MyBB vs PhpBB3

Założony przez  adell1877.

Znalazlem tu tamat ale był o mybb vs przemo i juz trochę nieaktualny. Pomóżcie mi wybrać czy mybb czy phpbb3? Na dodatkach mi nie zalezy poza sb i jakimś seo, raczej chodzi mi o bezpieczeństwo, szybkość, wygodę użytkowania, optymalizacje.
Ja bym wybrał oczywiście MyBB ponieważ zabezpieczyć można w każdej chwili i na wiele sposobów, dobre pluginy, SEO :D
jeszcze jedno, w niedalekiej przyszlosci bede dysponowal srodkami i mam w planach przejscie na ipb i nie wiem czy nie latwiej bedzie przekonwertowac z phpbb do ipb niz z mybb do ipb, co wiecej forum juz postawilem w pełni gotową i nawet jest kliku userów i nie wiem czy jest sens przechodzic na mybb i potem znowu na ipb, co myslicie?
Niby tego nie robiłem ale myślę że nie będzie żadnych problemów, zawszę możesz napisać tutaj na forum bądź na IPB. :D
MyBB to nie najlepszy skrypt na duuże fora(mowa tutaj o naprawdę dużych forach, a nie kilka tysięcy postów), nie jest to skrypt dobry pod kątem optymalizacji i na większe forum potrzeba dobrą maszynę.

phpbb3 nie znam, nie korzystałem, ale z tego co wiem(czytałem nawet na tym forum) jest z nim całkiem nieźle pod kątem optymalizacji i szybkości.
Cytat:MyBB to nie najlepszy skrypt na duuże fora(mowa tutaj o naprawdę dużych forach, a nie kilka tysięcy postów), nie jest to skrypt dobry pod kątem optymalizacji i na większe forum potrzeba dobrą maszynę.
Popieram. 30 K postów, 35 K zarejestrowanych i przy 140 online(na 15 minutowej sesji!) robi się niezła sieka, wystarcza na zjedzenie 25 % rdzenia CPU(core i7) SAMYM PHP(boje się patrzeć w mysql).

Do końca stycznia przeniosę moje forum na phpbb3 to zdam wam relacje. ;)
Serwery CS REKSIO:))
a co z forum pc format? jakoś przędzą na tym mybb
@up, z tego co wiem to koziołek mocno zmodyfikował MyBB na potrzeby pcformat
Miałem okazję sporo robić i na MyBB i na phpBB3 i powiem tak:
małe forum - MyBB
średnie / duże forum - phpBB3


Większość różnić przemawia na niekorzyść MyBB, oto co ma phpBB3 a czego nie ma MyBB:
- prawdziwy system szablonów (z logiką prezentacyjną)
- bardzo wysoka wydajność (preparsowanie bbcode, binarne zapisywanie ustawień [flagi], drzewko binarne do zapisu struktury forum)
- baaardzo rozbudowany system uprawnień
- istnieje premod SEO, który daje nam nie tylko przyjazne linki, a praktycznie nie odbija się na wydajności
- znacznie większe bazy modów i skórek


Wady? Oczywiście że są: nie jest tak wygodne, ani dla usera, ani dla moda, ani dla admina. Nie ma żadnych ajaxowych fajerwerków, zaś instalacja wtyczek to najczęściej ręczne modyfikowanie plików.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości