MyBB PL docenione przez użytkowników AdTaily

Założony przez DamYan.

Zobacz w Portalu - MyBB PL docenione przez użytkowników AdTailyW poszukiwaniu informacji o skuteczności reklamy zaglądnąłem na AdTaily, aby zobaczyć jak oceniany jest przez reklamodawców nasz serwis. Zostałem mile zaskoczony przez to, co zobaczyłem:

[Obrazek: mybbpl_adtaily-300x82.png]
Bardzo długo opierałem się reklamom w serwisie - widget AdTaily, po wielu bojach i polemikach, pojawił się dopiero rok temu: https://mybboard.pl/thread-5469.html
Dziś mogę stwierdzić, że MyBB PL odetchnęło i opłaca się z pomocą zysków z reklam, przy jednoczesnym zaufaniu ze strony reklamodawców (5 gwiazdek określa atrakcyjność serwisu, czyli popularność wśród klientów, determinowaną przez ilość kupionych reklam i powracających zadowolonych kontrahentów) i niskiej cenie boxów (0,60 PLN za dzień).
Jak myślicie - w jaki sposób można byłoby pozyskać dodatkowe fundusze np. na otworzenie hostingu?
TaniDedyk.pl
Świetna wiadomość. ;) To dowód na to, że wspólnie tworzymy wartościowy serwis, który potrafi się sam utrzymać. I pomyśleć, że wcale nie tak dawno temu wydawało się to niemal niemożliwe :)
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Hmm dodatkowym źródłem pieniędzy na otworzenie hostingu było by sprzedawanie gadżetów forum mybboard.pl
Myślę że UU i odsłon macie sporo więc może CPMprofit.com by Was trochę podtrzymał? ;) Płacą 10gr za 1000 zarejestrowanych u nich odsłon.
(31.08.2010, 02:01)DamYan napisał(a): Jak myślicie - w jaki sposób można byłoby pozyskać dodatkowe fundusze np. na otworzenie hostingu?</strong></p>
darmowego hostingu for mybb? Napewno z reklam nie uzyskacie odp. kapitału, nie wspominając już o miesięcznych opłatach.
Serwer linux( debian albo arch ) - darmowe ( php5, mysql itd )
Serwer sprzęt- tu zaczynaj się schody, zależy jak duży ma być ten hosting ( od 4 tysięcy do 15 tysięcy zł. )
Internet - coś ok 200 zł co miesiąc ( wszystko zależy od rozmiaru tego hostingu ) + Prąd

Potrzeba wam na start w zaoczności od tego jaki chcecie mieć hosting od 6 - 7 tysięcy wzwyż, plus comiesięczne opłaty za internet i za prąd.

Przydałaby wam się sponsor, jakaś firma, możecie tez rozwiązywać na zamówienie problemy z mybb ( tych co użytkownicy sami nie dadzą rozwiązać mimo waszej pomocy i chcą żeby ktoś zrobił to dla nich za drobna odpłatą) to samo się tyczy stylów i pluginów .

Na pewno początek jest trudny, ale potem będzie z górki, mybboard jest popularne to przyczyni się do szybkiego zwrotu kosztów z inwestycji, z reklam nie dacie rady, chyba że dodacie ich więcej ale to się mija z celem, reklama pod panelem usera w stylu tekstowym byłaby na pewno droższa od tej którą obecnie oferujecie.

Można ( chyba ) skorzystać z tego http://www.cfeu.pl/ europejskie fundusze, ale w to wątpię, jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
(31.08.2010, 15:50)legend napisał(a): Serwer linux( debian albo arch ) - darmowe ( php5, mysql itd )
Serwer sprzęt- tu zaczynaj się schody, zależy jak duży ma być ten hosting ( od 4 tysięcy do 15 tysięcy zł. )
Internet - coś ok 200 zł co miesiąc ( wszystko zależy od rozmiaru tego hostingu ) + Prąd
Chyba nie za bardzo się na tym znasz.
INTERNET w za 200 zł do hostingu? Tyle kosztuje 1 mb łącza w atmanie.
Przecież wiadomo że nikt nie będzie kupował serwera i hostował w domu bo to głupota, kupi dedyka/vps lub resellera i elo.
poza tym
Cytat:Serwer linux( debian albo arch )
Arch nie jest distro na serwery produkcyjne. Do tego używa się debiana/centosa/red hata/ubuntu s bo to są dystrybucje serwerowe.
Panowie, pytanie brzmiało: Jak myślicie - w jaki sposób można byłoby pozyskać dodatkowe fundusze np. na otworzenie hostingu?

Hosting jest tylko przykładem, więc nie skupiajcie się na nim przesadnie. Może macie za to inne pomysły, co MyBB PL mogłoby oferować swoim użytkownikom.
@legend: ja wątpię, aby ktoś teraz się z czymś takim porywał, bo do tego trzeba po prostu robić firmę. Znacznie mniejsze koszty to serwer dedykowany (zobaczcie, ile firm działa np. na kimsufi z OVH), a nawet kolokacja.

EDIT:
A co do Adtaily - bardzo dobrze, że klientom odpowiada :) Ja nigdy nie mogłem się do tych widgetów przekonać i utrzymuję własny serwis nieco inaczej, ale nie o to chodzi - grunt w tym, że są fundusze, aby działać na rzecz MyBB.
W jaki sposób pozyskać dodatkowe? Warto sprzedawać linki pozycjonujące i znaleźć sobie stałych klientów. U mnie się to sprawdza nad wyraz dobrze.
DamYan napisał 31.08.2010, 16:37:
Bo dam po łapach.
(31.08.2010, 16:34)DamYan napisał(a): Panowie, pytanie brzmiało: Jak myślicie - w jaki sposób można byłoby pozyskać dodatkowe fundusze np. na otworzenie hostingu?

Hosting jest tylko przykładem, więc nie skupiajcie się na nim przesadnie. Może macie za to inne pomysły, co MyBB PL mogłoby oferować swoim użytkownikom.
Więcej skutecznych reklam.
Adsense odpowiednio zoptymalizowane pozwala nieźle zarobić.
(31.08.2010, 16:38)wujas napisał(a): /.../
Więcej skutecznych reklam.
Adsense odpowiednio zoptymalizowane pozwala nieźle zarobić.

Podaj może bardziej konkretne przykłady optymalizacji - łatwiej mi będzie sobie to wyobrazić :E
To akurat trzeba robić pod każdy serwis. Jak dla mnie podstawa to:
nie inwazyjność
dobre wmieszanie w treść
zainteresowanie potencjalnych userów
(31.08.2010, 16:46)wujas napisał(a): To akurat trzeba robić pod każdy serwis. Jak dla mnie podstawa to:
nie inwazyjność
dobre wmieszanie w treść
zainteresowanie potencjalnych userów

No więc powiedz, jak by to mogło wyglądać w naszym serwisie :) Voila! Patrzysz na niego :D


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości