Co byście zmienili/dodali w wersji 1.6 i 1.x?

Założony przez ZirakS.

Jak w temacie co byście zmienili/dodali w wersji 1.6 i wyżej aby ułatwić pracę developerom ;). Ideą tego wątku jest to że wymieniając by byśmy zmienili/dodali w dalszych wersjach skryptu i wysłali to do Ryan'a Gordon'a.

Ja bym dodał możliwość dodawania komentarzy w profilu oraz w panelu urodzić ikonkę do złożenia życzeń (do wyboru jakiś standard lub własne).
TaniDedyk.pl
W 1.6 nic nowego nie dodadzą, można gdybać już o 2.0 które ma być przepisane...
zgodnie z tym co napisali dawno temu, nie będzie już kolejnych wersji 1.x ( nie licząc poprawek do 1.6 i 1.4 )
na razie chyba nikt nie wie, czego się spodziewać po 2.0
czy to będzie kompletny rewrite po dogłębnych przemyśleniach na temat tego, co w 1.4/1.6 nie jest idealne ( a od dawna mamy już kilka takich "ale" do tego skryptu i autorów )
czy będzie rewrite, a potem przemyślenia, ( czyli ctrl+n, ctrl+o, crtl+a, ctrl+c, ctrl+tab, ctrl+v, ctrl+s, ctrl+w, ctrl+w ), jeżeli ograniczą się do przerobienia stylu, czym na razie jest dla mnie 2.0 reklamowane, to nie oczekiwał bym niczego wyjątkowego :(

ok, ale z tego wyszła by dyskusja o 2.0, a ciągle nic na jej temat ciekawego nie ma
więc co bym chciał od 2.0:
- zacznijmy od szablonów, a raczej systemu szablonów ... nie mam nic do evaluacji od strony wygody użytkowania, ale ... lukasamd zaraz pewnie opisze temat szerzej ;) ten punkt domaga się zmian, ale to będzie ciężka decyzja - szybkość i "nowa wygoda" vs kompatybilność
- nie zamieniać skryptu BB w portal społecznościowy ( to odnośnie OP )
- auto-update ( wspominali o tym )
- pluginowy auto-update ( mają swoją bazę pluginów, w pluginach wpisane id, problemu większego nie widzę )
- poprawienie "edytora" ;)
od 1.6 oczekuję
- szybkiego pojawienia się 1.6.1 z serią wielu poprawek ( jakby ktoś się nie orientował, autorzy chyba zrobili sobie wakacje ;) )
Cytat:lukasamd zaraz pewnie opisze temat szerzej

Oczywiście nie zawiodę twoich przewidywań :D

Od 1.6 zbyt wiele nie oczekuję, bowiem znaczących zmian po prostu już nie będzie. Można spodziewać się poprawek bezpieczeństwa czy jakichś niepoprawnie działających mechanizmów, ale nie rewolucji, a ta jest moim zdaniem potrzebna.


W MyBB 2.0 zobaczyć chciałbym:
  • pełnoprawny system szablonów oczywiście :D tzn. taki, w którym do naszej dyspozycji oddano by szereg struktur sterujących: instrukcje warunkowe to podstawa, pętle opcjonalnie, ale bardzo chętnie. Prawdziwym rarytasem byłoby uproszczenie tworzenia formularzy np. dla stron dodatkowych, acz to nie jest oczywiście aż tak potrzebne.
  • wbudowane buforowanie szablonów - możliwość ich skompilowania do czystego pliku php, a także określania, czy szablony mają być sprawdzane pod kątem przeprowadzonych zmian i automatycznie kompilowane na nowo, tak jak ma to miejsce w wielu innych skryptach
  • lepszy sposób na parsowanie bbcode / mycode - tzn. taki, który umożliwia wyrzucenie konieczności używania wyrażeń regularnych w wypadku naszych dodatkowych znaczników
  • dodanie miliarda nowych hooków lub zerwanie z przekonaniem, że plugin to rzecz dobra - wygodniejsza niż zwykłe modyfikowanie tak, ale z całą pewnością nie pozwalająca na działanie tak samo wydajne, a i często utrudniająca pracę programiście
  • edytora przy pisaniu, który byłby łatwo konfigurowalny + podręcznego edytora (taki nieco uproszczony) dla szybkiej odpowiedzi


Czego nie chcę? Wrzucania na siłę funkcji społecznościowych.
W MyBB 2.0 oczekiwałbym oczywiście tak jak napisał lukasamd dobrego systemu szablonów. Bardzo podoba mi się Wordpress jeżeli chodzi o możliwości dostosowania i mnóstwo gotowych funkcji. W MyBB bardzo tego brakuje i często wszystko trzeba robić ręcznie. Poza tym oczekiwałbym znacznej poprawy wydajności. Pod tym względem, w porównaniu do produktów konkurencji, MyBB wypada słabo. Do tego to, co zostało już wspomniane, czyli automatyczna aktualizacja zarówno samego silnika, jak i wtyczek, styli i innych elementów. Instalacja dodatków wprost z panelu administratora też byłaby ciekawą propozycją (vide Wordpress). Oczekiwałbym również wywalenia z profilu domyślnych komunikatorów. Na co to komu? No i oczywiście przydałoby się odświeżenie wyglądu samego MyBB, gdyż aktualnie nie wygląda to za ciekawie, zarówno ze strony wizualnej, jak i kodu (ech, tabelki <3).
(26.08.2010, 14:16)szulcu napisał(a): ech, tabelki <3
a co w nich takiego złego ;) jak dobrze wygląda, to się nie zastanawiaj, czy to tabela, czy div, span, czy jakieś inne ustrojstwo, bo lepiej używać tabele poprawnie, niż "nowego stylu" niepoprawnie
a poniżej przykłady z obecnych szablonów, które łatwo mogą zostać przeniesione na divy
przykład błędu - nie ma pewności, że formularze będą działać poprawnie ( lub w ogóle ), choć przeglądarki zamiast się wykrzaczać, starają się tak wszystko poukładać, by jakoś działało
Kod:
<form>
    <table>
        <tr>
            <td></td>
        </tr>
        <tr>
            <td></td>
        </tr>
</form>
        <tr>
            <form>
                <td></td>
                </tr>
                <tr>
                <td></td>
            </form>
        </tr>
    </table>
i niedorzeczności, np.
Kod:
<table>
    <tr>
        <td class="trow1"></td>
        <td class="trow1"></td>
        <td class="trow1"></td>
        <td class="trow1"></td>
    </tr>
</table>
jak ktoś nie wie, co w obu powyższych przykładach jest nie tak, niech lepiej nie pisze, że mu się tabele nie podobają :p bo przepisanie na divy z tymi samymi błędami to najzwyklejsze "znajdź i zamień"
niestety jak ktoś "tworzy" ( zbyt wielkie słowo moim zdaniem ) swój "profesjonalny" styl do MyBB, zazwyczaj opiera go o oryginał nic nie naprawiając, dodając od siebie parę byków, bo te zawsze się przytrafią

@ lukasamd
co chciał byś konfigurować w edytorze ? i czemu uproszczony w szybkiej odpowiedz ? ;) tu nie ma za wiele do upraszczania ... chyba ;)
@SoulReaver:
Móc w wygodny sposób zmienić jego wygląd chociażby, czy też rozkład elementów.
A w szybkiej chodzi mi o to, aby był podstawowy edytor np. przyciski od kilku mycode nad polem tekstowym.

Wiem, pluginy to zapewniają, ale czemu by nie wrzucić w standard?
@SR.
Jestem anty tabelkowy, ale w MyBB mi one nie przeszkadzają. Chodzi o kwestie robienia siatki strony na tabelach. W MyBB jak najbardziej tabele są ok, bo pokazują dane do których stworzone są tabele np. ilość postów w dziale itp.
Idiotyzmem by było aby pani księgowa dane liczbowe umieszczała w divach bo do tego są tabele.
To samo tyczy się semantyki, głupotą jest nadawanie na tabele jakiś bgcolor itd. Od tego jest css aby można było wszystko łatwo dostosować i zachować semantyczność.

Kod stylu MyBB jest mniej więcej poprawny. Menu jest tworzone na listach, 'bloki' na divach, zmiany stylu fragmentów tekstów za pomocą spanów a dane liczbowe w tabelach.
Zresztą, validator xHtml nie pluje się do standardowego stylu więc nie widzę problemu
Nie pluje, bo jest to Transitional.
Przełącz na Stricta, nie sprawdzałem, ale chyba byłoby ciekawie ;)
(26.08.2010, 15:11)lukasamd napisał(a): Nie pluje, bo jest to Transitional.
Przełącz na Stricta, nie sprawdzałem, ale chyba byłoby ciekawie ;)
No błagam, skoro jest transitional to mam sprawdzać pod stricta? To tak samo jak czysty html bym sprawdzał pod transitional. Skoro w3c dopuszcza takie stosowanie tabel(w którym nie widzę nic złego) to nie wiem o czym mowa.
Ja bym chciał dodać opcję zmiany usera który napisał temat przez moderatora. Zamiast kopiować go po prostu klikali byśmy i zmieniali na dowolnego usera
(26.08.2010, 15:13)wujas napisał(a):
(26.08.2010, 15:11)lukasamd napisał(a): Nie pluje, bo jest to Transitional.
Przełącz na Stricta, nie sprawdzałem, ale chyba byłoby ciekawie ;)
No błagam, skoro jest transitional to mam sprawdzać pod stricta? To tak samo jak czysty html bym sprawdzał pod transitional. Skoro w3c dopuszcza takie stosowanie tabel(w którym nie widzę nic złego) to nie wiem o czym mowa.
fakt, o tym akurat nie pomyślałem, ale i tak ... Transitional :facepalm:

@ lukasamd
tak, pluginy to MOGĄ umożliwiść ( bo nie znam takiego, który by to zapewniał ;) )
takie coś przydało by się raczej dopiero po połączeniu "new MyCode goto editor"
wtedy sam decydujesz gdzie nowy przycisk ląduje, a dodatkowo zarządzasz oryginalnymi
niemniej sam już o podobnej funkcji myślałem apropos MyBBC ;) tylko czeka mnie dopiero rozkminienie drag&dropów w prototajp :rolleyes:
scriptaculousa autorzy skryptu raczej nie zamęczają, może czas zacząć, enyuej podpisuję się pod tym, równolegle z naprawą edytora ;)
Ja bym dodał jakiś wbudowany i kompatybilny chat i/lub shoutbox bez potrzeby jego dodatkowego instalowania. Ponadto łatwiejsze dodawanie nowych przycisków MyCodów do edytora tekstu w formularzu odpowiedzi i nowego wątku (Najlepiej by zrobili to tak łatwo jak to było w phpBB) Dodałbym też więcej opcj iw zakresie profili jak w IPB (komentowanie, ocenianie itp.)
@up
Moim zdaniem nie ma sensu robić społecznościówki na siłe.
W te stronę poszło IPB i... Chcesz zrobić jakieś poważne forum, i chcąc nie chcąc masz w standardzie takie duperele tak dodawanie do twittera/logowanie, komentowanie itd. Wszystkie te opcje da się załatwić pluginami i moim zdaniem to user powinien wybierać w jaką stronę ma isć forum.
(31.08.2010, 12:47)wujas napisał(a): @up
Moim zdaniem nie ma sensu robić społecznościówki na siłe.
W te stronę poszło IPB i... Chcesz zrobić jakieś poważne forum, i chcąc nie chcąc masz w standardzie takie duperele tak dodawanie do twittera/logowanie, komentowanie itd. Wszystkie te opcje da się załatwić pluginami i moim zdaniem to user powinien wybierać w jaką stronę ma isć forum.

Ciekawe co powiedziałeś ale zawsze dobrze mieć to wszystko w standardzie i w PA wszystkich zarządzać.. Co włączyć a co nie. Tyle odemnię.

Cytat:W te stronę poszło IPB
vBulletin też ma takie bajery (mowa o v4)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości