Poprawka zaznaczająca nieprzeczytane posty w poddziałach

Założony przez  DamYan.

Wszyscy znają ten błąd MyBB, który ciągnie się jak smród za skryptem już od serii 1.2.x: [POST] sygnalizacja nieprzeczytanych działów - Post #8166

lukasAMD wykonał autorską modyfikację funkcji odpowiedzialnej za poprawne działanie silnika w tej sprawie i prawdopodobnie udało mu się wreszcie wyleczyć MyBB z tego nieznośnego błędu.

Łata została zaaplikowana na Forum MyBB PL. Napiszcie czy u Was teraz poprawnie działa sygnalizacja nieprzeczytanych postów oraz postów w poddziałach.

Poniżej znajdziecie plik dla najnowszej stabilnej wersji MyBB (1.6.10).



Instrukcja instalacji by LukasAMD:

  1. Zainstaluj moda Pokaż nieprzeczytane posty - jest wymagany do poprawki. Jeżeli mod jest już zainstalowany, nie potrzeba go przeinstalowywać.

  2. Pobierz z paczkę z plikiem functions_forumlist.php a następnie umieść go w katalogu inc/ swojego forum, zastępując oryginalny plik.
Przed wykonaniem tych czynności zalecam wykonanie kopii zapasowej pliku inc/functions_forumlist.php.



Download:
https://github.com/lukasamd/MyBB-Lightbu...master.zip

GitHub:
https://github.com/lukasamd/MyBB-Lightbulb-Fix
Działa, działa. Bardzo pożyteczne, gratulacje! ;D
Działa... ;)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem poprawki na swoim forum to piszcie na PW - mi zależy na tym, aby przetestować to w wielu warunkach :)
Twórcy MyBB okazali się... delikatnie mówiąc dziwni, bo poprawkę po prostu olali - wolą przepisać cały mechanizm w MyBB 2.0, zamiast sięgnąć po gotowe rozwiązanie. Co więcej, okazało się, że dwa lata temu inna osoba zrobiła podobną poprawkę jeszcze dla 1.2 i również została zignorowana...

Postanowiłem więc opublikować poprawiony plik, tym bardziej, że przeprowadzone testy wypadły pomyślnie. Z tego miejsca dziękuję wszystkim osobom, które zdecydowały się na przetestowanie, co pozwoliło dodatkowo sprawdzić łatkę.

Poprawka jest przeznaczona dla MyBB 1.6 - jeżeli znajdzie się wiele osób potrzebujących jej na 1.4, mogę wykonać taki plik. Mimo wszystko, zalecam aktualizację do najnowszego wydania.



Instrukcja instalacji:

  1. Zainstaluj moda Pokaż nieprzeczytane posty - jest wymagany do poprawki. Jeżeli mod jest już zainstalowany, nie potrzeba go przeinstalowywać.

  2. Pobierz z załącznika dodanego do tego postu plik functions_forumlist.php a następnie umieść go w katalogu inc/ swojego forum, zastępując oryginalny plik.
Przed wykonaniem tych czynności zalecam wykonanie kopii zapasowej pliku inc/functions_forumlist.php.
Wielkie dzięki za tę poprawkę. Na razie wygląda na to, że działa i u mnie. Już myślałem, że to przypadłość jedynie mojego forum, ale okazało się, że byłem w błędzie.
Działa i armaci...pikna robota :)
Dzięki uwadze SoulReaver'a właśnie publikuję minimalnie poprawiony plik.
Zapobiega on oznaczaniu działu jako przeczytany gdy piszemy jakiegoś posta, zaś w dziale znajdują się inne nieprzeczytane działy.

Poprawka ogranicza się do podmiany pliku i nie utracimy żadnych oznaczeń (ba, mogą się pojawić nawet nowe :) ).
Po wrzuceniu pliku z ostatniego posta jest tragicznie, jeszcze więcej nieprzeczytanych kategorii niż to było wcześniej.
Tzn. oznacza Ci jako nieprzeczytane te kategorie, w których nie ma takich wątków?
Tak, dokładnie tak. Zaznacza jako nieprzeczytane te działy forum, w których wszystkie tematy są przeczytane. Dotyczy to zarówno w miarę aktywnych działów forum jak i takich, gdzie ostatni post był pisany kilka miesięcy temu.
Nie mam żadnego forum na MyBB do dyspozycji, więc nie mogę tego sprawdzić i poprawić.

Jeżeli ktoś jest chętny pomóc, to proszę o kontakt na pw - potrzebny będzie mi dostęp do ftp oraz bazy forum, na którym takie objawy są widoczne.
Dzisiaj zainstalowałem, niby wszystko dobrze, działy są oznaczone jako przeczytane jednak w sidebarze dalej pojawia się informacja o nieprzeczytanych postach :/
(10.11.2010, 08:57)lukasamd napisał(a): Nie mam żadnego forum na MyBB do dyspozycji, więc nie mogę tego sprawdzić i poprawić.

Jeżeli ktoś jest chętny pomóc, to proszę o kontakt na pw - potrzebny będzie mi dostęp do ftp oraz bazy forum, na którym takie objawy są widoczne.

Do tego posta załączam plik dla forum w wersji 1.6.1.
Zmiany w nowej wersji MyBB nie są jakieś olbrzymie i zostały wprowadzone do pliku, więc nie powinno być problemu. Gdyby jednak coś się wydarzyło, proszę o info.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości