Wywiady z Ekipą: Damian 'DamYan' Moskalski

Założony przez  DamYan.

Zobacz w Portalu - Wywiady z Ekipą: Damian 'DamYan' Moskalski[Obrazek: 7304e24364e0e0b1cae6052f71d5b1dd.jpg]

Rozpoczynamy cykl wywiadów z Ekipą MyBB PL! Na pierwszy strzał - oczywiście - Admin Główny.

1. Opowiedz krótko o sobie (jak się nazywasz, co porabiasz na co dzień, ile masz lat etc.).

Nazywam się Damian Moskalski, na MyBB PL występuję pod nickiem DamYan. Na co dzień budzę grozę wśród użytkowników MyBBoard.pl (śmiech) Mówiąc jednak poważnie - na co dzień jestem managerem krakowskiego Klubu Studio, zajmuję się organizacją koncertów i imprez okolicznościowych. Poza tym (na razie nieskutecznie) próbuję zakończyć studia, ponieważ... bycie 28-letnim żakiem przestaje mi już odpowiadać.



2. Jak trafiłeś do Ekipy MyBB i czym zajmujesz się na MyBB PL?

Dokładnie nie pamiętam jak trafiłem do Ekipy. Kiedyś prowadziłem małe lokalne forum, dla LANowej ludności z mojej sieci. Szukałem darmowego skryptu, który spełniłby moje oczekiwania i był elastyczny w zakresie stylu, czy modyfikacji. Tak trafiłem na MyBB, w którym zakochałem się z wzajemnością od pierwszego kliknięcia. Zacząłem grzebać w sieci, by znaleźć polski support i trafiłem na forum mybb.cal.pl, wtedy prowadzone przez pagenoare i bryna. Jako, że prężnie rozwijałem swoje forum - mnóstwo czasu spędzałem na szperaniu w kodzie, instalacji pluginów, zmaganiu się z przeciwnościami losu i ograniczeniami skryptu. To pozwoliło mi mocno zintegrować się z Ekipą forum: pisałem dużo, zawsze starając się, by było treściwie.
Niestety ówczesny support zaczął dopadać kryzys braku pomysłu na zarządzanie i dalsze losy serwisu, dlatego postanowiłem przejąć inicjatywę. Pierwszym wyróżnieniem był zdaje się Super-Mod. Zaprowadzałem porządki, pisałem regulaminy etc, etc, aż któregoś dnia... zostałem adminem ;) Podczas tych trzech lat z MyBB PL wiele się zmieniło, ja także. Cieszę się, że mogę zarządzać tak prężnie rozwijającym się serwisem i stać na czele świetnej Ekipy.

3. Czym się interesujesz poza MyBB?

Całe życie towarzyszy mi muzyka i to była zawsze jedna z moich największych pasji. Oprócz tego, lubię grzebać się w szeroko pojętej informatyce. Uważam, że w każdej szkole, czy podstawowej, gimnazjum, czy średniej powinien być taki przedmiot jak psychologia, czy filozofia. Sam liznąłem trochę obydwu i myślę, że świat ludzi i procesy zachodzące między nimi byłyby łatwiejsze do zrozumienia, gdyby już od wczesnych lat uczono rozumieć człowieka oraz rozwijać tę wiedzę. Dlatego staram się we własnym zakresie pogłębiać tę wiedzę.
Lubię dziennikarstwo w nie do końca czystej formie, bieganie z mikrofonem po scenie, ku uciesze zgromadzonych i dobrą zabawę w gronie przyjaciół.

4. Co chciałbyś robić w przyszłości?

Dobre pytanie. Poczekam aż przyszłość przyniesie na nie odpowiedź i wtedy... powiem coś więcej (śmiech). Na najbliższe parę lat na pewno w planach mam rzeczy mocno standardowe - zostać szczęśliwym mężem i ojcem, nadal rozwijać się w branży menagersko-muzyczno-dziennikarskiej, założyć własną firmę i na koniec... mieć więcej czasu dla siebie i mojej przyszłej żony.

5. Twoje największe marzenie to...

Polecieć w kosmos, dotknąć gwiazdy, oglądać z bliska warkocz komety.

6. Niesmak i zażenowanie vs coś ciekawego i interesującego - co ostatnio wywołało u Ciebie tego typu uczucia?

Łatwiej powiedzieć co mnie zniesmaczyło, ponieważ nie dało się nie krzywić widząc to, co działo się w sprawie tzw. "akcji krzyż". A co zaciekawiło/zainteresowało? Lakonicznie powiem, że otaczający mnie świat wraz z pierwiastkiem ludzkim.

7. Skoro czynnie działasz w kulturze, opowiedz czego aktualnie słuchasz, jaki film wg Ciebie warto obejrzeć, a może... grałeś w ciekawą grę?

Zawsze lubiłem słuchać składanek Marka Niedźwieckiego - Smooth Jazz Cafe, więc ostatnio odtwarzam podobne składanki - Pozytywne Wibracje, Pieprz i Wanilia, Sygnowano Fabryka Trzciny ze stajni STX Records. Z filmów, z czystego sentymentu do czasów mojego dzieciństwa, obejrzałem Księcia Persji. Piękna, kolorowa i mocno fantastyczna opowieść, ale oglądało mi sie ją z wielką przyjemnością. Co do gier - warto wspomnieć, że ostatnio poważnie grałem... w podstawówce w Prince Of Persia na Macach (śmiech).

8. Co wg Ciebie powinno się zmienić na MyBB PL?

Wydaje mi się, że samo MyBB PL jest dobrze rozwijającym się serwisem. Staram się go prowadzić w kierunku stałego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i stabilności, zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i organizacyjnych.
Choć zabrzmi to życzeniowo, to jednak chciałbym zmienić mentalność użytkowników MyBB PL. Wielu z nich myśli, że pomoc, jaką tu świadczymy nieodpłatnie, im się należy... Oczywiście, każdy z Ekipy, jeśli potrafi, może i akurat jest przy komputerze, chętnie weźmie na siebie ciężar rozwiązania problemu. Jednakże niczego nie powinno się od nas wymagać. Przecież jesteśmy grupą sympatyków/fanów MyBB, którzy wiedzą wiele, ale to nie znaczy, że wszystko. I tu dotykamy kolejnego mojego życzenia - chciałbym, aby więcej użytkowników MyBB PL wchodziło tutaj po to, by pomóc, a nie ciągle prosić o wsparcie. Wszystkim ułatwiłoby to pracę, a naszej Ekipie dałoby możliwość większego skupienia się na programowaniu pluginów, rozwijaniu tłumaczeń, redagowaniu Wiki czy artykułów na Portalu.

9. Na koniec - kilka słów do użytkowników MyBB PL:

Życzę i Wam, i sobie, aby wokół MyBB PL zawsze skupiało się grono wartościowych ludzi, którzy będą potrafili rozumieć swoje wzajemne potrzeby i nieść pomoc wtedy, gdy jest to potrzebne. Dziękuję, że przybywa Was coraz więcej, ponieważ to dzięki Wam MyBB PL dziś różni się baaardzo pozytywnie od MyBB PL wczoraj.
Bardzo ciekawy wywiad i dobry pomysł :) Oby tak dalej.
Dobry pomysł z wywiadami! Fajnie dowiedzieć się czegoś wiecej o 'smoku' hii.
Serwery CS REKSIO:))
Sam ze sobą wywiad przeprowadziłeś? oO
W dzisiejszych czasach podwójna osobowość jest modna.
Serwery CS REKSIO:))
(26.08.2010, 11:51)Demek napisał(a): Sam ze sobą wywiad przeprowadziłeś? oO

Jasne, często rozmawiam ze sobą :E
Mamy zestaw pytań, na które odpowie każdy z Ekipy. Oczywiście nie zamykamy się na Wasze pytania - zapraszam do wątku: https://webboard.pl/thread-12854.html
Fajny kapelusik xD
Dla mnie jest to bezsensu zadawać samemu sobie pytania i na nie odpowiadać. To powinien ktoś z użytkowników, ew. z ekipy przeprowadzać wywiad, a nie sam ze sobą..
Ciekawa autokreacja...w formie tzw integracji forumowej MYBB, piknie.

PS. Żeby inteligentnie pogadać warto być nie raz sam z sobą...
(26.08.2010, 13:14)Demek napisał(a): Dla mnie jest to bezsensu zadawać samemu sobie pytania i na nie odpowiadać. To powinien ktoś z użytkowników, ew. z ekipy przeprowadzać wywiad, a nie sam ze sobą..

Moim zdaniem ważniejsze jest to, o czym mówi się w wywiadzie niż to, kto zadaje pytania :) Cykl ma na celu pokazać naszą Ekipę od zaplecza, abyście mieli pełniejszy obraz osób, które na co dzień znacie tylko z nicków, avatarów, nakazów, zakazów itd :)
Jeśli tego nie rozumiesz - trudno :facepalm:
Bardzo ciekawy pomysł z tymi wywiadami :)
I sam 1 wywiad też bardzo ciekawy (w życiu bym się nie domyśliła że nasz administrator jest managerem klubu Studio :P )
Przynajmniej przez wywiady będziemy mogli bliżej poznać ekipę z forum :)
Skoro tworzymy społeczność fanów MyBB to warto byśmy się lepiej poznali. ;) W ten sposób może zaczniemy dyskutować z ludźmi, nie ich nickami :D
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
DamYan ale z Ciebie zgred :) Kiedy i z kim będzie następny wywiad? Ja do wywiadów dodałbym jeszcze 1 pytanie: "Skąd wziął się Twój nick?" Co prawda w przypadku Damiana jest to oczywiste :) ale w przypadku innych członków ekipy- niekoniecznie.
Co do nicków jest temat w HP. Możesz przeczytać. Ale z drugiej strony nie zawadzi dodawać do wywiadów wypocin owych ludzi nt. ich nicków z HP (bo czasami to długie historie :)).

Co do kto kolejny, strzelam że bryn.
IMO on jest tutaj 2nd "ogar all".
Witam.

Skorzystam z tego ,że mam kilka wolnych chwil i odwiedziłem ten support.
Wszystko pięknie ładnie tylko czy ten wątek nie powinien być w dziale MyBBoard.pl ?
Rozumiem jakby to był wywiad z twórcami skryptu jak strona turecka zrobi taki wywiad czy każda inna też o tym napiszecie ?
Nie wiem czy każdy z ekipy będzię chciał pisać o sobie publicznie nie chciał bym ja.
Tak to pomysł dobry ;)

Pozdrawiam
eQuuS



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości