Horoskopy, wróżki i inni przepowiadacze przyszłości

Założony przez  DamYan.

Żyjemy w nieciekawych czasach - to chyba wszyscy wiemy. Nie pomagają już Kury z zaśpiewem "znowu mam doła, znów pragnę śmierci" :)
Szukamy więc odpowiedzi na pytania egzystencjonalne i zapędzamy się... do rubryk z horoskopami, do kanciap wróżek itp.

Czy wierzycie w przepowiednie, numerologie? Czy rzeczywiście warto wierzyć i brać je pod uwagę? Macie już jakieś doświadczenia?

Podyskutujmy :)
Nigdy nie brałem pod uwagę horoskopów i tym podobnych przepowiadaczy. Oglądałem kiedyś na EzoTV (czy coś w tym stylu) wróżki, które odpowiadały na pytania. Dla mnie to naciąganie biednych i naiwnych ludzi - zupełnie jak codzienne SMSy o treści "Wygrałeś, ale wyślij kolejnego smsa...".

No cóż, taka słabość ludzka. Są ciekawi przyszłości i chcą sprawdzić, czy to całe wróżenie jest prawdziwe. Jednym się spełni, drugim nie - ot przypadek ;)
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Ja osobiście nie wierzę w takie 'cuda' ;) Ale jest małe prawdopodobieństwo, że to się spełnia. Moja ciotka w gazecie wyczytała, że niedługo będzie miała niespodziewany wzrost kasy w portfelu - a tydzień później (w urodziny) znalazła pracę, choć szukała jej już dość długo. ;)

A czarodzieje, kryształowe kule, jasnowidze i inni tym podobni dla mnie po prostu mówią co im na język przyjdzie ;)
Ja wierzę w takie sprawy (od dłuższego czasu interesuję się ezoteryką), oczywiście jeśli są robione przez prawdziwe, doświadczone osoby a nie naciągaczy ;)
Horoskopy zawsze mi się pokrywają. Kiedyś myślałem że to faktycznie jakiś kit, ale to dość dziwne jeśli od 5 lat każdy horoskop jakoś mi się pokrywa z rzeczywistością. Hm.
Serwery CS REKSIO:))
(27.08.2010, 12:42)albatros napisał(a): Ja wierzę w takie sprawy (od dłuższego czasu interesuję się ezoteryką), oczywiście jeśli są robione przez prawdziwe, doświadczone osoby a nie naciągaczy ;)

A czy mógłbyś mi wyjaśnić na czym polega wykształcenie w tym kierunku? Jak określić, czy nie ma do czynienia z naciągaczem? Przecież chyba nie ma szkół na ten temat, nie ma też wiarygodnych autorytetów.
Osobiście nie wiem na prawdę co o tym sądzić. Ponieważ jeszcze do niedawna uważałam horoskopy, wróżki i tym podobne za stek bzdur, ale ... niedawno udałam się do tak dla zabawy do pewnego człowieka, który podobnież umie przepowiadać przyszłość... i pewnie w dalszym ciągu bym była przeciwko przepowiedniom. Ale stałą się rzecz dziwna :P Wszystko co powiedział ten facet zaczęło się spełniać... Chociaż ponoć człowiek mimowolnie dąży do spełnienia tego co usłyszał :)
Na początek źródełko:
Cytat:Baba Vanga, właściwie Vangelia Pandeva Dimitrova, urodziła się w 1911 roku w Strumicy na trenie dzisiejszej Bułgarii. Była jasnowidzem, który w czasie swojego ziemskiego żywota pomagała ludziom, a także przepowiedziała wiele zdarzeń, z których część się sprawdziła.

Z jej osobą związana jest pewna historia, w której jest mowa o huraganie, który wysoko ją uniósł,a później zrzucił na ziemię. Przez pewien czas poszukiwano jej. Kiedy już została odnaleziona, jej oczy były zalepione piaskiem w wyniku czego straciła wzrok.



Sama o swoich zdolnościach mówiła, że pochodzą od stworzeń o bliżej nieokreślonym pochodzeniu, które przekazują jej wiedzę na temat otaczającego ją świata i ludzi. Życie ludzi ukazywało się jej przed oczami i mogła powiedzieć co się z nimi stanie. Twierdziła, że rozmawia z ludźmi, którzy żyli setki lat temu i przekazywały jej informacje dotyczące innych ludzi.

Niechętnie wypowiadała się na temat przyszłości. Podczas którejś z rozmów powiedziała, że za około 200 lat ludzie skontaktują się z istotami pozaziemskimi, które żyją już na ziemi.

Przepowiedział bardzo wiele, jednak część jej wizji się nie sprawdziło lub zostało źle przetłumaczonych. Twierdziła, że darem jasnowidzenia Bóg wynagrodził jej ślepotę: - On pozbawił mnie ludzkiego wzroku, ale dał mi inne oczy, bym zobaczyła świat widzialny i niewidzialny.

Wśród jej bezbłędnych wizji znalazły się m.in. dojście do władzy Hitlera i początek drugiej wojny światowej, pojawienie się na scenie politycznej Michaiła Gorbaczowa, rozpad ZSRR, katastrofę w Czarnobylu, zatopienie okrętu Kursk, wojnę w Nikaragui oraz Libanie, ataki na WTC, śmierć cara Bułgarii Borysa III, Praską Wiosnę.

Vanga miała też także inne, choć mniej wiarygodne jasnowidzenia, głównie z uwagi na jej dość silne koneksje z siłami politycznymi Bułgarii, przez co można je poddawać w wątpliwość. Ona po prostu mogła znać pewne fakty.
- śmierć cara Bułgarii Borysa III
- dojście komunistów do władzy w Bułgarii
- Praska Wiosna w 1968 roku

Kobieta ta, przepowiedziała losy ludzkości wybiegając 3000 lat w przyszłość. Niektóre z jej przepowiedni brzmią śmiesznie i niedorzecznie, inne mogą zainteresować. Wierząc wizji Baby Vangi 10 listopada tego roku wybuchnie III wojna światowa, która potrwa do 2014 roku. Innymi przyszłymi zdarzeniami są m.in.:


2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.
2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.
2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.
2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.
2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzłumańska".
2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.
2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.
2076 - "Bezklasowe społeczeństwo" (Komunizm powraca?).
2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.
2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!
2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.
2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).
2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.
2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.
2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.
2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".
2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".
2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.
2170 - Wielka susza.
2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.
2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.
2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.
2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.
2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.
2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.
2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.
2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.
2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.
2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.
2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".
2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.
2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".
2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.
2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.
2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.
2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.
2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.
2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.
2371 - Wielki głód.
2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.
2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.
3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.
3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.
3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata - przyp. ja).
3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.
3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.
3815 - Koniec wojny.
3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.
3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.
3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.
3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.
4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.
4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.
4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.
4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.
4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.
4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.
5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.
5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.
5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

Co o tym sądzicie?
Ciekawe, ale moim zdaniem nieprawdziwe. Jak można znowu przewidzieć co się stanie za 3000 lat?
Nie wiadomo, czy wtedy w ogóle ziemia będzie istnieć. Nie mówię o żadnym końcu świata, tylko o zaniedbaniu ludzkim.

Jakoś nie widać tej wojny, która miała się rozpocząć wczoraj. ;)
Może i coś w tym jest, ale ja w to nie wierzę.
Już jeden koleś przewidywał nam przyszłość na blogu wiemcobedzie.onet.pl (usunął), gdzie pisał różne rzeczy (jak on to nazwał - prorocze sny) w 2007 roku, że zginie dużo osób w katastrofie samolotu (sprawdziło się), że zawali się jakaś kopalnia (sprawdziło się również), oraz że spłonie hotel (także się sprawdziło) - w to bym prędzej uwierzył, bo jednak jakieś potwierdzenie jest.
Ciekawy by był z tego film! ;]
Heh, kto w to uwierzy?
Wojna już się zaczęła? Nie wiedziałam xD
Nie wierze... :D
Sorki jak "odkopuje" wątek, ale nie mogłam się powstrzymać jak zobaczyłam tytuł. :D

Więc tak:
Nienawidzę wróżb itp.
Jak się wierzy w Boga to się wierzy!
Według mnie wróżby to grzech.
Bo tylko Bóg wie to, co ma być i koniec!
I to jest moje zdanie :)
Zafina, nie przesadzaj, nie dlatego dostaliśmy wolną wolę od Boga by narzucać sobie granice i bariery oraz umysł z logicznym myśleniem i umiejętnością przewidywania zdarzeń.


A co do tematu wątku: ja sama mam mieszane uczucia co do wróżb, jakoś nie specjalnie w nie wierzę. Ale jeżeli chodzi o horoskopy to potrafią czasami mi się sprawdzić.


Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Jak poznałem koleżankę to zerknąłem co prawda na horoskop ale to bzdury i nie prawda :( (na moje nieszczęście) - po prostu szukałem takiego umocnienia i pomogło no ale aż do decyzji ;P
(05.01.2011, 14:37)Blue napisał(a): Zafina, nie przesadzaj, nie dlatego dostaliśmy wolną wolę od Boga by narzucać sobie granice i bariery oraz umysł z logicznym myśleniem i umiejętnością przewidywania zdarzeń.


Blue, każdy ma inny gust!
Np. Ja lubię czarny a ty niebieski!
I nie narzucaj mi innych poglądów na życie, dobrze?
Bardzo cię o to proszę...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości