Awatar może mieć 20 kB

Założony przez DamYan.

Zobacz w Portalu - Awatar może mieć 20 kB[Obrazek: boy_avatar_fasticon.jpg]Wspólnie z Ekipą MyBB PL stwierdziliśmy, że nasze restrykcje dotyczące awatarów, czyli ograniczenie ich rozmiaru do zaledwie 10 KB, są zbyt ostre. Dlatego z dniem dzisiejszym nasz regulamin pozwala na 20 kB-ajtowe awatary w Waszych profilach. Niewielka zmiana, ale wielu zapewne ucieszy :)

Przy okazji zmian regulaminowych - chcielibyśmy z Wami rozpocząć dyskusję, co Wam się nie podoba, co zmienilibyście w MyBB PL, w jakich kwestiach jesteśmy dla Was zbyt konserwatywni i wymagający?

Wiadomym jest, że nie wszystko uda się nam zmienić i na pewno nie od razu, natomiast chcemy, aby MyBB PL było dla Was bardziej przyjaznym miejscem, którego jesteście nieodłączną częścią, ale i motorem napędowym. Oczekujemy, że pojawi się więcej osób, które chcą coś od siebie dać, a nie tylko brać i korzystać z dóbr oraz wiedzy.
Każda wypowiedź będzie cenna (nawet ta mocno krytyczna), dlatego gorąco zapraszamy do dyskusji!
TaniDedyk.pl
Rozumiem, że dyskusja w tym wątku? Jeśli tak to może ja zacznę.
Co mi się nie podoba... strasznie ostry rygor i regulamin ponad wszystko, dużo wydzielanych postów itp. Wiem, wiem. Regulamin jest ważny i należy go przestrzegać, ale na MyBB PL to normalnie przesada, zły post, coś nie tak, krzywy komentarz i albo post do kosza, albo ostrzeżenie - to co mi się tutaj nie podoba najbardziej. Bardzo podoba mi się podejście do sprawy kolegi, Pana DawPi(Administratora polskiego wsparcia IPB oraz XenForo) - tam można normalnie porozmawiać, pośmiać się i w ogóle na forum jest super atmosfera. Tu mi tego brakuje. Na forach, gdzie DawPi jest adminem jest przestrzegany regulamin, nie ma śmieci itp. ale użytkownicy nie są traktowani tak ostro. Rozumiem wszystko, ale support jest dla użytkowników i powinien im służyć, bo po co nam wsparcie, gdzie za każdy "zły" post dostaniemy ostrzeżenia, a post wyląduje w koszu.
Tak mi się tylko wydaje.

Ogólnie podoba mi się i fajnie, że MyBB oraz MyBB PL rozrasta się, ale warto przemyśleć pewne sprawy, aby forum pozostało jednak dla użytkowników bo osobiście tak ostry rygor mnie zraża do forum.
Tyle miałem do powiedzenia.
Pozdrawiam!
Chociaż sam jestem w ekipie, to wypowiem się publicznie :)
Nieco zgodzę się z XemiX'em - za dużo tutaj zasad, za wielkie dbanie o ich idealne przestrzeganie. Część musi być przestrzegana, no ale nie wszystko aż tak restrykcyjnie. Sam prowadzę forum i wiem, że niejednokrotnie z oftopa narodziła się dyskusja, która później wydzielona jako osobny temat zaczęła tętnić życiem, choć na początku wydawało się, że wszystko to jest bez sensu i należy wywalić :]

Nie wiem również co myśleć o schematach do tematów. Jeżeli ktoś poda te dane, to są one bez wątpienia bardzo cenne i pomagają rozwiązać jego problem. Z drugiej strony, wiele osób tego nie robi, bo to nie jest zbyt wygodne... no ciężko powiedzieć co lepsze.
Łaaaaa, od dziś można mieć awatar aż do 20 KB!!!! Szok!! I aż wymagało to napisania newsa na stronie głównej? No no. To teraz skaczmy wszyscy i radujmy się bo można wstawiać awatary do 20KB! Alleluja! To aż całe wielkie 10 KB więcej!! Waaaa! Popłacze się ze szczęścia normalnie. 20KB to nadal za mało. To wręcz śmiesznie mało. Na innych forach są większe limity. Na moim jest to 60 KB mimo że mam je założone na darmowym serwerze, a takie mają swe ograniczenia. Wy na pewno macie płatny hosting więc dziwi mnie skąd tak duże restrykcje. Znam fora gdzie awatar może mieć aż 110 KB!! Zróbcie na początek przynajmniej z 50 KB. Tyle powinno wystarczyć.

Odnośnie surowego regulaminu, to osobiście się nie spotkałem z czymś takim. A nie sorry jeden raz. Ktoś mi usunął sygnaturę i zablokował ją na ileś dni. I nie wiem nawet kto, za co i na jak długo i musiałem się pytać o to Soul Reavera. I do dziś nie wiem jak to było z tą sygnaturką. Na przyszłośc podajcie za co od kogo i na jak długo blokujecie mi podpis ok? (apropos to max limit znaków w sygnaturce też jest za niski i powinno się go podnieść) Poza tym nie miałem jeszcze przykrości ze strony modów czy adminów. Wiele razy moje posty były wydzielane, owszem, ale nikt nie dał mi jeszcze żadnego osta, choć wiele razy byłem pewny że go dostanę i wiele razy ja sam bym sobie osta dał gdybym był na miejscu modów ;p Nie mówcie mi że na tym forum jest surowy regulamin, bo znam jedno forum na którym dostaje się ostrzeżenie za napisanie: "Mam piracką wersję gry XYZ" 5 ostów- do widzenia forever. Także tu nie jes aż tak źle, a moderatorzy pomagają bo to ich obowiązek. Zauważcie też, że na surowość regulaminu najczęściej narzekają Ci co najczęściej go łamią prawda? Ja tam ani razu regulaminu nie złamałem i dlatego na jego surowość nie narzekam, mam 0 ostrzeżeń 2 pochwały i 76 postów. Można? Można!

Podsumowując: Regulamin jest OK i nie mam zastrzeżeń. Chciałbym jedynie by informować kto zbanował mi sygnaturkę za co i na jak długo. OK? No i zwiększyć limit awatarów z 20 KB do 50 KB. Poza tym można by dział HydePark rozbić na osobne działy, jak n.p Gry, programy, muzyka, filmy itd. i w tych działach włączyć naliczanie postów. A także włączyć je w giełdzie ogłoszeń. W Zaprezentuj się i koszu niech zostanie jak jest. To tyle ode mnie. Pozdrawiam i powodzenia!
(03.12.2010, 11:45)Turel napisał(a): Łaaaaa, od dziś można mieć awatar aż do 20 KB!!!! Szok!! I aż wymagało to napisania newsa na stronie głównej? No no. To teraz skaczmy wszyscy i radujmy się bo można wstawiać awatary do 20KB! Alleluja! To aż całe wielkie 10 KB więcej!! Waaaa! Popłacze się ze szczęścia normalnie. 20KB to nadal za mało. To wręcz śmiesznie mało. Na innych forach są większe limity. Na moim jest to 60 KB mimo że mam je założone na darmowym serwerze, a takie mają swe ograniczenia. Wy na pewno macie płatny hosting więc dziwi mnie skąd tak duże restrykcje. Znam fora gdzie awatar może mieć aż 110 KB!! Zróbcie na początek przynajmniej z 50 KB. Tyle powinno wystarczyć.

Czytając Twoje inne posty, nie sądziłem, że będziesz się tak zachowywał (dla ścisłości i szczerości: jak dziecko)...
Nie moja rzecz, czy administratorzy postanowią zwiększyć, ale czy forum opiera się na kolorowych, świecących, animowanych avatarach, czy na treści tworzonej przez użytkowników? :sciana: Ja wiem, że są fora na których avatar może mieć np. 150x150px i 100kb, ale wiem również, że wcale nie są one od tego bardziej popularne. Ja jestem stanowczo przeciw takiej rozrzutności. To samo sądzę o sygnaturce.
(03.12.2010, 11:52)lukasamd napisał(a): Czytając Twoje inne posty, nie sądziłem, że będziesz się tak zachowywał (dla ścisłości i szczerości: jak dziecko)...

Czyli że wszystkie moje dotychczasowe posty były fajne, ale ten w tym temacie na który odpowiadasz już nie? Aha. PS. Czemu nie odpowiedziałeś na następną część mojego posta? Wszak jego dalsza treść była już ciekawsza, mniej jak to ująłeś "dziecinna" i bardziej na temat

(03.12.2010, 11:52)lukasamd napisał(a): Nie moja rzecz, czy administratorzy postanowią zwiększyć, ale czy forum opiera się na kolorowych, świecących, animowanych avatarach, czy na treści tworzonej przez użytkowników? :sciana: Ja wiem, że są fora na których avatar może mieć np. 150x150px i 100kb, ale wiem również, że wcale nie są one od tego bardziej popularne. Ja jestem stanowczo przeciw takiej rozrzutności. To samo sądzę o sygnaturce.

Ale tu nie o to chodzi. Tu chodzi o to że mogą zwiększyć limit bo jest to technicznie możliwe, ale nie że muszą. Mogą, ale nie muszą, poza tym wyraziłem też swoje zdziwienie czemu i po co sztucznie ograniczać wielkość awatara i co za tym idzie swobodę użytkowników?
(03.12.2010, 12:03)Turel napisał(a): Czyli że wszystkie moje dotychczasowe posty były fajne, ale ten w tym temacie na który odpowiadasz już nie? Aha. PS. Czemu nie odpowiedziałeś na następną część mojego posta? Wszak jego dalsza treść była już ciekawsza, mniej jak to ująłeś "dziecinna" i bardziej na temat

Nie, dziecinne było to co napisałeś w poprzednim poście w tym temacie - nie mogłeś tego wyrazić w normalny sposób np. "Dobrze że zwiększone, ale ciągle za mało", zamiast pisać... no jak dziecko, które myśli, że coś mu się po prostu należy.
Czy w innych tematach odpisuję na Twoje posty czy nie, to nie ma znaczenia w tej sytuacji.
Do części o sigu również się odwołałem, do reszty nie chciałem (swoje zdanie o regulaminie już wyraziłem).


(03.12.2010, 12:03)Turel napisał(a): Ale tu nie o to chodzi. Tu chodzi o to że mogą zwiększyć limit bo jest to technicznie możliwe, ale nie że muszą. Mogą, ale nie muszą, poza tym wyraziłem też swoje zdziwienie czemu i po co sztucznie ograniczać wielkość awatara i co za tym idzie swobodę użytkowników?

No a po co robić z forum cyrk?
Wyżej napisałem (ja nie czytam całych postów?), że forum to nie miejsce na wielkie migające av'ki, tylko możliwość sensownych dyskusji na ciekawe tematy.
Zmiany ,zmiany,zmiany...że się posłużę cytatem z pewnego polskiego serialu. I dobrze.Bo kto się nie rozwija czy nie idzie do przodu ten stoi w miejscu.
Skoro czujecie , jako ekipa,że coś jest na rzeczy .To zapewne sami najlepiej wiecie co trzeba zmienić i w jakim kierunku te zmiany powinny iść.
W/g mnie , tak na początek, mniej restrykcji a więcej cierpliwości i zrozumienia dla większości laików ,szukających tutaj autentycznej pomocy ,od tych wiedzących ciut więcej ,akurat w tym temacie.
I pamiętajcie ,że świat nie kręci się tylko wokół języka HTML i CSS. Bo są inne dziedziny , w ktorych to...ale mniejsza.
Bo póki co ta moja zabawa "w forum" ,i akurat opartym na MyBB , jest li tylko zabawą.Póki co świetną.
I nie starajcie się na siłę mi tej zabawy popsuć.To ostatnie zdanko to taki wic czyli żart.
Powodzenia w dalszym i owocnym przysposabianiu fajnego skryptu jakim z pewnością jest MyBB.
I dzięki za wszelką pomoc jaką tutaj od Was uzyskałem.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości