Przenoszenie dużej bazy z przema na MyBB

Założony przez BoginiMarzeń.

Mam w planie przenieść swoje forum z przema na MyBB, tylko jest jeden mankament, moja baza danych jest dość duża (przy przenoszeniu na inny serwer forum były problemy i trzeba było ją dzielić). Czy przy przenoszeniu na MyBB byłyby jakieś problemy? Jest ktoś na tym forum, kto już robił taką że tak powiem "akcję" ? Niestety sama się na tym przenoszeniu nie znam, a chciałabym by przeniósł na MyBB jakiś profesjonalista, bądź osoba, która się bardzo dobrze na tym zna, ponieważ nie chcę by była kolejna dłuższa przerwa w działaniu forum
TaniDedyk.pl
Chodzi o forum z Twojego profilu?
Jeżeli tak, to jako developer nie polecam takiej migracji. Forum będzie działać wolniej, niż działa obecnie. Będzie generować większe obciążenie niż obecnie.

Oczywiście taka migracja jest możliwa, ale moim zdaniem lepiej byłoby przenieść się na phpBB3, bo tam będzie znacznie mniej problemów.
Tak, chodzi o stronę, którą mam w profilu. A co będzie powodem obciążenia forum? Taka wielka baza?
Ilość użytkowników, postów itp. MyBB to nie jest silnik, który działa dobrze. Niestety, bardzo dużo mu brakuje jeżeli chodzi o wydajność i czym forum większe, tym więcej będzie pod nim sprawiać problemów.
Dziękuję za radę, dobrze że jednak najpierw się gdzieś zarejestrowałam i zapytałam się o zdanie a nie odwrotnie, w takim razie temat już do zamknięcia :)
(06.11.2010, 14:48)lukasamd napisał(a): Ilość użytkowników, postów itp. MyBB to nie jest silnik, który działa dobrze. Niestety, bardzo dużo mu brakuje jeżeli chodzi o wydajność i czym forum większe, tym więcej będzie pod nim sprawiać problemów.

Jezeli piszesz takie smuty to dokanczaj zdania.
Mowa o złym działaniu przy tylu użytkownikach, postach itp. czy ogolnym zlym dzialaniu?

Jezeli ogolnym to argumenty, argumenty, argumenty, bo wejdzie przykladowo nowy uzytkownik MyBB i Twoj post go odrzuci a nie o to tutaj chodzi.
Oczywiście że chodzi o ogólnie złe działanie. A oto i argumenty których żądasz:

  • Niekompletność systemu cache - buforowanie opiera się tylko na niektórych elementach, nie dotyczy natomiast "systemu szablonów", które na dodatek są obsługiwane przez użycie niezbyt szybkiego eval. Znacznie szybsze byłoby mieszanie php z html, może i niezbyt elegancki, ale co użytkownika końcowego to obchodzi? Oczywiście da się rozwiązać znacznie lepiej utrzymując separację.
  • Brak mechanizmu przyśpieszającego parsowanie bbcode (mycode). Obecnie dzieje się to w locie, przy użyciu wyrażeń regularnych, a nie funkcji zastępujących (np. str_replace). Widok wątku jest natomiast najczęściej używaną stroną i operacje te są przeprowadzane najczęściej.
  • Dodatkowa funkcjonalność, tak często używana, jest dostępna poprzez pluginy działające jako hooki. Często taki plugin robi drugi raz coś, co silnik forum już tak naprawdę zrobił i ma do dyspozycji. Oczywiście to nie wina autorów skryptu (poniekąd), ale chciałbym zwrócić uwagę, że większość for korzysta z 5 i więcej pluginów...
  • W związku z używaniem eval i hooków twórcy sami wpadają w pułapki tego typu i robią coś dwa razy, bo danych "nie mają pod ręką".

Poza tym dodam, że autorzy MyBB mają w poważaniu krytykę i podsuwane im rozwiązania, co nieźle świadczy o ich podejściu do sprawy.

Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie chcę tu prowadzić dyskusji o wydajności MyBB, bo to nie wątek od tego. Już robimy po prawdzie offtopa, więc jakby co, możemy to kontynuować w dyskusjach o MyBB.
Jak już tu napisałam, to chciałabym się zapytac, czy jest osoba, która bezinteresownie oraz za darmo przeniosłaby moje forum na php 3?
Sama tego nie potrafię uczynić, a chcę zmienić ten skrypt forum który mam aktualnie ^ ^


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości