Dyskusje na temat MyBB 2.0

Założony przez legend.

Dobra a gdzie znajdę do pobrania MyBB 1.8 do testów, trzeba się przygotować do tak sporej aktualizacji ?
TaniDedyk.pl
(14.07.2012, 19:41)Kris_ napisał(a): Dobra a gdzie znajdę do pobrania MyBB 1.8 do testów, trzeba się przygotować do tak sporej aktualizacji ?

Nie wiem czy tylko piszesz, by pisać, czy nie umiesz używać choćby bloga MyBB ;) http://blog.mybb.com/

A tak poza tym: https://mybboard.pl/mybb-1-8-co-z-nowa-wersja/
Wiesz co ostatnio tam tych screenów nie było, po tym haku, a już widzę nowy wątek o MyBB 1.8, zrobiony zapewne tylko po to by dać opinii info nic się nie stało, pracujemy, a prawda jest taka że to powtórzenie starego newsa i tyle, po haku są do tył, to rozumiem, ale profesjonalizmem bym tego nie nazwał.
@Kris_:
Oni działają hobbystycznie, za darmo... nie wiem czy kiedykolwiek robiłeś coś przy jakimś większym projekcie, ale po Twoich słowach sądzę, że nie. Nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele problemów pojawiło im się po ataku, jak wiele musieli sprawdzić / zmienić / skonfigurować. Prace nad 1.8 i 2.0 raczej na pewno wtedy w ogóle nie trwały, bo na bank nawet ich wewnętrzne narzędzia do pracy nad projektami nie były dostępne (i przed sprawdzeniem wszystkiego ich włączanie też nie miało sensu).
Stało się, trudno. Ale czy jest sens tak na nich naskakiwać? Nie ma, bo im za ich pracę nie płacisz, a z niej korzystasz. Zresztą, przy wypuszczeniu chociażby 1.8 (nie mówiąc już o 2.0) będziesz miał tyle problemów z aktualizacją, że sam pożałujesz swojego aktualnego pośpiechu :)
Mylisz się nigdzie nie napisałem za na nich naciskam, rozumiem robią to za free, ale bezpieczeństwo to coś czego niewolno lekceważyć, masz forum o bezpieczeństwie komputerowym, a zniechęcasz mnie do aktualizacji skryptu do nowej wersji, która z pewnością podnosi poziom bezpieczeństwa. A co od problemów, jest coś takiego jak localhost do testów, i za przeproszeniem, ja zanim coś zrobię na serwerze zawsze testuję to na localhoście, a problemy to nie problem, po to jest to wsparcie by walczyć z problemami, po to masa ludzi udziela się na supportach też za darmo by komuś pomóc zwalczać problemy. Jeśli się coś tworzy trzeba być otwartym na krytykę, i wyciągać z niej wnioski na nową lepszą przyszłość, inaczej jest się nikim.
Ja nie zniechęcam do aktualizacji, bo ta jest zawsze zalecana - wtyczki które robię również nie zachowują zbyt długiej kompatybilności wstecz, po to, abym nie musiał babrać się z dostosowywaniem kodu, oraz po to, aby zachęcić do aktualizacji użytkowników (czy to skuteczne czy nie, tego nie wiem).
Po prostu w poprzednim Twoim poście widzę zarzuty i nie bardzo rozumiem, na jakiej są one podstawie / do czego tak naprawdę się odnoszą. Nie śpieszmy się tak z nowymi wersjami, lepiej nieco później, ale dopracowane, zamiast zaraz wydawać np. 1.8.1 bo coś zostanie skopane. Efekty pośpiechu widać chociażby w ostatniej wersji 1.6.8 - na szybkiego zrobiono niektóre tickety tak, że trzeba było im zgłosić zupełnie nowe, naprawdę bzdurne błędy których nie było wcześniej... Ty jako administrator forum i tak będziesz miał okazję do tego, aby nad tym poślęczeć - czy to na localu, czy remote, nie ma znaczenia. Chodzi po prostu o to, że nie rozumiem, skąd ten pośpiech :)
Po co drugi raz wstawiać tego samego newsa o1.8, skoro niema tam nic nowego, gdzie tu logika i sens, no gdzie ?
Dodali kilka szczegółów + "dali znać", że atak ich nie złamał i pamiętają o 1.8?
Ja tak bym to rozumiał.
Niema co dalej tego tematu kopać, bo się zakopiemy. Ale moim zdaniem to taki trochę piar, ale dobrze że chłopaki coś robią. Ostatnio Mybb jest jak ipb tylko za free, ale wydajność to kluczowa kwestia którą muszą poprawić, bo na serio kombajn ssie.
Witam, przepraszam z góry za odkop, lecz mam dość ważne dla mnie pytanie.
Jaka jest według was orientacyjna data (okres) wydania MyBB 2.0?
Pozdrawiam, Kamil.
Nie można tego określić z dwóch powodów:
1) Do tej pory nie pojawiła się nawet wersja MyBB 1.8.
2) MyBB 2.0 ma być napisane przy użyciu Yii 2.0, który też jeszcze nie wyszedł.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Czyli jeśli to Yii 2.0 nie wyszło, znaczy to że nie rozpoczęli jeszcze prac nad skryptem?

A co z wersją 1.8? Wiadomo coś więcej niż to co u was na blogu na głównej?
Tak, dokładnie to oznacza. Mybb 2.0 jest dopiero w fazie planowania, dodatkowo zespół jest aktualnie zajęty pracami nad MyBB 1.8.

Nie, nasz blog jest stale aktualizowany o nowości z bloga mybb.com. Jak mawia Blizzard: It's done when it's done.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Żenujące, skoro podstawa skryptu jeszcze nie ujrzała światła dziennego, to planowanie i upublicznianie zmian nowej wersji mija się z celem. Mam nadzieję, że MyBB 2.0 będzie na tyle dopracowane (jak wynika z ICH PLANÓW), że będzie mogło bezproblemowo stanąć równo ze skryptami płatnymi. MyBB Team to pracowity zespół, ale według mnie są zbyt mało kreatywni jeśli chodzi o widok forum ze strony zwykłego użytkownika. Świetne pomysły przedstawione w postaci pluginów powinni standardowo dodać do nowszych wersji. Pluginy oferują dużą funkcjonalność, ale ich instalacja (przynajmniej dla mnie) jest uciążliwa (co nie znaczy, że trudna) - dlatego stawiam na prostotę, mnogość funkcji, ciekawe dodatki prewbudowane do skryptu.
(08.11.2012, 19:24)Core napisał(a): Żenujące, skoro podstawa skryptu jeszcze nie ujrzała światła dziennego, to planowanie i upublicznianie zmian nowej wersji mija się z celem.

Zespół MyBB upublicznia zmiany, które mają wejść w MyBB 1.8, nad którym aktualnie pracują, więc o co ta napinka? :)

(08.11.2012, 19:24)Core napisał(a): Świetne pomysły przedstawione w postaci pluginów powinni standardowo dodać do nowszych wersji.
Wiemy na pewno, że w 1.8 pojawi się funkcja kosza, więc możemy przypuszczać, że do wersji 2.0 z pewnością zostaną dodane funkcjonalności, które okazują się przydatne i praktycznie niezbędne (dobrze by było, gdyby MyBB 2.0 zaoferowało nam, na przykład, udoskonalone i wzbogacone funkcje Google SEO).
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości