[S] Konwersja z vBulletin - nie konwertują się posty

Założony przez  Marco.

Kilka szczegółów o moim forum:
nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: vB 3.8.5
wersja skryptu MyBB: 1.6.0
wersja bazy MySQL, Postgre: 5
wersja używanego PHP: 5
adres forum: www.G-Site.PL
firma hostingowa: niceshoot.pl ( VPS )
opis problemu:

Witajcie! . Mam problem z przejście z vB, ponieważ gdy próbuję 'przenieść' posty, to przy '61' poście tak jakby zawiesza się i stoi w miejscu ( # Inset, coś takiego było napisane. Musiałbym od nowa zresetować bazę, żeby podać oficjalną nazwę ) . Nie wiem, czy nie chodzi o posty tzn. za długie ? Gdzieś też to wyczytałem, nie jestem pewny. Co mam zrobić ? Jak temu zaradzić ? Czekam na wasze wypowiedzi. Pozdrawiam.

P.s Może niektórych dziwić to, dlaczego przechodzę właśnie na ten skrypt, ale mamy własne powody, utrzymanie, obsługa itp. Zostawię to dla siebie.
Wiesz, to za mało informacji, by pomóc. Wrzuć dokładne informacje, screeny etc.

Czy do konwersji używałeś MM czy oryginalnego Merge System?
Używam Merge System, ponieważ MM nie funkcjonuje z wersją 1.6.0 . A oto błąd, który pojawia się przy konwersji:

[Obrazek: av3sd.gif]

Wcześniej na 63, a teraz 130.
Czy konwertujesz online, czy lokalnie?
Lokalnie.
Spróbuj użyć MM konwertujac do 1.4 i update do 1.6
Gdyby konwersja poszla gladko winny jest MergeSystem
Podrzucam też aktualną paczkę MS (wprost z repo).



Załączone pliki
  ms_2010-08-24.rar (Rozmiar: 2,08 MB / Pobrań: 273)
Niestety, ale nowy MS nic nie pomógł. Spróbuje 1.4 -> 1.6 i dam odp.

@ To samo, tylko teraz stoi na # 65 . . .
Zdumpuj baze i usun ten rekord z bazy vbulletin. Spotkałem się z tym problemem kilka razy.
Czyli ? Bo nie jestem za bardzo w owym temacie . . . :blush:

Tzn. jak usunąć ten rekord, po kopii na dysku
Wejdź w bazie vb do tabeli posts i usun post o podanym id, jezeli to nie pomoze, to o kolejnym
Troche na wyczucie musisz to zrobic. Oczywiscie dzialaj na zaimportowanej kopii
Kasowałem, aż prawie do 01 od 130 i teraz stoi z info. "Posts
1,000 posts are importing right now. There are 11,273 posts left to import and 11 pages left."

Patrzę jeszcze zrobić coś ze starą bazą, tzn. tylko posty ( baza phpbb2 by przemo, głównie zależy mi na starych, bo miałem tam dosyć dużo poradników itp. ) ale, czy coś to da ? .
Miałem że tak powiem urlop. Problem jak najbardziej nadal aktualny! . Stara baza nic nie pomogła.
Czy próbowałeś najnowszego MS? Z tego, co widziałem w repo, pojawiły się kolejne fixy: http://dev.mybb.com/projects/mybb-import/repository



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości