Krzaki zamiast polskich znaków po konwersji?

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Wiele osób skarży się, że ma "krzaki" zamiast polskich znaków po konwersji, z różnych typów for gdy używa się oryginalnego Merge System.

Wczoraj wprowadziłem bardzo prostą poprawkę i sprawdziłem przy wymuszonej zmianie kodowania na UTF-8 konwertując forum z phpBB3 na MyBB 1.6. Krzaków nie było.

Niestety jedno forum, jeden silnik to za mało.
Proszę więc osoby chętne o kontakt - potrzebuję samych baz np. z phpBB2, SMF czy phpBB by Przemo do zrobienia konwersji i sprawdzenia tego rozwiązania.
Mini-poprawka (bo jest naprawdę niewielka i to pierwsze co przyszło mi na myśl), nie zostanie opublikowana jeżeli nie przeprowadzę testów.
Cybul napisał 30.10.2010, 18:07:
Pozwoliłem sobie przypiąć wątek. :)
U mnie była sytuacja odwrotna, gdy nie zaznaczyłem konwersji na UTF-8 podczas konwersji to krzaków nie było, a zaznaczając ją niestety były.
u mnie z phpbb2 bylo tak samo po zaznaczeniu automatycznie utf-8 byly krzaki jednak zrobilem tak jak sebastos i jest git :D

Tematy sa bez krzakow ale nie ma postow :(
Sorki posty sa ale zlicza tylko napisane posty a nie liczy tych wczensiejszych :(
(14.01.2012, 18:26)osik110 napisał(a): u mnie z phpbb2 bylo tak samo po zaznaczeniu automatycznie utf-8 byly krzaki jednak zrobilem tak jak sebastos i jest git :D

Tematy sa bez krzakow ale nie ma postow :(
Sorki posty sa ale zlicza tylko napisane posty a nie liczy tych wczensiejszych :(


Jeśli chodzi Ci o to, że nie masz na głównej pokazanych postów to w Panelu Administratora w ostatnie zakładce bierzesz "Recount & Rebuild" i wykonujesz wszytskie te tam cudeńka :P

Wszytskie 5 dla pewności :)
Ja już się poddaję. I po konwersji na UTF-8 i na 8859-2 same krzaki. Zna ktoś adres narzędzia, kiedyś widziałem coś takiego, które konwertuje automatycznie cały tekst na bezogonkowy?
Upewnijcie się w phpadminie, że wszystkie tabele w bazie mają jako metodę porównywania napisów ustawione utf8_general_ci.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Mam ten sam problem i proszę o pomoc.
Zmieniam jak radzi wyżej "Nidrax"na utf8_general_ci ale nadal brak polskich znaków (http://nasluchowcy.info/forum)
No to co, ja już mam po Konwercie bazę i jest w utf8_general_ci i co teraz, aby ich nie było? *.*
Witajcie.
W php my admin u mnie po konwersji nie wszystkie tabele mają utf8_general_ci, ale utf8_bin...
Jak mogę to zmienić?
(29.08.2012, 15:23)MisQy napisał(a): Witajcie.
W php my admin u mnie po konwersji nie wszystkie tabele mają utf8_general_ci, ale utf8_bin...
Jak mogę to zmienić?

Klikasz w zakładkę "OPERACJE", następnie " Metoda porównywania napisów: " wybierasz kodowanie, które cię interesuje ;)
Ja mam krzaki a kodowanie utf8_general_ci ... Konwertowałem z phpbb by Przemo . ( www.zsslaw.sk1.pl/klasa/mybb )
Testuję sobie to z bazą IP.Board 3.4
no i również są krzaki. Jakie kodowanie wybrać podczas konwersji jak mam w bazie IPboard tabelę w kodowaniu latin1_swedish_ci
niestety nie widzę tej opcji podczas konwersji.
utf8_general_ci - zmieniasz to w swoim panelu hostingowym.
(29.11.2014, 17:17)CyniMinis napisał(a): utf8_general_ci - zmieniasz to w swoim panelu hostingowym.

Ja mam bazę ustawioną na utf8_general_ci i po konwersji wszystkie tabele są utf8_general_ci jednak w bazie danych są krzaki w tabelach.
Wykonałem kilka czynności, które pomogły mi rozwiązać problem z wyświetlaniem w losowych postach "Click to Edit" oraz krzaczki w bazie MySQL oraz na forum po próbie zmiany kodowania na UTF-8 lub UTF-8MB4.

Jesli korzystałeś z Merge System, aby przejść na MyBB a twój poprzedni silnik forum działał na kodowaniu innym niż UTF-8 to powinieneś wykonać następujące kroki, aby uniknąc problemów z poprawnym funkcjonowaniem MyBB:
1.  W polu Table Encoding: - wybieramy aktualne kodowanie tabeli w MySQL
2. Odznacz opcję
3. Przejdź przez proces konwersji.
Jeśli wszystko będzie działać poprawnie pomiń następne punkty.
4. Zaloguj się do bazy MySQL i przechodząc do operacji wykonaj zmianę kodowania na UTF-8 (utf8_general_ci) w tabelach z prefiksem mybb_
5. Wejdź do ACP MyBB i w Tools & Maintenance przejdź do UTF-8 Conversion i wybierz opcję "Convert All".
6. Edytuj kod w pliku inc/config.php i prześlij go przez FTP

$config['database']['encoding'] = 'latin2';

na

$config['database']['encoding'] = 'utf8';


Po tym zabiegu przejdziesz z dowolnego kodowania do UTF-8 na MyBB i unikniesz popularnego problemu z wyświetlaniem "Click to Edit"w postach oraz krzaczkami w bazie lub na forum.


Ten poradnik powinien poprawnie zadziałać na większości silników, które pracowały na innym kodowaniu, niż UTF-8.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości