[S] Konwersja SMF 2.0RC3 na MyBB 1.6

Założony przez  Mystical007.

Kilka szczegółów o moim forum:
nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: Simple Forum Machines 2.0 RC3
wersja skryptu MyBB: 1.6
adres forum: mmorpgcom.pl
firma hostingowa: proserwer.pl
opis problemu:

Chciałem prze konwertować forum z smf na mybb, więc wrzucam folder convert do public_html i gdy wchodzę w mmorpgcom.pl/convert wywala mi błąd:

Warning: require_once(/home/mmorpg/public_html/inc/config.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mmorpg/public_html/convert/index.php on line 42

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/mmorpg/public_html/inc/config.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/mmorpg/public_html/convert/index.php on line 42

o co kaman?

Zainstalowałem teraz wer. 1.4 bo przeczytałem że wasz migrator tylko do tej wersji działa
i dalej to samo ;/
Jakoś nie bardzo widzę, abyś miał wrzucone pliki MS czy MM tutaj: http://mmorpgcom.pl/convert

Te błędy mówią tylko, że nie ma takiego pliku :)
bo to usunąłem... ściągam teraz phpBB3 by na nie przekonwertować, a następnie na mybb. Da się tak?


Można przekonwertować odrazu do mybb 1.6? z silnika SMF 2.0 RC3
(26.08.2010, 21:59)Mystical007 napisał(a): bo to usunąłem... ściągam teraz phpBB3 by na nie przekonwertować, a następnie na mybb. Da się tak?


Można przekonwertować odrazu do mybb 1.6? z silnika SMF 2.0 RC3

Wg MyBB.com - tak, ponieważ nowy Merge System: http://www.mybb.com/downloads/merge-system obsługuje SMF 2.0.
Ale wcześniej jak zainstalowałem mybb 1.6 i chciałem użyć konwertera to wywalił mi błąd :/
(26.08.2010, 22:05)Mystical007 napisał(a): Ale wcześniej jak zainstalowałem mybb 1.6 i chciałem użyć konwertera to wywalił mi błąd :/

Której wersji konwertera używałeś? Naszego Migratora? Czy najnowszego Merge System? Co się przekonwertowało, a co nie? Jak przebiegała konwersja, jakie pojawiły się błędy?

Podajesz za mało szczegółów :sciana:
Merge System z mybb.com. I nic się nie przekonwertowało... wszedłem w mmorpgcom.pl/convert i wywalił błąd który przedstawiłem w 1 poście tego wątku.

Zainstaluję od nowa mybb 1.6 i sam zobaczysz :)

Zainstalowałem mybb 1.6 i wrzuciłem merge system z mybb do public_html'u i gdy wchodzę w mmorpgcom.pl/convert to wywala błąd:

Warning: require_once(/home/mmorpg/public_html/inc/config.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mmorpg/public_html/convert/index.php on line 42

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/mmorpg/public_html/inc/config.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/mmorpg/public_html/convert/index.php on line 42


mybb mam zainstalować do tego samego folderu co smf?
Przeczytałeś może tę instrukcję: http://wiki.mybb.com/index.php/Running_the_Merge_System

Bez tego ani rusz, bo wydaje mi się, że wszystko robisz źle...
zrobiłem zgodnie z instrukcją... ale się zjeb*** wszystko
efekt: mmorpgcom.pl
DamYan napisał 26.08.2010, 23:58:
Nie przeklinaj...
Nie za bardzo rozumiem, bo forum jest zamknięte. Poza tym - czy robiłeś konwersję na "żywym organizmie"?
dobra zainstalowałem od nowa forum i usunąłem pliki smf'a, mogę przenieść użytkowników i posty z bazy smfa na bazę mybb?
Tak, możesz.
Będą krzaczki?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości