Dyskusje na temat MyBB 2.0

Założony przez  legend.

No i o ile pamiętam, są też niezłe tutoriale na youTube, jeśli ktoś nie lubi się uczyć z podręcznika/dokumentacji.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Muszę się poduczyć w jakimś frameworku w końcu, bo na czystym PHP daleko nie zajadę, a skoro już nawet w MyBB będzie to czas najwyższy :D
Laravel jest naprawdę spoko. Przynajmniej w opinii takiego amatora PHP jak ja.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Zgadzam się, według mnie Laravel jest taką nową siłą w świecie frameworków PHP. Powinien przypaść do gustu zarówno tym, którzy nigdy nie mieli do czynienia z wyższym programowaniem, jak i osobom z wieloletnim doświadczeniem np. w Zendzie czy Symfony :)
Nowe info o MyBB 2.0

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać c:
Kolejne informacje o MyBB 2.0 :)
http://blog.mybb.com/2015/05/30/2-0-dev-post-3/
Kolejne info :)

http://blog.mybb.com/2015/07/01/2-0-dev-post-4/
Wszystko ładnie, pięknie tylko dlaczego Laravel ?! Dlaczego nie FW, który tworzony jest w 99% przez jedną osobę ignorującą podstawowe zasady programowania?

Inną kwestią są zamknięte prace nad owa wersją 2.0. Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego development jest ukryty przed nami?
kulasart napisał(a):Inną kwestią są zamknięte prace nad owa wersją 2.0. Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego development jest ukryty przed nami?
http://community.mybb.com/thread-172723-...pid1167712
Cytat: It's being held back right now because it's not ready for the public yet. When it's ready for the public to enjoy and give feedback on, we'll release its Alphas/Betas.
Kiepski argument za tym aby ukryć cały development.
Im szybciej udostępnią kod, tym szybciej dostaną rzeczony feedback. Teraz nikt im (developerom) go nie daje.
Aktualnie nie potrzebują feedbacku, tylko spokoju przy tworzeniu,
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Ja stawiam na to, że będą dwie wersje MyBB.
Jedna darmowa, a druga płatna.

Dlaczego tak twierdzę? Czy LGPLv3 aż tak bardzo im wadziło?
Czyli darmowa będzie okrojona albo bez wsparcia. Idealne rozwiązanie... -.-'
Widocznie nie ma już miejsca na projekty OpenSource. AQQ przeszło na abonament, Ubuntu sprzedało się M$, więc teraz pora na MyBB, które miało być darmową alternatywą IPB. Ehh!
lukasamd napisał(a):Ja stawiam na to, że będą dwie wersje MyBB.
Jedna darmowa, a druga płatna.
Dlaczego tak twierdzę? Czy LGPLv3 aż tak bardzo im wadziło?
LikeLoveHate napisał(a):Czyli darmowa będzie okrojona albo bez wsparcia. Idealne rozwiązanie... -.-'
Widocznie nie ma już miejsca na projekty OpenSource. AQQ przeszło na abonament, Ubuntu sprzedało się M$, więc teraz pora na MyBB, które miało być darmową alternatywą IPB. Ehh!
Spokojnie ;) Projekt nie potrzebuje takich rodzajów źródeł utrzymania, a wszyscy członkowie zdają sobie sprawę, że praca nad MyBB nie przyniesie im bezpośrednich korzyści finansowych i mimo wszystko są w stanie poświęcić na to czas (w ramach możliwości - stąd powściągliwość w przewidywaniu konkretnych terminów).
lukasamd napisał(a):Ja stawiam na to, że będą dwie wersje MyBB.
Jedna darmowa, a druga płatna.
Dlaczego tak twierdzę? Czy LGPLv3 aż tak bardzo im wadziło?
Są duże szanse że obrano kurs jakim podąża discourse.
Kod jest otwarty, ale ważne funkcjonalności/poprawki trzeba albo samemu napisać albo zapłacić, żeby team się nimi zajął w definiowalnym czasie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości