Dyskusje na temat MyBB 2.0

Założony przez  legend.

@up
Najważniejsze, żeby MyBB 2.0 miało style w plikach, a nie w bazie danych, bo to jest porażka...
Ale, żeby była nadal możliwa ich edycja z poziomu ACP, jak jest to w przypadku WordPressa. To naprawdę jest bardzo wygodne, bo mogę pracować na danym stylu poza domem bez potrzeby instalacji klienta ftp.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Zgadzam się z tobą, ACP ma dużo możliwości, ale fajnie jakby poszło jeszcze bardziej je rozbudować.
Lecz czasem Ci "nowi" mają problem z całym MyBB można by jakoś to bardziej rozszerzyć, żeby nowicjusze i inni mieli łatwiejsze i prostsze zapoznanie się z tym skryptem.
+ z tego co wyczytałem na mybb.com
To dużo ludzi mówi właśnie o tym HTML5 oraz Yii, że to będzie wprowadzone. Jest duzo uwag co do User CP oraz poprawek.

Miejmy nadzieję, że twórcy nas nie zawiodą ;)
jak dla mnie to w tym skrypcie jest wszystko czego potrzeba a nawet jeśli czegoś brakuje to bardzo łatwo można to zainstalować
(09.11.2012, 16:23)Siper napisał(a): @up
Najważniejsze, żeby MyBB 2.0 miało style w plikach, a nie w bazie danych, bo to jest porażka...
A niech będą w bazie, to nie problem. Byle były jakoś keszowane.
Serwery CS REKSIO:))
(14.11.2012, 22:04)wujas napisał(a):
(09.11.2012, 16:23)Siper napisał(a): @up
Najważniejsze, żeby MyBB 2.0 miało style w plikach, a nie w bazie danych, bo to jest porażka...
A niech będą w bazie, to nie problem. Byle były jakoś keszowane.

Racja, w sumie to powinienem napisać "Najważniejsze, żeby MyBB 2.0 miało normalne cache'owanie styli" :P
Jeśli będą jechać na Twigu to nie ma problemu - Twig "kompiluje" szablony do zoptymalizowanych klas PHP.
@Riess:
A są może jakieś względnie aktualne testy porównujące wydajność Twiga z innymi systemami szablonów? Kiedyś widziałem jeden lub dwa, ale chyba była testowana stara wersja, bo np. Smarty 3 go zjadał.
Ja wiem, to nie to samo, ale sądzę, że też trzeba jakoś wyważyć możliwości-skomplikowanie - w Smarty jest nieźle nawet gdy użyjemy go tylko do separacji nie używając żadnych z pozostałych jego możliwości, takich jak chociażby filtry. W obu z nich wykorzystywanie na max. to w zasadzie poznawanie nowej składni, opcji itd.... dla samych templatek dla mnie bez sensu.

Wiem, wlazłem na inny temat...
"There are three kinds of lies: Lies, damned lies, and benchmarks."

Najaktualniejszy jaki sobie przypominam jest tutaj:
http://rodneyrehm.github.com/php-templat...tests.html

Jestem zdania że to czy system szablonów na stronę zje 2M czy 2.5M pamięci jest bez znaczenia jeśli nie będzie wąskim gardłem - jak ruch na forum skoczy, prędzej klęknie baza danych, dławiąc się na zapisie do tablicy z userami online bądź przy joinach tablic postów i userów. Twig przytył w featuresy, ale nie zauważyłem aby to powodowało jakieś problemy z wydajnością.

Twig ma trzy zalety:

Jego i tak duża popularność rośnie w astronomicznym tempie.
Popularność przekłada się na liczbę know-howów i źródeł w sieci oraz koszt pracy przy szablonach.


Ma składnie inspirowaną szablonami Django.
Duży plus, bo silników szablonów inspirowanych Django jest kilka dla różnych technologi - ułatwia to webdezajnerom przesiadanie się na inne platformy.


Jest prościutki do rozszerzania o własne funkcje i filtry.
Jeśli nie chcesz, nie musisz się nawet bawić w pisanie rozszerzeń, możesz wsadzić w szablon helper będący zwyczajną klasą PHP.


Inna sprawa że kombajn do obsługi szablonów w projekcie pokroju MyBB jest zwyczajnie must-havem - choćby po to aby uniknąć sytuacji phpBB3 w którym system szablonów zwyczajnie narzuca określony wygląd forum, zaś próba jego zmiany wymusza fork kodu.
Kiedy będzie wiadomo z jaką datą zostanie wydana ta wersja?
Panie, nie ma jeszcze 1.8. Dopiero nad nią trwają prace. 2.0 to do dopiero odległe plany...
(27.11.2012, 18:43)Matslom napisał(a): Panie, nie ma jeszcze 1.8. Dopiero nad nią trwają prace. 2.0 to do dopiero odległe plany...

No tak wiem że jeszcze nie ma 1.8 ale po prostu jestem ciekawe jak w teorii może się to rozłożyć czy uda im się to zrobić w połowie kolejnego roku czy później?
2.0 to duże zmiany, więc wątpię. Może za jakiś rok. Komu się spieszy? Najpierw niech pojawi się 1.8 i wtedy będzie można rozmyślać kiedy będzie kolejna wersja.
Właśnie o to chodzi bo 2.0 będzie z pewnością przełomem w tym skrypcie :) Dlatego zapewne gdy zbliżymy się do tej wersji będzie bardzo oczekiwana przez wszystkich userów mybb :)
Wcale niekoniecznie będzie takie oczekiwane. Najprawdopodobniej będzie wiązać się z koniecznością bolesnej migracji, w której utraci się sporo funkcji z pluginow, skórkę, oraz część ustawień. Oczywiście można wierzyć że MyBB 1.8 to pomost, ale to nie ma większego sensu biorąc pod uwagę fakt, że ciągle czekają na premierę nowego Yii.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości