1 Listopada - "Przerwa w komunikacji"

Założony przez Dance4Love.


1 listopada odłączmy się od Facebooka, Naszej Klasy, Twittera, Grona i pozostałych dziesiątek portali społecznościowych - apeluje Fundacja SYNAPSIS w ramach akcji "Przerwa w komunikacji". Ma to uzmysłowić nam, jak postrzegają świat osoby autystyczne, które mają problem w nawiązaniu kontaktu z otoczeniem.

"Trudno wyobrazić sobie choćby dzień bez kontaktu z bliskimi czy znajomymi. Jak przeżyć jeden dzień, gdy nikt nie może nam nic powiedzieć, napisać, wyjaśnić? Jeśli zrozumiemy takie problemy w komunikacji, wtedy zrozumiemy istotę autyzmu" - przekonują organizatorzy ogólnoświatowej akcji "Przerwa w komunikacji". Celem kampanii jest zbiórka środków dla organizacji działających na rzecz autyzmu w ponad 40 krajach, a także popularyzowanie informacji na temat autyzmu i problemów, jakich doświadczają osoby z tym zaburzeniem.

Aby wziąć udział w akcji, należy do 30 października przekazać minimum 5 dolarów darowizny za pośrednictwem strony internetowej http://www.communicationshutdown.org . To upoważnia do pobrania specjalnego oprogramowania, które spowoduje, że 1 listopada zamiast zdjęcia na koncie pojawi się ikona akcji informująca, że tego dnia jego właściciel nie korzysta z portali społecznościowych z uwagi na udział w kampanii. Dotacje polskich internautów zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS.Zapraszam do udziału w tej akcji, bo warto uświadamiać - a można zrobić tak niewiele.
TaniDedyk.pl
Ja nie rozumiem jak można całymi dniami przesiadywać na facebooku/naszej klasie. Osobiście nie posiadam nic takiego, jedynie do forum SA:MP i powiem że to bezsens.
Cytat:Ma to uzmysłowić nam, jak postrzegają świat osoby autystyczne, które mają problem w nawiązaniu kontaktu z otoczeniem.

Czyli ja mam problem z nawiązywaniem kontaktu z otoczeniem? I to nie dlatego że jestem osobą autystyczną, a dlatego że WSZYSCY INNI mają konta na tych gównianych portalach?
Ten kto podał takie hasło, gruuuubo się myli. Istnieją osoby, które nie lubią czegoś takiego. Przykładem jest Errorer, przykładem jestem i ja.
Mi osobiście bardzo się nudzi na takich portalach społecznościowych. Nic interesującego. Jeżeli chcę się z kimś skontaktować mam od tego GG lub telefon komórkowy.

Czy takie akcje mają w ogóle jakiś sens? Ten kto chce korzystać z takich portali będzie to robił, a czy jest uzależniony, to już jego sprawa. Jeżeli będzie uważał, że potrzebuje pomocy, aby się z tego uzależnienia wyleczyć, to zwróci się do rodziny lub znajomych lub sam podejmie odpowiednie kroki, jeśli będzie posiadał silną wolę.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości