Po co zakładacie fora?

Założony przez Lordnever.

Tak się zastanawiam, czasem po co zakładacie fora?
Dlaczego zadaję pytanie? Oglądam notorycznie dział "Wasze fora" i ze statystyki mojej wynika iż tylko jedno forum jest naprawdę dobre.. Więc ciekawi minie po co zakładać n-te forum na temat telefonów komórkowych?
TaniDedyk.pl
Ja akurat nie prowadzę statystyk, a mógłbym ;) W każdym razie - rzeczywiście dobrze zadane pytanie: po co mi, przeciętnemu człowiekowi w internecie, forum?

Jeśli chodzi o mnie osobiście, w tym wypadku o nasz support, wziąłem się za tą tematykę, gdyż skrypt mi się na tyle spodobał, że stwierdziłem - warto! To jedna motywacja. Druga jest taka, że MyBB zapełnia lukę na rynku skryptów, ponieważ nie obciąża serwerów przy funkcjonalności, której nie powstydziłaby się którakolwiek komercyjna alternatywa. Stąd chęć tworzenia forum dla pasjonatów i ludzi, którzy budują swoje małe community w oparciu o MyBB. Ciągle uważam, że nasz support jest potrzebny, co widać po przybywających użytkownikach i mnogości ich problemów, które albo są już rozwiązane, albo wspólnie przynajmniej staramy się je rozwiązać.
Tak jak mamy napisane w logo -> pomagamy po polsku.

To tyle jeśli chodzi o moje motywacje związane z MyBB PL.

Natomiast co do innych forów - nieraz wydaje mi się, że to jest temat "top", aby mieć swoje forum, gdzieś zarządzać (owczy pęd za sukcesem i byciem gdzieś szefem). Gorzej z jakością. IMHO zbyt wiele dzieciaków bierze się za fora i robi zwyczajną wylęgarnię pustogłowych kółek wzajemnej adoracji bez większego ładu, składu i jakiegokolwiek strategicznego podejścia. Może temu właśnie te fora służą, by się zwyczajnie nauczyć. Ale mało jest takich przypadków. Częściej spotyka się fora, gdzie jeden z drugim, za przeproszeniem, admin, któremu pieluchę trzeba zmienić szarżuje ze swoją małą szabelką, co pozwala mu się dowartościować i poczuć dorosłym, pełnoprawnym członkiem internetowej elity adminów...

Podsumowując - robienie forum wcale nie oznacza robienie forum z głową. Kiedyś podobnie sytuacja wyglądała z jakąkolwiek stroną. Teraz jest moda na forum, bloga (choć to się już przejada), cms'y i szumnie brzmiące web 2.0. Jak to kolejna moda - jednym zwyczajnie przejdzie i albo zostawią taki dryfujący koszmarek w sieci, albo go zwyczajnie usuną, drugim natomiast, co konkretniejszym umysłowo osobnikom - będzie się chciało już bardziej dojrzale i z pomysłem kontynuować zaczętą bajkę.

To tylko kwestia czasu i kreatywności danego osobnika.
Ja lachony na to wyrywam :). Idę do baru i zagaduje po czym:
ona: Ile masz forów?
ja: 15
ona: uuuu, to mój brat 14letni ma 30

No i po temacie ;). A na poważnie to chęć zdobywania oraz dzielenia się wiedzą. W przypadku dużego sukcesu jakieś pieniądze z reklamy.
Jeśli chodzi o support to nawet nie śmie nic dopowiadać.. Wystarczająca odpowiedź, i dobrze że jest!!

hjr napisał(a):Ja lachony na to wyrywam :).
Ciekawe czy działa:)
A tak na serio to zagooglowałem trochę i wyszło mi ogólnie forów: 3,530,000,000. Natomiast forów typu/na bazie MyBB jest tylko: 752,000. Oczywiście dokładając do tego wszystkie te fora założone na portalach na których owe można za darmo założyć;) Jak bym tak zrobił dokładną statystykę to bym zwariował... Więc trochę dziwię się ludziom którzy zakładają 2,480,001 forum graficzne (tu akurat takowy przykład - by się nikt nie poczuł obrażony że go szykanuję), zamiast założyć jedno, a naprawdę dobre..

DamYan napisał(a):Podsumowując - robienie forum wcale nie oznacza robienie forum z głową. Kiedyś podobnie sytuacja wyglądała z jakąkolwiek stroną. Teraz jest moda na forum, bloga (choć to się już przejada), cms'y i szumnie brzmiące web 2.0. Jak to kolejna moda - jednym zwyczajnie przejdzie i albo zostawią taki dryfujący koszmarek w sieci, albo go zwyczajnie usuną, drugim natomiast, co konkretniejszym umysłowo osobnikom - będzie się chciało już bardziej dojrzale i z pomysłem kontynuować zaczętą bajkę.

To tylko kwestia czasu i kreatywności danego osobnika.

Świetne podsumowanie tematu.
Ja tworze swoje po to. By móc powalczyć. O użytkownika i w wyszukiwarkach. Lubię dobrą zabawę i rywalizację.
Exclusive napisał(a):Ja tworze swoje po to. By móc powalczyć. O użytkownika i w wyszukiwarkach. Lubię dobrą zabawę i rywalizację.

Ex, ale czy tylko dlatego? Wydaje mi się, że forum to społeczeństwo, więc naprawdę to nie tylko skrypt i kilka tysięcy linijek kodu...
DamYan napisał(a):Ex, ale czy tylko dlatego? Wydaje mi się, że forum to społeczeństwo, więc naprawdę to nie tylko skrypt i kilka tysięcy linijek kodu...

Nie, oczywiście że nie. Forum to głównie przecież użytkownicy i burzliwe dyskusje. Ja traktuje serwis jak dziecko. Wychowuje je i robię wszystko by jego stabilność była na najwyższym poziomie - taka rola administratora. Poza tym jestem zwykłym użytkownikiem takim jak tu niewywyższającym się czującym klimat ;) Najważniejsze by ludzie nie rozpoznawali mnie po kolorze nicku a po tym co wnoszę w życie serwisu. "Lubię dobrą zabawę i rywalizację " pisząc powyższe słowa po prostu mam nadzieje że nie będziemy kolejnym serwisem który ot tak se jest. Do wszystkiego co robię podchodzę poważnie.
Ja forum które "zareklamowałem" tutaj i postawiłem je na mybb akurat stworzyłem dla swojej dziewczyny ;) ja tylko zajmuje się strona techniczną. Chciała swoje forum o rapie (co jak co ale nie za duzo tego typu for jest) to je ma. Ja osobiscie zarządzam forum które posiada ponad 400.000 userów ale nie podoba jego nazwy żeby nie robic kryptoreklamy i żeby ktoś nie wyskoczyl ze sie chwale bo dla mnie to nie jest powód do chwalenia sie ;] bo to tylko linijki kodu i kabelki :)
Ja swoje forum założyłem aby przeciwstawić się rapidshre i innym serwerom z limitami no i dajemy swoje upload jak dajemy.

Informujemy ludzi o rożnych sprawach (serwisy torrent ,świat warezu, zabezpieczeń, wirusów itd...)

czyli wszystko co ciekawe :P

Ale ludzie nie chcą dodawać ludzie chcą tylko brać( co mnie boli :( )
Czyli reasumując.

Założyłem w celu zysku rożnego rodzaju plików

W celach informacyjnych

W celach edukacyjnych

W celach rozrywkowych (poznanie ludzi)(humor)

No i to najważniejsze powody :)
PAVIXON: tylko po co takie forum, których jest miliony aktualnie? W czym jest lepsze od innych? Jaka jest jego idea? Właśnie o tym tutaj mowa, że kolejne takie forum jakich tysiące jest bez sensu. Forum, aby było wzięte i alternatywne wobec reszty świata musi być oparte na dobrym pomyśle w idei i prowadzeniu.
Co znaczy dziś warez? Kiedyś to był ciekawy temat - niewiele osób miało dostęp do softu nieosiągalnego dla polskiej kieszeni. Sporo ludzi siedziało na modemach - crackerów było jak mrówków, kwitły grupy dyskusyjne i binarne, to miało wzięcie. Była jedyna słuszna wyszukiwarka cracków, do której dodawany był każdy serwis crackerski. Ludzie mieli tam polot, walczyli z "systemem", który odbierał im możliwość korzystania z softu nieosiągalnego dla przeciętnego Kowalskiego.
A teraz? Jest milion forów o warezie, milion o torrentach, co więcej ludzie, którzy tam przebywają nadal nie wiedzą skąd tak naprawdę biorą się relki, co to jest plik nfo, dlaczego jest taki ważny i co to są scenowe rary.
Dlatego kolejny taki serwis jak dla mnie nie ma duszy i tyle.
Cóż, na początku moja przygoda z forami była taka. Tworzyłem, tylko po to, aby zabić czas oraz uświadomić sobię, że umiem coś do końca doprowadzić i nie spalę się ze wsydu, tylko będę trzymał porządek i w ogóle. Teraz mam na to inny poglądad - rozrywka, zabicie czasu oraz chęć dorobenia sobie małym kosztem przez klikanie w reklamy google (AdSense) itd.. Również chcę sprawdzić, czy będę dobrym administratorem, odrazu uczę się języków internetowych; zawsze jakieś korzyści są. Na razie jestem jak to się mówi "loukiem", ale z czasem wszystko przyjdzie.
(13.06.2009, 20:40)DamYan napisał(a): PAVIXON: tylko po co takie forum, których jest miliony aktualnie? W czym jest lepsze od innych? Jaka jest jego idea? Właśnie o tym tutaj mowa, że kolejne takie forum jakich tysiące jest bez sensu. Forum, aby było wzięte i alternatywne wobec reszty świata musi być oparte na dobrym pomyśle w idei i prowadzeniu.
Co znaczy dziś warez? Kiedyś to był ciekawy temat - niewiele osób miało dostęp do softu nieosiągalnego dla polskiej kieszeni. Sporo ludzi siedziało na modemach - crackerów było jak mrówków, kwitły grupy dyskusyjne i binarne, to miało wzięcie. Była jedyna słuszna wyszukiwarka cracków, do której dodawany był każdy serwis crackerski. Ludzie mieli tam polot, walczyli z "systemem", który odbierał im możliwość korzystania z softu nieosiągalnego dla przeciętnego Kowalskiego.
A teraz? Jest milion forów o warezie, milion o torrentach, co więcej ludzie, którzy tam przebywają nadal nie wiedzą skąd tak naprawdę biorą się relki, co to jest plik nfo, dlaczego jest taki ważny i co to są scenowe rary.
Dlatego kolejny taki serwis jak dla mnie nie ma duszy i tyle.


Po pierwsze muszę ci przyznać 98% racji wiele jest for warezowych(dużo nie ciekawych i padają)ale sa terz ciekawe i duże np D24 i inne ale nie o to chodzi:P
Co różni moje??
W zasadzie to nic i wiele (wiem ,że dziwnie to wytłumaczyć ale tak jest)
uważam ,że moje forum ma sens ponieważ dbam o nie nawet jak było już na skraju upadku to się podniosło teraz udało mi się załatwić uploadera (zysk ok 60gb) dzięki temu nauczyłem się w drobnym stopniu modyfikować styl itd ,ogólnie coś majsterkować wiadomo ,że jak ktoś nie ma wiedzy to jest jak jak jest.
Ale nie można się poddawać uważam i do póki będe mógł to prowadził te forum będę a poza tym uważam ,że dzięki takim stronom są zyski dla wytwórców filmowych itd (ale nie o tym temat:P)
Ale mam bardzo dobre przeczucia ponieważ jestem wytrwały cierpliwy i ogóle tak więc życzcie mi szczęścia :)
Może kiedyś spotkamy się na moim forum a nie będziecie wiedzieć nawet :P
(23.06.2009, 20:28)PAVIXION napisał(a): /.../
Ale mam bardzo dobre przeczucia ponieważ jestem wytrwały cierpliwy i ogóle tak więc życzcie mi szczęścia :) /.../

Wydaje mi się, że w ogóle nie zrozumiałeś tego, co napisałem, ale... życzę Ci powodzenia właśnie :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości