Twoje słowa są nie na miejscu.
Przeczytaj dalej co napisałem, chciałem po prostu dobitnie podkreślić że ten serwis też zarabia, nie ważne na co(jak sie domyślam to na utrzymanie) a w mojej wypowiedzi chodziło wyłącznie o podkreślenie tego że tak czy inaczej także tutaj za aktywność usera masz jakieś korzyści, wszystko.
Cytat:W dodatku podnosisz o tak wysokie ideały przy naprawdę drobnych kwotach mających raczej charakter upominku,.
I w zasadzie na tym można by zakończyć bo widać bardzo różnimy się w kwesti postrzegania pewnych spraw, dalsza dyskusja imho nie ma sensu bo wszyscy tutaj mają ziarnko racji.
Serwery CS REKSIO:))
(19.01.2011, 11:41)wujas napisał(a): /.../
Przeczytaj dalej co napisałem, chciałem po prostu dobitnie podkreślić że ten serwis też zarabia, nie ważne na co(jak sie domyślam to na utrzymanie) a w mojej wypowiedzi chodziło wyłącznie o podkreślenie tego że tak czy inaczej także tutaj za aktywność usera masz jakieś korzyści, wszystko.

Dla mnie zarabianie polega na tym, że to, co rzeczywiście zarabiasz jest TWOJE i możesz z tym zrobić, co chcesz. Dlatego lepszym i bardziej trafnym określeniem jest, że serwis utrzymuje się z reklam, czego zarabianiem nie można nazywać. Korzyścią dla MyBB PL byłoby to, gdyby zarabiał, a nie tylko utrzymywał się. Kiedyś płaciłem za serwer i domenę prywatnymi pieniędzmi. Więc aktywność użytkownika przy reklamach AdTaily jest sprawą drugorzędną. Zyskujemy popularność nie dzięki reklamom i nęceniom, ale wartościowości tego, co się tu wyprawia, a już na pewno dlatego, że skrypt jest jednym z najlepszych w swojej klasie.

Kończąc dysputę na tematy, które obce są Taxido (bo już pogodził się z materializmem), potępiam takie działania promocyjne, jak to nazwaliście. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo w wolnym kraju. Uważam to za kupowanie użytkowników, za realne pieniądze, dodatkowo nie do końca formalnie załatwione (sprawa wspomnianych umów).
DamYan, zarzucasz Taxido, że myśli zero-jedynkowo, ale Ty jesteś taki sam -> nadal nie trafia do Ciebie, że to tylko taki dodatek do forum, a nie główna atrakcja Hajlo.COMmunity.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
DamYan krótko mówiąc potępiasz wszelkiego rodzaju marketing?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości