Dyskusje na temat MyBB 2.0

Założony przez  legend.

Spokojnie, to tylko moje dywagacje, a nie pewnik.
Jeżeli chcecie mnie traktować jak wróżbitę, to co najwyżej typu maciejowskiego ;)
lukasmd a coś na temat Laravel'a możesz napisać?
Wiesz dlaczego wybrany został właśnie ten FW, a nie jakiś dojrzalszy, propagujący dobre praktyki?
Sądzę, że na ten temat mogliby więcej powiedzieć Destroy666 lub Devilshakerz.
O ile zechcą oczywiscie ;)
kulasart napisał(a):lukasmd a coś na temat Laravel'a możesz napisać?
Wiesz dlaczego wybrany został właśnie ten FW, a nie jakiś dojrzalszy, propagujący dobre praktyki?

A Laravel w tej kwestii jest jakiś gorszy? :P
Siper trudno nazwać go dojrzałym skoro wszystkie PR muszą przejść przez Taylor'a. Słowem One-man show (https://twitter.com/taylorotwell/status/...0188768257).

Stabilność a właściwie jej permanentny brak. Tak wiem wyszedł niby LTS. Ale co to za LTS, w którym są "kwiatki" w stylu:
artisan make:command
Super generator, który tworzy pliczek z klasą. Ktoś jednak zapomniał w dokumentacji dodać, że używanie go dla czystych instalacji 5.0+ mija się z celem, bo utworzona klasa rozszerza klasę Command. A takowa nie istnieje (chyba że ktoś dokonywał aktualizacji z 4.x.x): https://github.com/laravel/framework/issues/9225

Zero informacji o tym kiedy i dlaczego łamane jest/było BC.

Laravel świetnie nadaje się na szybkie projekty i do tego został stworzony. Nie znam żadnego dużego projektu, który byłby stworzony przy użyciu tego FV i był utrzymywany przez więcej niż 1-2 osoby.
kulasart napisał(a):Laravel świetnie nadaje się na szybkie projekty i do tego został stworzony. Nie znam żadnego dużego projektu, który byłby stworzony przy użyciu tego FV i był utrzymywany przez więcej niż 1-2 osoby.
Nie ma dużych projektów bo FW jest stosunkowo młody.
https://github.com/devisephp/cms -> tworzony przez 4 osoby.
Widzę że nadal MyBB wzoruję się na IPS :)

lukasamd napisał(a):Ja stawiam na to, że będą dwie wersje MyBB.
Jedna darmowa, a druga płatna.

To byłby bardzo dobry pomysł. każdy będzie mógł korzystać i ci bardziej wymagający jak również początkujący też się zadowolą :)
Wątpię... Tak jak już pisałem. Jeżeli powstaną dwie wersje, to będzie początek końca MyBB.
Pojawił się piąty wpis na blogu od zespołu pracującego nad 2.0, traktujący o kolejnych wdrożonych funkcjach, m.in. wygodniejszym sposobie aktualizowania avatarów i moderacji, wzbogacony o kilka zrzutów ekranu ze skryptu w obecnym stanie. Warto też podkreślić opublikowaną tam informację, iż do działania MyBB 2.0 będzie wymagana wersja PHP 5.5.9 lub nowsza ;)
No to niektóre fora będą musiały zmienić hosting w takim razie.
@LikeLoveHate: http://php.net/supported-versions.php 5.4 i tak zaraz wypada, więc standardem na hostingach powinna być wersja przynajmniej 5.5 (raczej 5.6 jako domyślna).
Standard standardem, ale niektóre hostingi oferują jeszcze 5.2.17 na wejściu, dlatego tak pisałem xD
Wersja 5.5 jeszcze długo nie będzie na hostingach standardem.
Za dużo jest starszego softu, który nie dałby rady.

Z awatarami kwestii nieco nie rozumiem, bo o ile dobrze sobie przypominam, to MyBB już teraz nam z palca robi to, co trzeba i nie musimy sięgać po zewnętrzny soft... no chyba, że ostro przegniemy. Dla porównania phpBB było i chyba nadal jest wieki do tyłu pod względem wygody.

No a to ukrywanie postów - cookies, czy coś innego?
lukasamd napisał(a):Wersja 5.5 jeszcze długo nie będzie na hostingach standardem.
Za dużo jest starszego softu, który nie dałby rady.
Nie miałem na myśli żadnego wymuszania tej i tylko tej wersji. Chodziło mi o możliwość wyboru 5.5/5.6 i starszych wersji.
LikeLoveHate napisał(a):No to niektóre fora będą musiały zmienić hosting w takim razie.
Jeśli nie udostępnia jeszcze PHP 5.5 lub 5.6, najlepiej wynieść się stamtąd jak najprędzej, niezależnie od wymagań MyBB.

lukasamd napisał(a):Z awatarami kwestii nieco nie rozumiem, bo o ile dobrze sobie przypominam, to MyBB już teraz nam z palca robi to, co trzeba
Głównie chodzi o zmiany UX - drag&drop i przycinanie wybranego fragmentu.

Cytat:No a to ukrywanie postów - cookies, czy coś innego?
Prawdopodobnie tak; będzie to rozszerzenie funkcji ignorowania wszystkich postów wybranych użytkowników by ułatwić przeglądanie wątków.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości