Banowanie i ostrzeżenia

Założony przez legend.

Zauważyłem ze niektóre osoby nagminnie usuwają stopki, do stylów, spolszczenia, i samego silnika, dlatego zgłaszam się do administracji z prośbą żeby takich delikwentów karać najpierw ostrzeżeniem, a dopiero potem banem.

-Dlaczego ?
-Twórca udostępnia swoją wiedzę za darmo wraz z poświęconym czasem, a jeśli ktoś tego nie szanuje i wywala stopkę, to jest złodziejem, i nie powinien dostawać pomocy na forum, bo nie jest w stanie docenić jak ta stopka jest ważna dla twórcy, to jedyne co chce w zamian za swoją ciężką pracę.

Co do tłumaczenia to widzę że stosujecie już takie metody Lista zablokowanych kont - Post #37931

Chciałbym żeby tyczyło to się też stopki MyBB i autora stylu, musimy docenić pracę innych a nie ją kraść. :blush:

TaniDedyk.pl
Heh, co do samego autorstwa skryptu - licencja pozwala na usuwanie stopki.
Co prawda MyBB.com zastrzeża sobie brak supportu w przypadku jej usunięcia, ale z tego co pamiętam (gdy byłem tu ekipianinem) to na tym forum żadnych wytycznych co do pomocy w przypadku jej braku nie było. Co do stylow to myślę, że ekipa MyBB PL nie jest od tego, żeby ustalać i karać za brak wpisanego autorstwa. Trzeba by ustalać autora, pisać do niego czy dany człowiek miał prawo do usunięcia, etc.
Sprawa jest prosta. Nie jesteśmy organizacją stojącą na straży praw autorskich. Nie reprezentujemy nikogo więcej, jak nas, czyli MyBBoard.pl.

Jeśli ktoś łamie postanowienia licencji naszej paczki językowej - karzemy, dochodzimy swoich praw, z pełną stanowczością i skutecznością.

Support MyBB w Polsce nie może występować jako adwokat twórców stylów, pluginów, spolszczeń, czy nawet samego MyBB. Możemy potępiać niegodne zachowania, zajmować stanowisko w dyskusji, piętnować, ale na tym rola MyBB PL się kończy.

Dlatego nie będziemy banować za to, że ktoś usunął ze stopki MyBB.com. Twórcy, jak wspomniał Victor, napisali jasno - nie będziemy pomagać bez stopki. My z kolei mieliśmy zgryz czy pomagać administratorom warezowych forów...

Mimo wszystko wydaje mi się, że jesteśmy tutaj po to, by wspierać się w zmaganiach ze skryptem MyBB, tworzyć społeczność. Dlatego uważam, że trzeba być elastycznym.
Do opieki medycznej ma takie samo prawo zarówno pijaczyna, jak i sam prezydent. Jednego i drugiego łączy to, że potrzebują pomocy.

Podobnie jest z użytkownikami MyBB PL. Jedni są bardzo wdzięczni, inni mniej, jedni nas nienawidzą za zasady, inni chętnie ich przestrzegają, jedni cenią naszą pracę, inni ciągle są zniesmaczeni każdym krokiem, jedni rzucają datki i wspierają nas, inni tylko zasysają, wykorzystują dobra nie dając nic w zamian.

Wszystkim jednak, bez różnicy, staramy się pomagać, oczywiście w miarę możliwości. Kolejne ograniczenia w postaci banowania "za stopkę' wg mnie dadzą odwrotny skutek od zamierzonego.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości